Reklama

Sterilizace ve 28 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 12:26
Sterilizace ve 28

Ahoj vsichni,
Je mi 28 a za 14 dni jdu na druhy planovany SC. V poradne v porodnici mi nabidli bezplatnou sterilizaci, pry na ni po dvou cisarich mam narok…s manzelem treti dite neplanujeme, nikdy jsem ani nechtela byt “starou” matkou (nechci urazit nikoho, kdo materstvi planuje po 30tce) a po tomhle tehotenstvi bych zase tehotna uz byt nechtela..vyresilo by to antikoncepci po porodu, tabletky uz brat nechci a dalsi druhy me nejak “nelakaji”…jen okoli me zrazuje porad nejakym kdyby nahodou to a kdyby tamto…proto jsem vas chtela poprosit o nestranne nazory, v lepsim pripade zkusenosti :oops: dost o tom uvazuju. Dekuju moc, anonym kvuli rodine

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3478 příspěvků 13.02.18 12:27

Ve 28 letech bych na sterilizaci osobně nešla.

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.02.18 12:30

Taky mě tohle napadlo, budeme mít třetí mimčo a nepůjdu do toho. Je to na mě moc definitivní. Navíc mít jen dvě děti, tak to taky neudělám. Se můžeš s manželem rozejít, najdeš si v 35 novou lásku, zatoužíš po dítěti s ním a nepůjde to. Mně je víc, tak si v tomhle už nefandím, to bych ho musela mít to čtvrté téměř ve 40. Být v tvém věku, tak to neudělám.

ivculka
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 13.02.18 12:31

V 28 bych zná sterilizaci nesla ani náhodou :zed: Nevis, co ti zivot přinese a jestli třeba nebudeš toužit pi dalším dítěti. Nikdy neříkej nikdy. Nehlede na to, že je to nezvratny zákrok. Jsou i jiné způsoby antiny, třeba tělísko atd. :mavam:

ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 13.02.18 12:31

Já byla ve stejné situaci, jsem po dvou akutních SC, těsně předtím druhým se mě také ptali jestli chci sterilizaci. Ani na chvíli jsem nad tím nepřemýšlela, také další dítko zatím neplánuji, ale člověk nikdy neví..hlavně je to nevratné, je to každého věc, ale já osobně bych do toho nešla.

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 13.02.18 12:31

Rozhodně bych nešla. Život se ti může otočit na ruby, nechci ani jmenovat některé eventuality, ale z těch snesitelnější je to rozvod třeba do tří let a pak nový partner, který bude chtít dítě. Ty budeš mladá, budeš ho chtít taky…a zlikviduješ si tělo na IVF.

Příspěvek upraven 13.02.18 v 12:32

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 13.02.18 12:32

Takhle mladá bych sterilizaci nepodstoupila.

Tichošlápek
Extra třída :D 10022 příspěvků 13.02.18 12:32

Nesla bych ani omylem, názory na počet děti a věk rodičky se ti můžou změnit a pak budeš litovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 12:36

Já mám sterilizaci od 31 let a nikdy jsem toho nelitovala. Naopak, jsem ráda.

Elishka1
Závislačka 2644 příspěvků 13.02.18 12:37

Minimálně do 35 bych počkala, fakt nevíš, co ještě bude, je to takové moc definitivní

Alyss1
Závislačka 2775 příspěvků 7 inzerátů 13.02.18 12:41

Je mi 35. Dva SC a deuhy komlipkace se srusty. Treti dite uz neplanuji. Ale i tak bych na sterilizaci nesla. Nikdy nevis co se stane. Jooo kdyby ti bylo 40 a mela jsi deti pet..ale takhle?!?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 2 inzeráty 13.02.18 12:42

Nesla bych. Kdyby ti tahlo na 40, tak to jo, ale nikdy nevis, co ti jeste zivot prinese. Ses si jista, ze treba v petatriceti jeste nezatouzis po benjaminkovi? Nebo ze se nemuzes nikdy rozvest a potkat novou lasku? Ne, ze bych ti to chtela privolat. Pujdes pak na ivf? Jeste si to dobre rozmysli. 28 a dve deti mi pripada malo na definitivni rozhodnuti.

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 13.02.18 12:42

Měla jsem v plánu, že když by druhé dítě bylo císařem, tak bych do toho určitě šla, nakonec bylo normálně. Tehdy jsem byla o málo starší než ty. Další dítě nechci, ani na stará kolena, ani s milencem a ani s novým manželem :mrgreen:. Jak někdo píše, že je to definitivní - když by ses náhodou časem rozhodla, že to další dítě fakt chceš, tak bys šla na umělý.

viky23
Neúnavná pisatelka 16215 příspěvků 13.02.18 12:46
@Anonymní píše:
Ahoj vsichni,
Je mi 28 a za 14 dni jdu na druhy planovany SC. V poradne v porodnici mi nabidli bezplatnou sterilizaci, pry na ni po dvou cisarich mam narok…s manzelem treti dite neplanujeme, nikdy jsem ani nechtela byt “starou” matkou (nechci urazit nikoho, kdo materstvi planuje po 30tce) a po tomhle tehotenstvi bych zase tehotna uz byt nechtela..vyresilo by to antikoncepci po porodu, tabletky uz brat nechci a dalsi druhy me nejak “nelakaji”…jen okoli me zrazuje porad nejakym kdyby nahodou to a kdyby tamto…proto jsem vas chtela poprosit o nestranne nazory, v lepsim pripade zkusenosti :oops: dost o tom uvazuju. Dekuju moc, anonym kvuli rodine

Nikdy nevis co ti zivot jeste prinese, zatouzis po miminku, fakt to nikdy nevis. Nedelej to, mohla by jsi litovat. Jsi jeste mlada. Ja pozdejsi materstci odsuzovala ale uz spousta kamaradek rodila ve 40 a uz se na to divam proste uplne jinak. Je to kazdeho vec. Mne je 31, deti mam tri, ale stale nevim pevne jestli uz jsem s poctem deti zkoncila, taky jsem vzdy rikala, ze bych nikdy nechtela deti az po tricitce, ted se mi to uz takove scifi nezda :lol:

Enicka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 13.02.18 12:48

Já bych šla, mám jedno dítě, snažíme se o druhé a pak vím naprosto jistě, že další chtít nebudu. Je mě Teda 30,ale kdybych už měla dvě děti jak ty, tak bych klidně šla.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >