Stop v komunikaci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 13:13

Stop v komunikaci

Ahoj, nastal u nás takový problém. Abyste měli představu tak to trochu rozvedu. Zatím spolu nebydlíme, jsme spolu něco přes 2 roky, děti nemáme. Partnerka žije u rodičů (2 generační dům, má své patro). Bydlíme ve vedlejších městech. Oba jsme zaměstnaní.
Partnerka se mi celý den neozývala, večer mi napsala, že má podzimní blbou náladu. Nechce nikoho vidět, nikam jít atd. Prostě chce být chvíli sama. Tak jsem jen odepsal, že jsem tu pro ni pokud cokoliv potřebuje. Sám jsem z toho byl docela zmatený. Nevěděl jsem co se děje. Pár dnů jsem čekal. Nepsala, nevolala, nic. Počkal jsem tedy u její práce, že ji vyzvednu. Když skončila, tak byla jako by nic (usmívala se). Já se strachoval co se děje a ona vypada úplně v pořádku. Tak jsem se ptal co se dějě (neřval nebo tak něco, normální konverzace z obou stran). Odpovědí mi bylo, že neví. Nic jsem neudělal, nikdo neudělal nic jí a ani se nic nestalo. Prostě jsem se nic nedozvěděl. Jen mi řekla, že ona by v tomto případě dala tomu druhému víc prostoru. To jsem teda udělal, dohodli jsme se, že až jí to přejde, tak se ozve. Osobně jsem myslel, že to bude pár dnů. Ale už skoro měsíc se neozvala. Přitom na FB dává normálně statusy, kde to blbou náladou nehýří (zahrádka, sport, prostě klasika…). Nijak jsme se před tímto kvůli něčemu nepohádali, co by k tomu dalo důvod. Nevím co si o tom myslet. Jsem docela zmatený…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8017
12.11.21 13:16

Asi rozchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
12.11.21 13:19

Asi už nemá zájem a volí vyhnívací strategii..? Nevím, osobně mi takové jednání blízké vůbec není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2954
12.11.21 13:20

Chysta te na rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
12.11.21 13:21

Neumí ti říct, že je konec a jen klasický, jako spousta žen, tak jen mlži a nechává to vyšuměl a doufá, že to tak dopadne jak ona chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
12.11.21 13:37

Obávám se že to chce skončit, ale je moc zbabělá na to aby to udělala a nedochází jí jak zraňujíc její chování je, že je mnohem lepší pro všechny najít odvahu být upřímná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7869
12.11.21 13:42

Typický rozchod ve stylu „mrtvý brouk“. Ještě horší varianta může být ghosting, tj. kdyby se odřízla úplně, zablokovala Tě například, atd.
Z mého pohledu nejhorší forma rozchodu, když ani nedokáže říct, že je konec…, tolerovatelná možná ještě tak v první fázi seznamování, ale určitě ne po dvou letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
12.11.21 13:44

Jasnější, než tisíc sluncí…má v merku jiného nabíječe, ale ještě neví, jestli to vyjde. Klasické keci typu, nemám teď/na podzim náladu, potřebuji být sama, uspořádat myšlenky apod. Nic neříkej a škrtni jí ze života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
12.11.21 13:52

Nejspíš se kolem ní vyskytuje někdo, o koho má zájem, ale nechce tě ještě úplně odseknout, kdyby to nevyšlo :? Sorry, ale lepší z toho vycouvat teď se ctí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7869
12.11.21 13:53

A ano, taky si myslím, že už je na obzoru jiný objev, ale ona si tím „mrtvým broukem“ nechává zadní vrátka, pokud by to nevyšlo. To se pak vrátí a svede to na podzimní depku, která pominula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
12.11.21 13:53
@straznivez píše:
Jasnější, než tisíc sluncí…má v merku jiného nabíječe, ale ještě neví, jestli to vyjde. Klasické keci typu, nemám teď/na podzim náladu, potřebuji být sama, uspořádat myšlenky apod. Nic neříkej a škrtni jí ze života.

Bohuzel vidim to stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 13:57

Po dvou letech mi to příjde jako podraz. Navíc mi to opravdu k ní nesedí. Přišla mi docela čestná a upřímná. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7697
12.11.21 13:57

Ahoj,
někteří lidé opravdu potřebují dostatek vlastního prostoru, ale máš pravdu, že tady to je dost nad obvyklé. To ale nemusí znamenat vůbec nic.
Možná, pokud jsi ji opravdu celý měsíc nekontaktoval a ona tebe, bylo vhodné se v klidu, klidně zprávou, mailem zeptat, že rozumíš jejím potřebám, ale ty máš zase své, a že jsi si nyní nejistý tím, že tak jak ty ji stále i přes tu odluku bereš jako svou partnerku, tak zda i ona to má tak, že jsi stále její partner a jen potřebuje svůj prostor.
Tak jako ty projevuješ pochopení pro ni, měla by i ona porozumět tomu, že tvé potřeby jsou v partnerství třeba jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7869
12.11.21 14:00
@Anonymní píše:
Po dvou letech mi to příjde jako podraz. Navíc mi to opravdu k ní nesedí. Přišla mi docela čestná a upřímná. :nevim:

Není divu. Měsíc se neozvat klukovi, s nímž chodím dva roky, IMHO normální není, pokud teda neležím v bezvědomí na JIPce nebo něco tohoto druhu.
Zavání to přinejmenším bezohledností, v horším případě přímo lží.

@Premek_Orac má pravdu… Pokud jí nechceš rovnou oznámit, že končíš, můžeš to navléct tak, že se chceš ujistit, jak to teda mezi sebou máte (jste spolu x nejste spolu), a dále dát najevo, že taková podoba vztahu, kdy se sobě měsíc ani neozvete, Ti nevyhovuje a co teda ona navrhuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
12.11.21 14:10
@Anonymní píše:
Po dvou letech mi to příjde jako podraz. Navíc mi to opravdu k ní nesedí. Přišla mi docela čestná a upřímná. :nevim:

Bóže ty jsi moula…čestná a upřímná…vždyť je to ženská…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat