Štěnice - co teď??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 14:30

Štěnice- co ted??

Dobrý den, prosim o radu mame doma stenice. Postrik uz mame od utery udelany. Deratizacni firma mi. vlastne ani nic moc nerekla, jen ze mam vyprat povleceni abychom nespaly v tom postriku, dekoracni polstarky a plysaky na 60. Peru uz 3dny…
Nevim, jak moc jsme zamoreny, nasla jsem jednu zivou ve spod postele, druhy den přijela firma…
Susim pradlo a vse na susaku v obyvaku, kde mam onu postel s nalezem. Je mozne, ze by po susaku nalezli zpět do veci???😱 😱
Prvni noc po postriku, bylo dite jeste postipane pak uz ne. Za 14dni postrik zopakují. Ja se ted desim, jestli si je nezavlecu do skrini. Udajne muzou byt videt vylezat, my nic nevidely. Jen pod zapomenutou izolepou na zdi byly malinkate mrsky tezko rozeznatelne od pisivek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2205
29.10.21 14:39

My kromě praní na 60 všechno co šlo, ještě všechno co šlo, vzali parním čističem a kartáčkem kvůli schovaným stenicim a hlavně vajíčkům. Vajíčka jsem taky párkrát nasla. Ty jsou vidět, pak ta první stadia štěnic těžko, spíš ne. Ta starší a dospěla už jsou. Ale jestli je firma kvalitní, není se čeho bát a budou brzy pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 15:00

Jak vypadají vajicka? Co jsem nasla vse mi přišlo jako drobky, asi jako kdyz se vysype pytlík s arasidovyma krupkama. Ten parni cistic jste pouzily hned po postriku? Mozna bych si ho mela kde pujcit. Mam strach, aby mi po susaku nevylezly zpět do vypranych věci. Ani mi nerekly, jestli mam prát i ciste veci ze skříní. Ale za 14 dni přijedou znova pry pro jistotu. Udajne mohu vysavat (mame vsude koberce),ale ne vytirat. Radeji nevysavam, aby ten rozptyleny postrik vydrzel co nejdyl.

Vim, odkoho je mame a těm jejich firma rekla, ze jeden postrik staci a kdyby ne prijedou na vlastni naklady znova.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 15:08

@Kamkam prosim vas, a posilala jste deti do skoly-skolky? Obavam se rozneseni ve skole a v praci…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 18:05

Máme též za sebou. Před rokem. Našla jsem jednu štěnici, jinak nikde nic. Prala jsem na 60, hned tedy vysušila v sušičce. Do věcí na sušáku nemají proč by lezly, jedině kdyby tam spadlo vajíčko při úklidu. Nám přijeli až za měsíc na druhý postřik, asi to má každý jinak.
Od té doby naštěstí nic, ale dlouho jsem po sobě v noci cítila něco lézt a pořád to kontrolovala mobilem. Nic po mě nelezlo. :roll:
Do práce i školy jsem chodila/posílala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 18:15
@Anonymní píše:
Máme též za sebou. Před rokem. Našla jsem jednu štěnici, jinak nikde nic. Prala jsem na 60, hned tedy vysušila v sušičce. Do věcí na sušáku nemají proč by lezly, jedině kdyby tam spadlo vajíčko při úklidu. Nám přijeli až za měsíc na druhý postřik, asi to má každý jinak.
Od té doby naštěstí nic, ale dlouho jsem po sobě v noci cítila něco lézt a pořád to kontrolovala mobilem. Nic po mě nelezlo. :roll:
Do práce i školy jsem chodila/posílala.

Ja to vše take prohanim susickou, ale deky a polstarky s plysakama to nevysusi tak nechavam doschnout právě na susaku. A radeji neuklizim, nestelu postele abych nevirila co nemam. Samozrejme uklidem myslim ze neutiram prach a nevysavam. Rikaly ze vysavat muzu, ale ja radši ne, abych neodstranila ten postrik.
To mam teď neustale po cely den i noc, ze mam pocit, ze po me neco leze 😓
Myslela jsem si, ze po postriku chci*nou hned, ale tu noc byla holka jeste postipana. Pak uz ne.
Jak dlouho trvalo, nez jste mely jistotu, ze uz je po nich? Nesu to tezce i psychicky…

• Citovat
  • Nahlásit
2205
29.10.21 18:48
@Anonymní píše:
@Kamkam prosim vas, a posilala jste deti do skoly-skolky? Obavam se rozneseni ve skole a v praci…

Pokud nejsou premnozeny, což u vás rozhodně nevypadá, tak není třeba se obávat nějakýho roznosu. Když je jich málo, tak se drží do půl metru od postele, od místa, kde spí člen rodiny, který jim „chutná“. Jistotu, že jsou pryč, jsme měli, prostě když byly pryč. Po prvním postřiku obrovská úleva. Ja poslední noci před postřikem i brečela, jak jsem byla zoufalá, hrozny svědění. Pak se objevila vždycky jedna dvě asi po čtrnácti dnech, pak po dalších třech týdnech… Intervaly se pořád prodlužovaly. První výskyt v srpnu, poslední jsem našla v listopadu. Třetí postřik už jsem nehonila. Vždycky (teda až na jeden případ) jsem tu štěnici, co mě štípla, našla a pak byl zase na x týdnů klid. Zkus se uklidnit, není to tak hrozný. Důležité je, že už malá není postipana. To je dobrý znamení. Co nejde do sušičky, vyprat na šede, můžeš dát i do mrazáku. Nebo vymrznout na balkon. Vysavej klidně. To nám naopak doporučili. Vysaješ ty chcíplý, třeba i vajíčka. Jen sáček z vysavače pak vyhoď. Jestli nemáš sáčkový vysavač, tak nádobu, filtr manžel vymýval horkou vodou. Zkus se občas kolem postele podívat, jestli nenajdeš vajíčka. Jsou opravdu titěrný, takový bílý srpky. Bývá jich víc u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 19:45
@Kamkam píše:
Pokud nejsou premnozeny, což u vás rozhodně nevypadá, tak není třeba se obávat nějakýho roznosu. Když je jich málo, tak se drží do půl metru od postele, od místa, kde spí člen rodiny, který jim „chutná“. Jistotu, že jsou pryč, jsme měli, prostě když byly pryč. Po prvním postřiku obrovská úleva. Ja poslední noci před postřikem i brečela, jak jsem byla zoufalá, hrozny svědění. Pak se objevila vždycky jedna dvě asi po čtrnácti dnech, pak po dalších třech týdnech… Intervaly se pořád prodlužovaly. První výskyt v srpnu, poslední jsem našla v listopadu. Třetí postřik už jsem nehonila. Vždycky (teda až na jeden případ) jsem tu štěnici, co mě štípla, našla a pak byl zase na x týdnů klid. Zkus se uklidnit, není to tak hrozný. Důležité je, že už malá není postipana. To je dobrý znamení. Co nejde do sušičky, vyprat na šede, můžeš dát i do mrazáku. Nebo vymrznout na balkon. Vysavej klidně. To nám naopak doporučili. Vysaješ ty chcíplý, třeba i vajíčka. Jen sáček z vysavače pak vyhoď. Jestli nemáš sáčkový vysavač, tak nádobu, filtr manžel vymýval horkou vodou. Zkus se občas kolem postele podívat, jestli nenajdeš vajíčka. Jsou opravdu titěrný, takový bílý srpky. Bývá jich víc u sebe.

Taky jsem plakala, kdyz jsem tu mrchu nasla. Postipana je jen holčina a tu to brutalne svedelo a pritom v jeji posteli jsem nenasla nic, vubec nic ani trus. Tu zivou jsem nasla na dne me valendy, ja spim v obyvaku. A ja mela jednou 3 stipance bez svedeni, podruhe 1 bez svedeni. Me i stve, ze sousedi nad nami (jine nemame) postrik odmitli. Tvrdi mi, ze urcite zadny stenice nemame, ze jsme cistotni. No jo jenze nam sem byly zavleceny odjinud, ze jo.
Porad si opakuji, mas postrik za chvily dalsi bude klid, ale i tak jsem na nervy. A to jsem nemocna na neschopence a nemuzu odpocivat orotoze cele dny peru. To bych ani nerekla, co ma dcerka plysaku a polstarku.

• Citovat
  • Nahlásit
2205
29.10.21 20:12
@Anonymní píše:
Taky jsem plakala, kdyz jsem tu mrchu nasla. Postipana je jen holčina a tu to brutalne svedelo a pritom v jeji posteli jsem nenasla nic, vubec nic ani trus. Tu zivou jsem nasla na dne me valendy, ja spim v obyvaku. A ja mela jednou 3 stipance bez svedeni, podruhe 1 bez svedeni. Me i stve, ze sousedi nad nami (jine nemame) postrik odmitli. Tvrdi mi, ze urcite zadny stenice nemame, ze jsme cistotni. No jo jenze nam sem byly zavleceny odjinud, ze jo.
Porad si opakuji, mas postrik za chvily dalsi bude klid, ale i tak jsem na nervy. A to jsem nemocna na neschopence a nemuzu odpocivat orotoze cele dny peru. To bych ani nerekla, co ma dcerka plysaku a polstarku.

Trus já taky nikdy nenašla. Sousedy bych skalpovala. Štěnice za prvé nejsou spojeny se spinou, za druhé co jim to udělá… Spíš mi to smrdí tím, že kecaji. Mě to svědilo šíleně. Neskutečné šíleně. Na nikoho jinýho u nás nešly. Když jsem jednou v noci hledala, kam zalezla, když mě vzbudil štípanec, nemohla jsem jí vůbec najít… Pak jsem pootočila malou, která spala těsně vedle mě.. a ona se jí schovala na zádech. Ale prostě ji nestipaly, naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2205
29.10.21 20:21

Neboj, bude brzo klid. Maximálně se třeba občas nějaká objeví. Jestli to je od sousedů, tak na ně teda budeš muset pak naběhnout, že se vám to vrací. Ale nepochopím, že někdo je ochoten zakousnout ty muka, jen aby nevypadal blbě. :roll: ale nám se spíš občas objevovaly delší dobu kvůli tomu, že se rozutekly z jednoho opuštěnýho bytu do několika bytu okolo, takže pořád někde byly. Teď jsou v tom bytě vedle znova, protože co se tam nastěhovalo za ženský.. to stojí za to… Ale tím že tam pořád jsou a jsou ochotny si to nechat stříkat, tak se moc nerozlezaji. Jen do bytu z druhé strany prý vlezly, ale ten manik to hned nahlásil a přišlo se na ty ženský. Ale samy to taky neřekly.. a to jich tam fakt měly prý hoooodne. Štěnice jako takový ale nevyhledávají prý špínu. Logicky ale s necistotnymi lidmi se jaksi pojí předpoklady pro zamoření těma potvorama. Tahají věci od popelnic (toho zamorenyho nábytku, co jen u nás lidi vyházeli), jsou to takový flinkové, neřeší úklid, neřeší ani štěnice, tak se jim namnoží… A tak dále. Když to člověk zachytí v počátku, tak jsou pryč raz dva, jen se nesmí bat to řešit nebo na to kašlat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 20:25

@Kamkam proste nechteji verit, ze je tu mame. A to jsem za nima sla s brekem, ze za to fakt nemuzu. Posledni postipani nevim z jake postele ma, protoze v noci prisla ke me, ze se boji a spala semnou. To bylo po postriku. A jeste mela dlouhe pyzamo a byla pokousana na stehne smerem k zadku.Ted si ale uvedomuji, ze noc predtim jsem spala ja s ni celou noc a to vstala taky postipana jen ona.

A tak je to tak, ze neumrou hned, ale par dni to trva? Me znervoznuji i tmave koberce co tu vsude mame, ze na nich nic neuvidim.

Ty jo, tak to ja bych asi nemela odvahu ji hledat. Zitra prijde kamarádka a budeme zvedat a kontrolovat moji valendu. Uz teď se desim, co najdeme.😱

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 20:58

@Kamkam od sousedu to urcite neni, je to od nas, vim to jiste. Spis se bojim, aby nenalezly k nim. Ono totiz(psala jsem v jine diskusi) dcera jezdi co 14dnu k tatovi na vikendy od patku do nedele. Od té doby, co se otec nastehoval k nove přítelkyni, nekdy v lete, jezdila domu postipana. Otec to svadel na alergii. Dokonce jsme meli sezeni na OSPOD ale kvuli necemu jinemu a tam jsem kousance zmínila, ze odpovidaji stenicim. Samozrejme slovní útok od byvaleho na mne. To bylo v zari. Najednou zacala prudit i druha byvala, ze syn se vraci postipany. No a jedno pondělí volal, ze je skutecne maji. Celou dobu doma nic, az po poslední navsteve u nich, zacala byt postipana i doma.
Udajne si ta nova vzala od kamarádky postel a ta byla zamorena. Tomu verim, muze se to stat. Nicmene to musela vedet a neresila to, protoze nase dcera mi rekla, ze jeden vecer sly spat a dcera té přítelkyně ji rikala a davej si pozor vsude nam tu lezou mali broucci i po perinach. A tahle holcina pry byla dostipana s velkymi otoky (spala v te posteli). I toto jsem zminila na OSPODU a nikdo me ani dceri neveril. Pak otec přiznal, ze ten posledni vikend holka vstala a sla za nim, ze ji neco kouse. Sel tam rozsvitil a pry to bylo strasny. Po postelich, po zdi…
Deratizator minrekl, ze se neda zjistit, jak dlouho je asi mame doma. Ale rikam, celou dobu nic, az po tom poslednim vikendu.

• Citovat
  • Nahlásit
2205
29.10.21 21:05
@Anonymní píše:
@Kamkam od sousedu to urcite neni, je to od nas, vim to jiste. Spis se bojim, aby nenalezly k nim. Ono totiz(psala jsem v jine diskusi) dcera jezdi co 14dnu k tatovi na vikendy od patku do nedele. Od té doby, co se otec nastehoval k nove přítelkyni, nekdy v lete, jezdila domu postipana. Otec to svadel na alergii. Dokonce jsme meli sezeni na OSPOD ale kvuli necemu jinemu a tam jsem kousance zmínila, ze odpovidaji stenicim. Samozrejme slovní útok od byvaleho na mne. To bylo v zari. Najednou zacala prudit i druha byvala, ze syn se vraci postipany. No a jedno pondělí volal, ze je skutecne maji. Celou dobu doma nic, az po poslední navsteve u nich, zacala byt postipana i doma.
Udajne si ta nova vzala od kamarádky postel a ta byla zamorena. Tomu verim, muze se to stat. Nicmene to musela vedet a neresila to, protoze nase dcera mi rekla, ze jeden vecer sly spat a dcera té přítelkyně ji rikala a davej si pozor vsude nam tu lezou mali broucci i po perinach. A tahle holcina pry byla dostipana s velkymi otoky (spala v te posteli). I toto jsem zminila na OSPODU a nikdo me ani dceri neveril. Pak otec přiznal, ze ten posledni vikend holka vstala a sla za nim, ze ji neco kouse. Sel tam rozsvitil a pry to bylo strasny. Po postelich, po zdi…
Deratizator minrekl, ze se neda zjistit, jak dlouho je asi mame doma. Ale rikam, celou dobu nic, az po tom poslednim vikendu.

Aha, tak to jo. To se pak sousedi ozvou, kdyby měli náhodou problém. Skalpovat teda bývalého. Nemyslím, že se rozlezou k sousedům. To by se vám musely přemnožit. A když to řešíte. Že tam jsou pár dní po postřiku, to je normální. Ony na sebe ten postřik nabalí a chvíli trvá než je to zabije. Plus některé jsou zalezle a vyláká je to později. Nebudou před tím utíkat k sousedům, protože oni tam jsou v tom i hormony, které je lákají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 21:41

@Kamkam to jste me uklidnila, dekuju 💐Rikam si, ze uz by museli byt preci take postipany, kdyby k nim nalezli. Me by hanba fackovala, kdybych jim to neřekla a „ohrozovala je“. Samozřejmě jsem obeznamila se situaci i přátelé s kterymi jsme se v posledni dobe setkaly a moji mamku. Sice vzdy posezeni u kavy bez přespání, ale i tak…ted jeste „hlidame“ domacnost nejblizsi kamaradky, protože jeji miminko si u me casto hralo na zemi a oblekani a svlekani probihalo na me posteli. Zatim s postrikem ceka, ja bych byla pro aby ho nechala udelat aspon jeden pro jistotu.
Byvaleho snad radši ani nechci videt. Nerucila bych za sebe. Kazdy postrik me bude stat 3tis. Ted pred vanoci, na vse sama…kdyz jsem mu řekla, ze chci ty penize vratit, protoze to zanedbali, nejmin ona o nich musela vedet, rekl mi dost arogantne stoupni si do řady, nejsi jedina, kdo po me chce penize. Zadna snaha napr vyres si to a pak se nejak domluvime. Prostě prvne ona a jeji děti…

• Citovat
  • Nahlásit
2205
29.10.21 22:55

Jo hele u sousedů bych měla teda svědomí čistý. Vědí to, nemají je. Nevěřím, že by si nevšimli nebo to zapírali, když by to bylo evt. od vás. O miminko a kamarádku bych se taky až tak nebála. Pokud jich není moc těch štěnic, bývají pres den poctivě zalezlý. Nejdřív jsem jednu jednou našla v 10 večer. Přišla za mnou do obýváku. Najednou lezla po opěradle sedacky. Dělala jsem si legraci, že mě šla hledat, když mě nenašla v posteli. :D jinak vylezaly tabulkově po půlnoci, k ránu pak byl zase klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat