Špinění před KETem

3106
6.6.13 23:08

Špinění před KETem

Mám za sebou 3 nepovedené kety a nyní mě napadlo, źe jsem před každým ketem špinila ( i několik dní), po ket už ne. Zažila jste to některá? Čím to může být? Vadí to ketu? Sliznici jsem na utz měla vždy dostatečně vysokou… Nyní stimuluji 3×1 estrofem a ode dneska agolutin. V utery bude ket (23. DC)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4876
7.6.13 07:16

Ahoj,

když jsem začala špinit před IUI nebo KET tak mi výkon neprovedli, prý že není připravená sliznice na uhnízdění. :nevim: Následně jsem při další stimulaci dostala větší dávku estrofemu a při 3.KET se zadařilo…
Držím palečky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
10.12.16 12:51

Špinění před KET

Ahoj, obnovuji diskusi.
Ve středu me čeká KET, budu 23. den cyklu. Od 2. DC beru estrofem 3×1. V úterý 15. DC jsem píchala pregnyl, na pondělním utz bylo vše ok. Jeden folikul, žádná cysta. Včera jsem po sexu s mužem trochu krvácela a lehce spinila, ráno už vše ok. Ode dneška zavadim utrogestan.
Máte zkušenost se špinění před ket? O víkendu v mém caru neordinují. Budu volat v pondělí a mám strach, že to stopnou…
Díky za vaše zkušenosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
10.12.16 16:42

@Anys29 - ja jsem hlavne prekvapena z postupu pripravy/medikace na Tvuj KET… ten estrofem jsem před ket taky brala, ale vůbec nechapu, proc Ti při davce estrofemu 3×1 pichli pregnyl. Při tak vysoke davce estrofemu, nedochazi k ovulaci a pouze se nasadi při dostatecne vysoke sliznici utrogestan a za par dnu je KET. To spineni je pravdepodobne z estrofemu, u nekterych se to stava. Pokud mas pravidelne ovulaci každý cyklus, radsi bych KET zkusila bez estrofemu a bez spineni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
10.12.16 18:30

@margotkaa Díky za reakci. Folikul tam byl 13 mm, takze ovulace být mohla, ale já taky měla za to, že při estrofemu k ovulaci nedochází a překvapilo mě to. Sliznici mivam dobrou, ale po ivf je to celé nějaké domrvene… Do car budu volat v pondělí tak uvidím, co mi řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
10.12.16 18:44

Ja bych se spis přiklonila k tomu, ze to byla asi cysta, protože estrofem od 2 DC a 3× denne je opravdu hodne vysoka davka, mozna, ze jsi 1 z x zen, která ovuluje u tak vysoke davky. nekde jsem cetla, ze u davky estrofem 1 denne ovulace byt muze. Podle me by stalo za to udelat kontrolni UTZ a rict o spineni. Otazka, jetli nebude lepsi ket odlozit, az se Ti sliznice da do normalu a cyklus po IVF

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
10.12.16 18:56

@margotkaa Možná jo. Jsem teď hodně nalomena na to to odložit, na druhou stranu mám dojem, že pořád na něco čekám a už mě to nebaví. O druhé dítě se snažíme už skoro 4 roky… Vždy si připadám vyrovnaná a další neúspěch mě sráží… Ale tady se asi nevyplácí spěchat. V pondělí Zavolám a uvidíme. Transfer 23 den mi připadá hodně pozdě i když to je šestidenní embryo. Jak jsi to mela ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
10.12.16 19:31

Mela jsem to tak, ze 3 DC jsem zacla brat estrofem 3×1, 14 DC UTZ-nasazen utrogestan a za 5 dnu KET.

Nevim kolik mas mrazacku, ale nesla bych na KET za kazdou cenu, vim, ze cekani je dost neprijemne, ale kdyby to nevyslo, vycitala by sis to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2647
11.12.16 10:27

@Anys29 ahoj…já to tak měla dvakrát špinění před KET a na utz vše ok a kontrole taky, ale nikdy to nedopadlo…udělali hysteroskopii zjistili zánět v děloze přeléčili a následný KET mě tady lumpačí v obýváku. Tolik moje zkušenost tak at to dopadne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
11.12.16 16:18

@margotkaa Právě jen jednoho. Za každou cenu do toho nepůjdu. Pokud mi to nedoporučí, tak určitě ne.
@Piškotka Díky. Prosím tě a jaký zánět? Byl to třeba důvod, proč se vám nedarilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2647
11.12.16 20:12

@Anys29 určitě to byl důvod..při hysteroskopii se doktorovi nelíbila sliznice ( na utz vždy ok) byla překrvená a jak říkal prostě jiná než je zvyklý vidět. No udělal biopsii, ale už po výkonu mě dal antibiotika, nečekal na výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
11.12.16 21:23

@Piškotka Ok, díky. No pokud se nám to teď nepovede, chci si zopakovat kolečko vyšetření, imuno, genetiku atd. a zeptam se i na tu hysteroskopii. To mi nikdy nedělali. A tobě se pak podařilo přirozeně nebo vyšlo ivf? Je to šílené, kolik maličkosti může mít vliv na uspesne otěhotnění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2647
12.12.16 06:59

@Anys29 ja mám po dvou mimoděložních a ivf, minimálek jsem podstoupila moooc, ale u nás byl trochu problém i u manžela. Jestli špiníš raději to odlož, já vždy jela na utz kontrolu, na koze jsem byla a vždy výsledek z dělohy to neteče vše je v pořádku a po tžransferu během pěti dnů jsem se rozkrvácela..nechala jsem to tak dvakrát vždy jsem spoléhala na doktora. Po druhé jak se to stalo tak už i dopktor sám navrhla tu hysteroskopii at se podívá dovnitř co se děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat