Stolice po UM

347
13.3.08 18:35

Stolice po UM

Ahoj, ráda bych se zeptala těch maminek, co krmí výhradně UM, jakou mívá jejich mimi stoličku. My máme všeobecně s kakáním problémy, zácpa není vyjímkou. ALe od té doby, cca 3 týdny, co papáme Nutrilon Comfort to bylo docela v pohodě. Dneska se malý vykakal sám !! (což je u nás úspěch:-)), ale stolička byla taková tmavá a trošilinku do zelena. Jinak ji mívá světlounce hnědou, jak má být…
Tak nevím, čím by to mohlo být… Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

136
13.3.08 18:58

Ahoj,
tak my krmíme taky Nutrilonem Comfort a stolička je vážně do zelena. Já se té barvy ze začátku lekla, ale pak jsem si přečetla přímo na té plechovce, že zelená je O.K., takže už tu barvu neřeším, hlavně, že jsme se zbavili zácpy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
13.3.08 19:08

ahoj lupito,
i u nás byla stolička do zelena, ptala jsem se na to doktora a vůbec se nad tím nepozastavil, je to prý v pořádku, tak si nedělej starosti, hlavně že dítko kaká, prospívá a vypadá spokojeně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
13.3.08 19:45

Me doktorka dokonce upozornovala na zmenu barvy stolice, kdyz mi doporucovala Nutrilon Comfort.
Jen mi vrta hlavou, ze dcera (2m) ma tmave zelenou, jakoby lepivou stolici i kdyz pije sunar. Je to normalni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
13.3.08 19:51

ahoj maminy,my z porodnice meli BEBU 1.Tomikovi moc chutnala.Dokud jsem jen prikrmovala bylo vse OK.Jakmile byla prevaha UM,tak zacal problem.Vykakal se jenom s moji pomoci (pritlaceni nozicek).Tak jsme zmenini na Nutrilon premium (ve 2 m.) a pohoda.Ta barva je pry dana u kazdeho individualni.Nekdy muze byt zelena,protoze je dlouho ve streve,u nekoho pry zezelena pri kontaktu se vzduchem (hned v pline) - dle meho dr.Nekde jsem taky cetla,ze v UM je pridano zelezo a tu tu barvu meni :-).Takze bud v klidu a at vam chutna.Vsem ale kdo bojuje se zacpou u miminek,bych doporucila zmenit UM.Me dr. doporucil vyvar z ovesnych vlocek.Tehdy jsem si rikala,ze preci nebudu kazde mliko delat ve vlockach,kdyz uz neni jenom jedno mlicko.Tak jsem sama zmenila a udelala jsem dobre.Nutrilon jsem mela odzkouseny u kamosky a vzdycky jsem rikala,ze bych ho davala.Nevim,proc jsem se nakonec zvyklala k te BEBE. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
16.3.08 19:34

Ahoj, náš Tomík baští Bebu 1 od malička a ze začátku měl jen problém s tuhou stoličkou. Tu nám vyřešil Baby calm a teď má stoličku kašovitou, většinou barvy hnědé a žluté až tento týden byla 2× zelená. Laktační poradkyně mi říkala, ať se nelekám barev, obzvlášť té zelené, tak jsem v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
10.4.08 10:20

Ahoj Alenko,

co to je to Baby calm. My jsme vyzkoušeli všechny UM od nutrilonu 3 - ten mi nechtěl jíst, přes Bebu3 - po té je strašně hladovej, přes Hami 3 - po té blinká až po Sunar 3 - má zácpu, Sunar premium 3 má to na střídačku, ale ať už to má měkký nebo tvrdý, vždy se u toho nadře.

Díky za odpověď. Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
10.4.08 15:09

Ahoj Eri, Baby calm jsou kapky na prdíky, ale jsou na olejovém základu, takže to ty střeva toršku „prožene“ a stolička je řidší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
10.4.08 18:56

Tak jak pise pehot, kazdopadne jsem ve 3 mesicich kapky vy:,–(ila a neni zadny problem, sice u tlaceni rudne, ale nebreci a stolicka je „pekna“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
17.12.11 20:15

Tak zkusím obnovit zde :-)
Mám téměř 5 týdenní mimi a přešli jsme plně na UM. Má teď chuděrka zácpu a fakt tuhou stoličku a dělá jí to problémy.
Někde jsem četla, že se to ještě může srovnat, když to má zavedené čerstvě.
Jaké máte vy zkušenosti? Je to opravdu tím, že UM nesedne a mám jí změnit? Nebo jak tu někdo psal ty kapičky? Nebo je ještě čas a může se to ještě zlepšit?
Díky za každý postřeh :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28932
17.12.11 20:35

může to být tím, že jí nesedlo konkrétní UM, já zkusila nejdřív dávat Nutrilon HA, ale kakal úplně zeleně, bylo to tuhé a strašlivě to páchlo, co jsme přešli na Sunar Nutradefense HA, tak se stolice změnila na krásnou kojeneckou vaječinu…takže u syna to bylo určitě a pouze nevyhovujícím UM

ale musíš tomu dát čas, bříško si na nové UM zvyká až týden, takže zázrak nebývá vidět hned…tak uvidíš, ještě pár dní tomu dej a potom se rozhodni, zda zkusíš vybrat jiné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
17.12.11 20:56

My jsme zase na doporučení pediatričky začali dávat heřmánkový čaj (mám od Hippu, od ukončeného prvního týdne) a od té doby máme parááádní kakání :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
17.12.11 20:59

Ok, tak ještě pár dní počkám… alespoň dojí to, co máme nakoupeno :-)
A čajík určitě zkusím, díky :-) My dáváme fenyklový, ale ten teda nic moc evidentně. I když je fakt, že jsou dny, kdy do ní nedostanu ani kapku, protože furt spí.

LYRICA v jaké fázi mu to pití dáváš? A kolik ti tak vypije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
17.12.11 21:01

Jahůdka denně vypije kolem 100ky čajíku, jeden den mu udělám heřmánek, druhej den fenykl a střídáme..a dostává ho mezi krmením,..on mi ,,naštěstí,, přes den moc nespí, takže to do něj dostanu v klídku..a jemu to hlavně chutná :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
17.12.11 21:26

My máme to spaní jak kdy… jsou dny, kdy nespí skoro vůbec, ale třeba dneska neměla ani kapku, protože fakt chrupala skoro pořád.
Ale naštěstí jí to taky chutná :-)
Tak díky, zkusím to do ní tlačit, snad to pomůže :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama