Stockholmský syndrom

Anonymní
8.10.20 21:41

Stockholmský syndrom

Zdravím všechny, už nějak nemohu dál a tak se k Vám ženy obracím pro radu. Prožívám teď hodně krušné období se svým přítelem, že bych napsala bibli ale to nechci. Myslím si že nejsem psychicky v pořádku a mám pokřivené myšlení, co se týče našeho vztahu až mě napadlo, že asi trpím stockholmskym syndromem. Nevíte některá co to doopravdy je tento syndrom? Předem děkuji za odpovědi, protože spoustu lidí mi řeklo že potřebuji pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14357
8.10.20 21:44

Zapomeň na románové syndromy a normálně vstup do psychoterapie. Tam si postupně pročistíš myšlenky a najdeš lepší vztah sama k sobě a odvahu začít se chovat tak, aby sis nenechala ubližovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 21:53

@Ou
Já jsem se chtěla rozejít s přítelem, protože mi xxxxkrat ublížil, psychicky i fyzicky, jenže on to nechce pochopit, nevěří že ho už nemiluji. Máme miminko, tak vždy přemýšlím jestli nejsem svině, když nejsem s ním jako rodina. Bydlím teď u rodičů. Ale už je to tak po xty co se vždy k němu vrátím. Ale nikdy se to nezmění. Následují hádky, bití, uteču s dcerou, ozve se on druhý den, brečí jak se mu po nás stýská, a já už přemýšlím jestli mu neubližuji svým chováním?? Co mám dělat prosím???

• Citovat
  • Nahlásit
5122
8.10.20 22:02

Nevracej se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
8.10.20 22:20
@Anonymní píše:
@Ou
Já jsem se chtěla rozejít s přítelem, protože mi xxxxkrat ublížil, psychicky i fyzicky, jenže on to nechce pochopit, nevěří že ho už nemiluji. Máme miminko, tak vždy přemýšlím jestli nejsem svině, když nejsem s ním jako rodina. Bydlím teď u rodičů. Ale už je to tak po xty co se vždy k němu vrátím. Ale nikdy se to nezmění. Následují hádky, bití, uteču s dcerou, ozve se on druhý den, brečí jak se mu po nás stýská, a já už přemýšlím jestli mu neubližuji svým chováním?? Co mám dělat prosím???

Nevracet se. A jít do terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
8.10.20 22:35

Nestudovala jsem, co přesně Stockholmský syndrom je, ale z různých seriálů jsem pochopila toto:
1. Oběť je na svém vězniteli totálně závislá i v základních potřebách - voda, jídlo…
2. Věznitel je nejdříve „zlý“ - ohrožuje život oběti.
3. Věznitel je po nějaké době „hodný“ - projev dobré vůle ve smyslu poskytnutí jídla…
4. Oběť si tyto malé laskavosti vyloží tak, že vězniteli na ní záleží a že ji ochraňuje. Oběť je schopná pro svého věznitele udělat cokoliv, aby oplatila laskavosti.

I kdyby jsi náhodou trpěla Stockholmským syndromem, tak se ho jen pojmenováním nezbavíš, jdi k psychoterapeutovi!!!
Hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93446
8.10.20 22:38
@Anonymní píše:
@Ou

On ubližuje tobě! Teď bije tebe a jednou vztáhne ruku na tvé dítě, to chceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
8.10.20 22:39

Zacni opravdu chodit k psychologovi nebo psychoteraleutovi. Prvně bych na tvém místě kontaktovala BÍLÝ KRUH https://www.bkb.cz/…nicka-pomoc/ Tam ti pomohou, vyslechnou tě, poradí. Život může být fajn. Udělej ten krok… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 23:44

Nemusíš mít rovnou stockholmsky syndrom. Může se jednat o velmu dobrého manipulátora, který tě přesvědčí, že vlastně to nebylo tak, jak ty si myslíš. Že to nebylo takové strašné a že si za to můžeš sama a ty můžeš být ještě ráda, že on na to reagoval takto a ne hůř.
Jinak když nenapíšeš přesně co se ti děje tak asi těžko něčemu radit.

Pokud jsi oběť domácího násilí, vyhrožování, je na tobě páchána trestná činnost měla by jsi se obrátit na bílý kruh bezpečí, jak tu psali holky. Mě pomohla jako odrazový můstek linka bezpečí, kde mi sdelili weby kam se můžu obrátit.
Dále aplikace Bright Sky- je to skryta aplikace, kde si nahrávás fotky o domacim nasili, a cokoliv jinem, aby jsi měla důkazy u soudu nebo pro policii.
Aplikave se tvari jako predpoved počasí ale po dlouhem kliknuti na cast obrazovky se otevře „tajna aplikace“. jsou tam rady co dělat, na koho se obrátit.
Dulezitou věci je take unikovy plan. Ale musíš to mit srovnane nejprve sama v hlavě.
Jinak v BKB ti nabidnou popr. I tajny azyl, kdyby jsi byla v ohrožení života. Mě hodně pomohli. Dekuji jim za to, ze ziji. A věř mi, že mi nikdy nebylo lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
18433
9.10.20 08:06

Trpíš syndromem, o kterém ani nevíš, co znamená :lol: vtipný. S tím blbem se rozejdi a máš po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
9.10.20 08:36
@Anonymní píše:
@Ou

Zabreč si taky a už nikdy se k němu nevracej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 08:54
@Anonymní píše:
Nemusíš mít rovnou stockholmsky syndrom. Může se jednat o velmu dobrého manipulátora, který tě přesvědčí, že vlastně to nebylo tak, jak ty si myslíš. Že to nebylo takové strašné a že si za to můžeš sama a ty můžeš být ještě ráda, že on na to reagoval takto a ne hůř.
Jinak když nenapíšeš přesně co se ti děje tak asi těžko něčemu radit.Pokud jsi oběť domácího násilí, vyhrožování, je na tobě páchána trestná činnost měla by jsi se obrátit na bílý kruh bezpečí, jak tu psali holky. Mě pomohla jako odrazový můstek linka bezpečí, kde mi sdelili weby kam se můžu obrátit.
Dále aplikace Bright Sky- je to skryta aplikace, kde si nahrávás fotky o domacim nasili, a cokoliv jinem, aby jsi měla důkazy u soudu nebo pro policii.
Aplikave se tvari jako predpoved počasí ale po dlouhem kliknuti na cast obrazovky se otevře „tajna aplikace“. jsou tam rady co dělat, na koho se obrátit.
Dulezitou věci je take unikovy plan. Ale musíš to mit srovnane nejprve sama v hlavě.
Jinak v BKB ti nabidnou popr. I tajny azyl, kdyby jsi byla v ohrožení života. Mě hodně pomohli. Dekuji jim za to, ze ziji. A věř mi, že mi nikdy nebylo lépe.

Ono toho je hodně. Bití, ponižování, vydírání, vyhrožování, zastrašování…pak když od něj odejdu tak už jsem ta největší láska, slzy, že chce vidět dcerku…a já krava vždycky jdu za ním… právě už to chci utnout, chci žít, volně dýchat. Přijde mi že mu nejde ani tak o dceru ale o to aby měl nějakou slepici, co mu bude sloužit a tahat ho z pruseru kterých má až až

• Citovat
  • Nahlásit
5122
9.10.20 09:16
@Anonymní píše:
Ono toho je hodně. Bití, ponižování, vydírání, vyhrožování, zastrašování…pak když od něj odejdu tak už jsem ta největší láska, slzy, že chce vidět dcerku…a já krava vždycky jdu za ním… právě už to chci utnout, chci žít, volně dýchat. Přijde mi že mu nejde ani tak o dceru ale o to aby měl nějakou slepici, co mu bude sloužit a tahat ho z pruseru kterých má až až

Samozřejmě, že mu nejde o dceru. Jen přes ni manipuluje tebou. Zajdi si vyřídit co je potřeba svěření do tvé péče, alimenty a soudně styk s dítětem. Pokud je miminko tak to nebudou celé dny, ale pár hodin a na schůzky bych nechodila sama aby mě nemohl ukecávat nebo mi něco udělat. A proboha nevracej se k němu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12425
9.10.20 09:23
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, už nějak nemohu dál a tak se k Vám ženy obracím pro radu. Prožívám teď hodně krušné období se svým přítelem, že bych napsala bibli ale to nechci. Myslím si že nejsem psychicky v pořádku a mám pokřivené myšlení, co se týče našeho vztahu až mě napadlo, že asi trpím stockholmskym syndromem. Nevíte některá co to doopravdy je tento syndrom? Předem děkuji za odpovědi, protože spoustu lidí mi řeklo že potřebuji pomoc.

Zrovna romanovy syndrom to neni, je to nasledek urcite udalosti, pokus o vyloupeni banky na Norrmalmstorg, se zadrzenim rukojmi v ni.

Stockholmský syndrom neboli Norrmalmstorg syndrom je psychologický stav, při kterém únosy obětí nebo osob zadržovaných proti jejich vůli vytvoří vztah s únoscem (únosci) a postaví se na stranu pachatele proti policii. Může to být výraz identifikace s pachatelem. Tato solidarita se někdy může stát skutečnou spoluvinou, vězni pomáhají únoscům dosáhnout jejich cílů nebo uniknout před policií. Syndrom byl zkoumán různými výzkumníky viktimologie a byl učiněn závěr, že je primárně založen na strachu z něčeho ještě horšího a odvolání na vnitřní dobrotu osoby, která si rukojmí vzala. Čím více energie do tohoto typu vztahu investujete, tím těžší je osvobodit se. Tento syndrom je pojmenován podle slavného norrmalmstorgského dramatu po pokusu o loupež proti Kreditbanken ve Stockholmu na norrmalmstorg, ke kterému došlo ve dnech 23. až 28. srpna 1973. V takovém případě oběti pokračovaly v obraně únosců i po skončení šestidenního fyzického zadržování a nechtely ani svedcit u soudu.

I bez syndromu, nikdo nema pravo Ti ublizovat. A ten, kdo tohle pravo necti, neni dobrý partner. Nevracej se k nemu, bude Ti ublizovat dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
9.10.20 09:30
@Anonymní píše:
Ono toho je hodně. Bití, ponižování, vydírání, vyhrožování, zastrašování…pak když od něj odejdu tak už jsem ta největší láska, slzy, že chce vidět dcerku…a já krava vždycky jdu za ním… právě už to chci utnout, chci žít, volně dýchat. Přijde mi že mu nejde ani tak o dceru ale o to aby měl nějakou slepici, co mu bude sloužit a tahat ho z pruseru kterých má až až

Kontaktuj ten bílý kruh bezpečí. S dítětem nemůžeš „jen tak odejít“. Vím, že to je blbé, ale je to tak. Napiš dopis o tom, že máš strach o svůj malého život a odcházíš (jestli musíš uvést i místo to teď nevím). Pro to, aby ti dali dítě do péče potřebuješ důkazy - jak psala anonymní, stahni si tu aplikaci. Člověku který tě zbije a udělá to několikrát dítě nedají. Podej na neho TO za domácí násilí - pořád ale musíš mít ty důkazy. Počítej s tím, že bude hrát na city. Mimochodem. Jak se chová k tobě, tak je jen otázka času že se bude chovat k dítěti. To chceš?
V bilem K. B. Ti poradí, jak to máš udělat, aby to pro tebe bylo co nejlepší. Jo a VSECHNO si nafoť. Ať máš ty důkazy. Počítej s tim že se bude snazit udělat ti zle. Jste manželé? Je v rodném listě? Kolik vam vlastně je?
Hlavně se nenech prekecat zpátky!!! Takový život chceš pro své dítě? Domácí násilí se vždy casem stupňuje. Ale to už víš. Mysli hlavně na to dítě a už se k němu nevracej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama