Štěnice, nedá se jich zbavit!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 14:01
Štěnice, nedá se jich zbavit!

Ahoj všem, uvítám rady od těch, kteří mají se štěnicemi zkušenosti. Přestěhovali jsme se do moc hezkého bytu, vše v pořádku ale už pár měsíců nás trápí štěnice. Bylo u nás plynování, 3 krát postřik a asi měsíc jsme byli bez štípance a dnes se koukám na syna a má na krku dva štípance. Komáři už asi nejsou takže je to jasné, je mi zle, třesou se mi ruce. Už nevím co mám dělat. Jsme v RPG bytě takže vše platili oni, i postřik celého bytu. Pořád se bojím že nám to dají proplatit a teď jim má volat zase? :cert:
Máme postel ve které jim je fakt dobře, ale vyhazovat nábytek nic nevyřeší je to i pod parketami. Navíc by se to rozneslo po celém baráku.
Už jsem zoufalá :,( tak mi bylo dobře a když jsem viděla ty dvě tečky na krku tak mi to bylo jasné že to je tady zas :,(

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 24.11.17 14:03

Jedině se přestěhovat :nevim:.. ale můžu ti říci že komáři ještě jsou jelikož sem včera dva zabila a byli docela velký :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 14:05
@Petruna21 píše:
Jedině se přestěhovat :nevim:.. ale můžu ti říci že komáři ještě jsou jelikož sem včera dva zabila a byli docela velký :lol:

no jsou dva štípance vedle sebe, takhle to vypadalo vždy, ale spal se mnou v posteli a já nemám vůbec nic. Je to divné :(

Ou
Závislačka 4749 příspěvků 24.11.17 14:06

Ty štěnice nejspíš buoud u sousedů pokud je to barák s více bytovými jednotkami, tak je potřeba vyčistit celý dům.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 14:07
@Ou píše:
Ty štěnice nejspíš buoud u sousedů pokud je to barák s více bytovými jednotkami, tak je potřeba vyčistit celý dům.

nenašli se nikde, jen u nás, teda nevím jestli všichni zpřístupnili byt. Možná jsme si to my dovezli z dovolené. Spol prostory taky postříkali.

Helen78
Kecalka 432 příspěvků 24.11.17 14:21

Osobní zkušenost nemám, ale nedávno se to řešilo na fcb diskuzi, kam chodím. Radili tam vyhodit i nábytek, hlavně gauč, bohužel. A že ty nemáš kousanec - prý si vybírají a jdou nejvíc po dětech.

Ou
Závislačka 4749 příspěvků 24.11.17 14:39
@Anonymní píše:
nenašli se nikde, jen u nás, teda nevím jestli všichni zpřístupnili byt. Možná jsme si to my dovezli z dovolené. Spol prostory taky postříkali.

no spíš někdo ze sousedů nechce přiznat, že je má. plus teda bývají často odolné na používané postřiky, jedinné co s tím jde dělat je znova zavolat tu samou firmu. Respektive pokud budete volat jinou, tak se jim hodí vědět, že je to opakované a ideálně čím se hubilo předtím.

jestli bydlíte na ostravsku, tak to vážně není žádná vaše vina, nebo známka špíny.

Plus teda se hodí vyměnit matrace (po té, co deratizátoři provedou svou práci) a veškeré ložní prádlo vyvařit.

lilithlilith
Kecalka 205 příspěvků 24.11.17 14:41

Upřímnou soustrast!!! :(
Je mi vás nesmírně líto, protože jsem zažila byt po kompletním zlití postřikem, navíc jsem v těch lůžkovinách/na matraci musela následně spát, abych je prý „vylákala“.
Poté co jsem si něco nastudovala jsem zjistila, že zalézají do zásuvek, za lišty, pod parkety..pracovník deratizační firmy mi sdělil že při skutečně těžkých postiženích (ale to se většinou týká nepřizpůsobivých občanů atd, kde se nechá situace tzv. vyhnít) se musejí třeba i sundavat kachličky ze zdi. Prostě hrůza. Štěnice přežije i několik týdnů bez potravy.
Nezbývá vám než opakované zásahy (kvůli mláďatům štěnic), a taktéž v sousedních bytech. Residomo by mělo ve vlastním zájmu urychleně situaci řešit, a myslím že zrovna oni to moc dobře vědí.
Je to hrůza, držte se.

Dancza134
Kecalka 250 příspěvků 24.11.17 14:41

Tak místo postřiku ty speciální bytové dýmovnice. Jedná stojí cca 500 a musí se to po 14 dnů opakovat. Ten plyn z nich si poradí i s parketami.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 14:49

Dýmovnici jsme měli taky a nepomohlo, vyhodit nábytek nepomůže, navíc by se to rozneslo po baráku, dostěhovat se taky nepomůže to jedině když odejdeme nazí :( a ano na Ostravsku

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 24.11.17 15:23

A postrekovali ste len vy alebo sa striekal cely dom? Ak si postrekovala len ty, tak to nestačí, pretože môžu k vám chodiť od susedov. Musí sa vystriekať celý dom.

Veďla v dome je airbnb a hostia tam doniesli štenice už 3×. Musel sa striekať vždy celý dom.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 24.11.17 15:34

Jedině opravdu vydržet a absolvovat další postřiky, následně dělat návnadu.
Taky jsme je před lety měli, dodneška mám z toho fobii, běda jak mě něco stipne, hned se mi vzpomínky vrátí :?
Nám pomohl snad až 4. postřik a vyhodit gauč, spali jsme na něm. Když jsme ho rozlozili, chtělo se mi zvracet. Asi stovka mrtvolek. Jestli zůstala nějaká živá, letěla s tím gaučem, takže od ty doby byl klid. Jo a ty mrchy kousaly jen mě! Když jsem lezla v noci s baterkou po obýváku, byla jsem prý paranoik…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 15:59

To je něco jak blechy, nedá se toho pomalu zbavit, my jsme měly zase doma blechy od kočky, každý den jsem vysávala, stříkala Biokillem, vyházela koberce, vyměnily jednu sedačku a zdá se, že jsem boj vyhrála, ale chtělo to fakt každý den uklízet

Ou
Závislačka 4749 příspěvků 24.11.17 19:17
@Anonymní píše:
To je něco jak blechy, nedá se toho pomalu zbavit, my jsme měly zase doma blechy od kočky, každý den jsem vysávala, stříkala Biokillem, vyházela koberce, vyměnily jednu sedačku a zdá se, že jsem boj vyhrála, ale chtělo to fakt každý den uklízet

na blechy ještě loni zabírala tabletka na předpis, která zároveň nějakou dobu bráníla novým, aby se na zvíře nastěhovaly, takže se dal ten cyklus přerušit jednou dávkou horečného úklidu.

jestli už jsou odolné i na to, tak pámbůsnámiazlýpryč.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama