Stisk miminka

14
13.8.20 12:24

Stisk miminka

Holky potrebuji radu, uz jsem zoufala. Mame chlapecka, uz mesic bojujeme s kojenim. Straslive me to pri prisati boli, ale opravdu tak, ze to nejde vydrzet. Mam v tu chvili chut hodit mimi na mars. Snazim se to vydrzet uz mesic kvuli nemu, ale uz me opousteji sily. Vse jinak v poradku, laktacni radi vydrzet tri mesice a stisk povoli. Ale uz to nedavam. Mate to nekdo taky tak a co vam pomohlo??? Kojeni uz me predem desi a myslim, ze by si mimi zaslouzilo spokojenou maminku a ne trpici trosku????????????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13413
13.8.20 12:36

Me zachranily kojici kloboucky. Bez nich jsem pri prisati myslela, ze umru :lol: mela jsem teda i ragady, byt technika kojeni dle laktacni v poradku. Kloboucky jsem pqk vytahla hned v porodnici i u druheho ditete a kojila jsem oba tak dlouho, jak jsme chteli (nemelo to zadny vliv na delku kojeni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
13.8.20 12:43

@Joelinka Začátky kojení mě vždycky bolely. Po každém nakojeni jsem mazala masti z DM, aby mi prsa nepopraskala a střídala jsem je, aby si vždycky jedno prso odpocalo, nosila jsem jednorázové vložky, aby se netřesky o podprdu.. A větrat. Ani nevím, kdy přesně to přestalo bolet :think: Minimálně šestinedělí to bylo nepříjemné, ale mě se to nezdálo jako něco, co se nedá vydržet. Každopádně věta, že kojení neboli… bych chtěla vědět koho 8o Držím palce, ať se to u vás brzy srovná a nevzdas to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
13.8.20 12:44
@unuděná píše:
Me zachranily kojici kloboucky. Bez nich jsem pri prisati myslela, ze umru :lol: mela jsem teda i ragady, byt technika kojeni dle laktacni v poradku. Kloboucky jsem pqk vytahla hned v porodnici i u druheho ditete a kojila jsem oba tak dlouho, jak jsme chteli (nemelo to zadny vliv na delku kojeni).

Mě se kloboučku nepodařilo zbavit, 3 měsíce jsem kojila přes ně…diky ním nespočet zánětu :( takže bych doporučila spíš ty hojici, než obyčejné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
13.8.20 12:48

Mě to bolelo taky, nevim přesně jak dlouho ale po dobu šestinedělí určitě. Ale asi ne tolik jako tebe, u mě se to dalo vydržet. V tvým případě bych to řešila kloboučkama, kojení si máš užívat a ne mít osypky z představy že tě to za chvilku čeká znova. Přeju ať to zvládneš a kojíš dál :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2174
13.8.20 12:51

@Joelinka mne pomaha narvat ji do pusy toho prsa opravdu co nejvic. Kdyz se mi prsa vic nalejou, tak to poradne nechyti, tak necham cucnout (to boli) a pak malou “odpojim” a necham znova chytit, ale uz poradne a to uz je +- v poho. Ale je fakt, ze nekdy ma mala takovej tah, ze to citim az v podpazi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64199
13.8.20 12:52

U kazdeho ditete jsem kojila prvni 2-3 tydny s kloboucky a pak je bez problemu odbourala, proste jsem jim je nedala a slo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
13.8.20 13:13

Taky jsem ze začátku kojení trpěla bolestí, měla jsem i ragády, dostala jsem zánět do jednoho prsa. Ale kojit jsem chtěla tak jsem to musela vydržet. Mazala jsem si bradavky bepanthenem, hodně jsem větrala. Po nějaké době bolest z ničeho nic ustala, úplně ze dne na den. Pokud chceš kojit, tak to nevzdávej, zjisti jestli máš správnou techniku kojení, nebo používej kloboučky (moje dcera je ale odmítala). Ale jestli to vzdáš, nic tak hrozného se nestane, tolik miminek je na UM a vůbec to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
13.8.20 13:13

Ze začátku mě kojení bolelo u všech dětí - teď kojím třetí, má skoro 2 měsíce. Uklidnilo se to koncem šestinedělí. Pomáhá mi mazat Purelanem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.8.20 13:40

Vsem moc dekuji za rady. Laktacni radi vydrzet, ze za tri mesice to polevi. Pry jde o vasospasmus u bradavky, syndrom belave bradavky…Ale uz to nedavam😢 :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
13.8.20 13:52
@Joelinka píše:
Vsem moc dekuji za rady. Laktacni radi vydrzet, ze za tri mesice to polevi. Pry jde o vasospasmus u bradavky, syndrom belave bradavky…Ale uz to nedavam😢 :cry:

Pokud se na to necítíš, není žádná ostuda přejít na UM, miminku to vadit nebude a ty se hodíš do klidu. Je to lepší než aby si byla z kojení ve stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
13.8.20 13:57

@Joelinka Zkus to konzultovat s druhou laktační, třeba ti dá nějaké další rady, nebo tipy na to, jak ulevit od bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
13.8.20 13:59

@Joelinka A v nejhorším dát flašku, lepší, než se trápit v bolestech. Držím pěsti, ať to dopadne ke spokojenosti tebe i miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13413
13.8.20 17:20
@Joelinka píše:
Vsem moc dekuji za rady. Laktacni radi vydrzet, ze za tri mesice to polevi. Pry jde o vasospasmus u bradavky, syndrom belave bradavky…Ale uz to nedavam😢 :cry:

Kocko zkus ty kloboucky! Za me to byla nejlepsi investice do kojeni. A doporucila mi je dokonce laktacni. A ja si najednou zacala kojeni uzivat :srdce: Dovedes si predstavit skladbu mlicka od vystresovane mamky, kterou to boli, proti normalnimu klidnemu kojeni? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.8.20 18:54

@unuděná ja to zkousela, ale on presto nechtel pit. Koupila jsem obycejny, a ty? Uz mam strach se tech prsu dotknout nebo si je umyt…😱 😱 😱 😱

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama