Stimulace na IVF + zánět

2786
11.6.13 19:49

Stimulace na IVF + zanet

Ahoj holky, potrebuju o radu, jestli nekdo nebyl ve stejne situaci. V pondeli jdu na hysteroskopii a pote 1 nebo 2DC na prvni ivf (zacatek stimulace a tak, uz mam i stimulacni protokol, vyrizenou zadost na pojistovnu…). No ale jde o to, ze mi zjistili ureaplasmu (nejaky zanet) a meli sme ted na 5 dni s manzelem antibiotika a pani doktorka v telefonu rikala, ze za 3 tydny mam prijit na kontrolni stery, tak sem ji rikala, ze sme domluveni na to ivf a ona rikala, ze ty stery udelame pritom. Tak sem z toho cela zmatena, to zacneme stimulovat na ivf a co kdyz mi zase zjisti spatne vysledky? Prestane stimulace nebo se muze provadet ivf i s nejakym takovym problemem? Snad se najde nekdo kdo poradi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
maca36
11.6.13 21:42

@Cracky ahoj, my s manželem jsme brali na ureaplasmu atb na 15 dnů, ale stěry jsem měla tak dva měsíce před stimulací na IVF. pak se už na stěry nemuselo, jak nám dr. řekla že 15 dní atb stačí na zaléčení.

• Citovat
  • Nahlásit
2786
12.6.13 14:46

@maca36 aha no my meli atb jen na 5 dni. nejake doxybene 200 2krat denne… celkem hnusne, meli sme dost vedlejsich ucinku :cert: no ale snad to zabralo… me akorat zajimalo, jestli se kdyztak muze stimulovat aniz by vedeli, jestli lecba zabrala… popr. jestli muzu stimulovat i s tou ureaplasmou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
maca36
12.6.13 14:54

@Cracky stejné atb jsme měli i my. ale opravdu na 15 dnů. 5 dnů mi přijde dost málo na léčbu zánětu. A to řekla že ty hodnoty nebyly katastrofálně zlé.
Já jsem je nemohla na prázdný žaludek, byla jsem pokaždé pár hodin jak po dobrém nočním zátahu.
Nám dr vysvětlila, že 15 dnů opravdu postačuje na vyléčení, že ty atb jsou dost účinné. ale že u ureaplasmy nelze provádět ivf, protože u případného úspěchu uchycení embrya může způsobit následně potrat. Tak nevím, asi by nám to neřekla jen tak. Proto se nám taky posunula stimulace na později. Tak nevím, raději se na to pořádně informuj. Případně bych si ten kontrolní stěr asi vyžádala po tak krátké době léčby.

• Citovat
  • Nahlásit
2786
12.6.13 15:01

@maca36 ja sem mluvila s nejakou doktorkou po telefonu, ta rikala, ze se domluvi s doktorem a poslou nam recept na atb na 10 dni. poslali na 5, byl tam i papir kde bylo napsane, ze to je na 5 dni. tak to vubec nechapu, taky mi to prislo strasne malo :( jeste me napadlo, jestli nemuzeme treba normalne stimulovat, odebrat vajicka a et provest az budem vyleceni… ale to by bylo dost divne :think: nesnasim kdyz nevim co bude, asi tam budu muset zavolat, ale ta doktorka byla dost neprijemna, tak se mi do toho moc nechce :roll: v pondeli jdu na hysteroskopii, tak se zkusim zeptat jeste jich tam a uvidim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
maca36
12.6.13 15:13

@Cracky stimulace je i o tom, že se i sliznice lépe připravuje na embryjko díky hormonům, které budeš dostávat. Ale samozřejmě se dá ET udělat i později v dalším cyklu. Jen je to už KET a to ti pak nikdo na 100% nezaručí že rozmražená embryjka budou dál k použití. Holkám dost často právě po rozmražení embryjka odejdou, takže k KET vůbec nedojde. Raději udělej vše proto aby ses ujistila, že už zánět není, budeš klidnější. Jak jdeš za tři týdny k dr., udělá ti stěr, myslím že výsledky jsou za pár dnů. JIstě by tě nenechala stimulovat, pokud si nebude jista že jsi zaléčená. To by asi ani ona sama neriskovala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat