Stesk a bání u školačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 23:15
Stesk a bání u školačky

Zdravím vás a chtěla bych poradit jak by jste tohle řešili..Jsem z toho docela nešťastná a nevím co s tím..a předem říkám že bych se ráda pokusila to řešit jinak než u psychologa..

Dcera 7let chodí do školy-všechno v pohodě, má tam kamarádky, jde jí to, líbí se jí tam…No a asi poslední 4měsíce se začala hrozně bát…doma si nedojde sama na záchod, nemůže tu být sama ani minutu(dříve jsem šla klidně na hodinu ven na zahradu a ona koukala na pohádky)nechce být sama ve svém pokojíčku, ani když tu má kamarádku a setmí se venku, tak by tam s ní nešla. Nedovede mě říct čeho se bojí..Je to docela nepříjemné-je třeba nemocná, leží v posteli, přijede pošta a já ani nemůžu dojít k brance, aniž by tu zůstala. Když sedí na wc, musím stát ve dveřích. když odejdu, tak je schopná zdrhnout ze záchoda.
Dále se jí začalo hrozně stýkat po mě a i po tatínkovi..V dru­žině začala brečet, že se jí stýská a že se potřebuje s námi pomazlit…Je fakt že tam teď chybí i dost jejich kamarádek, ale stejně je to hrozné..Vyzvedáváme jí tedy už po obědě a to přijde domů a skočí na mě a musíme se mazlit-že jí to hrozně chybělo a stýskalo se jí..Mazlit se chce kolikrát za odpoledne..I jdeme třeba v obchoďáku a ona najednou-„Mami pomazlit“ a už se na mě škrábe nahoru-)Nevím co si o tom mám myslet ale přijde mi že není vůbec šťastná a je mi to líto…
Ona je tedy od mala hodně citlivá-často se jí zdají ošklivé sny, vadí jí hluk, bojí se…ale přitom je zase hodně akční, sportovní typ, s každým kamarádí, je ukecaná jak rádio.-) Nemáte nějakou podobnou zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20514 příspěvků 19.12.17 23:33

Nejsi těhotná nebo nepřibyl sourozenec?

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 19.12.17 23:38
@Anonymní píše:
Zdravím vás a chtěla bych poradit jak by jste tohle řešili..Jsem z toho docela nešťastná a nevím co s tím..a předem říkám že bych se ráda pokusila to řešit jinak než u psychologa..Dcera 7let chodí do školy-všechno v pohodě, má tam kamarádky, jde jí to, líbí se jí tam…No a asi poslední 4měsíce se začala hrozně bát…doma si nedojde sama na záchod, nemůže tu být sama ani minutu(dříve jsem šla klidně na hodinu ven na zahradu a ona koukala na pohádky)nechce být sama ve svém pokojíčku, ani když tu má kamarádku a setmí se venku, tak by tam s ní nešla. Nedovede mě říct čeho se bojí..Je to docela nepříjemné-je třeba nemocná, leží v posteli, přijede pošta a já ani nemůžu dojít k brance, aniž by tu zůstala. Když sedí na wc, musím stát ve dveřích. když odejdu, tak je schopná zdrhnout ze záchoda.
Dále se jí začalo hrozně stýkat po mě a i po tatínkovi..V dru­žině začala brečet, že se jí stýská a že se potřebuje s námi pomazlit…Je fakt že tam teď chybí i dost jejich kamarádek, ale stejně je to hrozné..Vyzvedáváme jí tedy už po obědě a to přijde domů a skočí na mě a musíme se mazlit-že jí to hrozně chybělo a stýskalo se jí..Mazlit se chce kolikrát za odpoledne..I jdeme třeba v obchoďáku a ona najednou-„Mami pomazlit“ a už se na mě škrábe nahoru-)Nevím co si o tom mám myslet ale přijde mi že není vůbec šťastná a je mi to líto…
Ona je tedy od mala hodně citlivá-často se jí zdají ošklivé sny, vadí jí hluk, bojí se…ale přitom je zase hodně akční, sportovní typ, s každým kamarádí, je ukecaná jak rádio.-) Nemáte nějakou podobnou zkušenost? Děkuji

To je divné. Mě to zni tedy jako kdyby se bala neceho určiteho a hleda u tebe jistotu (ochranu). Tedy, jako ze se 7. leté dite chce mazlit, to je normalka, ale u ni za tim bude urcite urcity extra duvod.
Ono se treba doma nemuselo vubec nic stat. Treba ji rekl nekdo neco venku, nebo videla neco v telce, ceho se strasne lekla.
Co treba babicka? Jako ze by si s ni zkusila promluvit. Nebo nekdo jinej, kdo ji je velice blizky a ona se u nej citi bezpecne. Jinak, pokud to z ni nedostanes ven, bude se ten strach zrejmê jen hloubeji a hloubeji zažírat az z toho budou jednou strasne psychicke potize.
Pokud to tedy nevyresite, budu uz pouze pro psychologa. Koneckoncu z ni ma pouze dostat duvod. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 23:45

Těhotná nejsem, sourozence nemá, nic se nezměnilo ani doma, ani ve škole..
Jedině že by fakt viděla něco v televizi a toho se bála-ale nevím-ona by mě to řekla, ale nic extra neříká-Prostě že se bojí.
S tím mazlením mi řekne že má potřebu se pomazlit-))Ale dřív to takhle vůbec nevyžadovala-nebo občas. Určitě kvůli tomu nechtěla domů ze školky a nestýskalo se jí tam…Babičku má moc ráda, ale řekne jí totéž co mě..
No uvidíme jestli to časem neodezní..ale zatím mě přijde že se to spíš horší..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 23:49

Úplně tím stejným jsem procházela ve svých 4 letech - mamka se mnou tehdy utekla (a to doslova) od svého tehdejšího manžela, mého otčíma, který mě zbil tak, že jsem měla modřiny i v obličeji. Pak jsem skoro rok nechtěla chodit ven, bála jsem se tmy (to mi zůstalo do dneška), byla jsem úzkostná, bála jsem se smrti, tedy toho, že někdo z blízkých náhle umře, a já se třeba nedostanu domů… Bylo toho fakt hodně. Dnes bych to u svého dítěte řešila psychologem, tehdy to prostě „přešlo“. Mamka si to dodnes vyčítá, myslí si, že to stálo i za mými psychickými problémy v dospívání (deprese, úzkostné stavy). To už bylo řešeno i medikací. Takže za mě - důvodem může být cokoliv, a raději to řešit odborně, než nechat „zapadnout“, aby to pak v budoucnu znovu vyplavalo. Držím pěsti.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 19.12.17 23:53
@Anonymní píše:
Těhotná nejsem, sourozence nemá, nic se nezměnilo ani doma, ani ve škole..
Jedině že by fakt viděla něco v televizi a toho se bála-ale nevím-ona by mě to řekla, ale nic extra neříká-Prostě že se bojí.
S tím mazlením mi řekne že má potřebu se pomazlit-))Ale dřív to takhle vůbec nevyžadovala-nebo občas. Určitě kvůli tomu nechtěla domů ze školky a nestýskalo se jí tam…Babičku má moc ráda, ale řekne jí totéž co mě..
No uvidíme jestli to časem neodezní..ale zatím mě přijde že se to spíš horší..

Tak tedy zkus jeste chvilku pockat. Mozna, ze to je pouze nejake období a my v tom hledame neco, co tam vubec neni. Ale upozornuj ji asi, ze se ma chovat,,normalne". Tim myslim treba to ze nemuzes ani jit otevrit dvere. Ale vis ty co? Ted me tak napadlo, moje mladsi dcerka to delala taky. A docela dlouho. Jen my vedeli proc. Oni byli se skolkou na prochazce a moje dite nejakym zpusobem proste ztratili :nevim:.
Bylo ji tenkrat 6 let
Jo a vis co? Dneska je dospela a mazlí se fuuurt :nevim: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 20.12.17 00:03
@Anonymní píše:
Zdravím vás a chtěla bych poradit jak by jste tohle řešili..Jsem z toho docela nešťastná a nevím co s tím..a předem říkám že bych se ráda pokusila to řešit jinak než u psychologa..Dcera 7let chodí do školy-všechno v pohodě, má tam kamarádky, jde jí to, líbí se jí tam…No a asi poslední 4měsíce se začala hrozně bát…doma si nedojde sama na záchod, nemůže tu být sama ani minutu(dříve jsem šla klidně na hodinu ven na zahradu a ona koukala na pohádky)nechce být sama ve svém pokojíčku, ani když tu má kamarádku a setmí se venku, tak by tam s ní nešla. Nedovede mě říct čeho se bojí..Je to docela nepříjemné-je třeba nemocná, leží v posteli, přijede pošta a já ani nemůžu dojít k brance, aniž by tu zůstala. Když sedí na wc, musím stát ve dveřích. když odejdu, tak je schopná zdrhnout ze záchoda.
Ona je tedy od mala hodně citlivá-často se jí zdají ošklivé sny, vadí jí hluk, bojí se…ale přitom je zase hodně akční, sportovní typ, s každým kamarádí, je ukecaná jak rádio.-) Nemáte nějakou podobnou zkušenost? Děkuji

zazivam podobny problem s nastupem do skoly, ale zacalo to v predskolnim veku. najednou neni schopna prednaset pred lidmi ( drive ve skolce milovala), boji se malovat, ze to neumi. Ve skole nastup hruza a plac. Do druziny nechce a desne narostla potreba mazleni. Boji se vseho noveho (brusleni…), nechce jit ven - jsou na zahrade zaby.
Z druziny ji bereme, vodim do satny, beru pred skolou a chvalim, chvalim a chvalim a mazlime se a mazlime postupne po kruccich postupujeme. Je to tezke a to jak jsme nemeli s nastupem do skolky problem, mame ve skole :think:
Asi budes muset postupne po malych kruccich odbouravat jeji stres nebo se poradit s odbornikem.
Budu sledovat co holky radi, je to opravdu narocne.
Drzim pesti at se Ti podari s dcerou zlomit jeji strachy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 00:05

Děkuji všem za názory. Ona právě žádné trauma nezažila že by se měla bát. Začalo to ze dne na den…Nebo alespoň mě nic nenapadá.
Je teda pravda že ona od mala má strach že jí někde necháme, že jí opustíme, že se jí ztratíme-vůbec nevím proč. Je pořád s náma -nikdy ani nikde sama nespala a ani nechce..

Jasně -ať se mazlí až do dospělosti-budu jen ráda:-D Ale zase nechci ať ve školce brečí…třeba v družině řekne že si jde do tašky pro kapesník a na chodbě brečí. Nebo pořád uhání družinářku kolik je hodit, kdy už přijedem..

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 20.12.17 00:26

Rekla bych, ze se muselo nejspise stat neco, co v ni ten strach vyvolalo, a Tobe to treba vubec neprijde na mysl. Ja jsem jako mala vzala nerada na piskovisti cizi babovicku a pak jsem asi dva roky trpela hroznym strachem, ze pro me prijde policie. Pak jednoho dne policajti prisli, ale ne kvuli babovicce a od te doby jsem se prestala bat. Chci tim rict, ze u deti je to proste nekdy absurdni a iracionalni a vubec te to nemusi napadnout. Samo dite se ti asi nesveri, ale zkusila bych s ni promluvit a vysvetlit, ze ve vas ma stoprocentni jistotu a niceho se bat nemusi.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 20.12.17 00:35

@Plavuše
Ak to je horor. 2 roky strachu, pak prijede teprv policie a je vyřešeno :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A pak, ze policajt neni nejlepsi pritel :cert: :mrgreen:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 20.12.17 00:50

Je v první třídě? To je brovský přechod. Pro rodiče spíš znamená jen víc práce s dítkem. Pro díě to může být až šok. Může mít klidně tunu kamarádek, ale vůbec nemusela být na nástup do školy zralá. A jestli je teda fakt nezralá, pak to může dělat velkou paseku. Myslím, že to co děláš, děláš dobře. Čím déle ale bude taková situace trvat, tím spíš si ji může mozek „zafixovat“ a o to déle a hůře se jí budete zbavovat. Být vámi, stanovila bych si určitou dobu a pokud by se to nezlepšilo navštívila bych dobrého dětského psychologa (objednací doby bývají mnoho měsíců).
Jinak mne napadá, co číkali ve školce? Nezmiňovali třeba, že by byl dobrý odklad? Jinak děti toho napovídají v kolektivu dost. V naší zemi se děti neučí vyjadřovat pocity - pokud se na to rodič přímo nezaměří. Takže klidně mohla zaselchnout, že někdo někomu umřel, rozvedl se apod. To může u citlivého dítěte taky dost udělat

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 20.12.17 00:58

Pokud to je opravdu neúnosná situace i pro tebe psychicky, že máš o malou vážné obavy, zašla bych k dětskému psychologovi. Smaa asi na nic nepřijdeš, třeba viděla nebo zažila něco, o čem ty ani nevíš nebo si neuvědomuješ, že ji to tak ovlivnilo. Třeba to z ní šikovný psycholog dostane a pomůže. Nebo ve škole bývá výchovná poradkyně. Kdo ví, třeba to souvisí se školou.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32136 příspěvků 20.12.17 02:51

Kluk je po nástupu do školy taky mazlivější a větší strašpytel. Ještě před nástupem do školy se těšil, jak bude sám spát ve svém pokojíku, teď se tam bojí jít večer i jen pro pyžamo. Ale tedy nenapadlo mě řešit to s psychologem. Prostě to beru tak, že má teď nějaké období strachu, které samo přejde. Ale on tedy nevypadá nějak nešťastně, jen si chce ještě užívat dětství a naši blízkost.

Nika079
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 20.12.17 05:58

Nenapadlo mě, jestli ji někdo nějak nevyhozuje. Mně takhle vydírala jedla holka ve školce. Nacapala mě, jak se s jedním klukem svlekame na záchodě (taková ta dětská zvědavost, co tam kdo má…). No a pak mě hrozně vydirala. Jednou jsem to už nedala a cela vytresena jsem řekla mamce, co jsem „provedla“. Ta mě krásně uklidnila, že se nic neděje a mě tehdy spadl obrovský kámen ze srdce. Takže tu příhodu (bez toho svlékání :lol: ) říkám detem, aby věděly, že každý problém má řešení a že se nemusi bát nám vše říct. Kéž by to nepotřebovaly!

Enmamma
Závislačka 2901 příspěvků 20.12.17 06:20
@Anonymní píše:
Děkuji všem za názory. Ona právě žádné trauma nezažila že by se měla bát. Začalo to ze dne na den…Nebo alespoň mě nic nenapadá.
Je teda pravda že ona od mala má strach že jí někde necháme, že jí opustíme, že se jí ztratíme-vůbec nevím proč. Je pořád s náma -nikdy ani nikde sama nespala a ani nechce..Jasně -ať se mazlí až do dospělosti-budu jen ráda:-D Ale zase nechci ať ve školce brečí…třeba v družině řekne že si jde do tašky pro kapesník a na chodbě brečí. Nebo pořád uhání družinářku kolik je hodit, kdy už přijedem..

Třeba jí v minulém životě maminka opustila a teď to v podvědomí začalo dělat neplechu. Neví, proč se bojí, ale bojí se. To mě jen tak k tomu napadlo, že tady může být zakopaný pes.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nepochopitelná slova popálené Týnuš z Turecka. Hurá, oheň mi přivál fanoušky!

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) je štěstím bez sebe. Všechno špatné se v... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >