Stopovaná v lese

5257
13.7.11 19:32

stopovaná

Ahoj, potřebovala bych poradit. Každý rok pořádám pro děti ve věku cca 6-10 let stopovanou po lese, kdy jdou po šipkách a místama plní zadané úkoly. Už mi ale docházejí nápady :roll: .
Hoďte mi sem prosím nějaký návrhy na ty úkoly. Nápadům jak ozvláštnit celý to stopování se také nebráním :mrgreen: :lol: . Díky :huban:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20829
13.7.11 19:40

My tomu říkali šipkovaná a za mých mladých let to byla nejoblíbenější hra (ještě v pionýru :lol: ). Pamatuju si jen, že se označovalo místo, kde byl dopis, snad čtvercem se čtyřma šipkama a uvnitř bylo číslo, které udávalo, kolik kroků se nachází dopis (ale ne kterým směrem) a na něm pak byl úkol. Ale jaký, to už nevím. Hlavně možná popiš, co všechno už máš v repertoáru a třeba se pak někdo chytne a vymyslí něco dalšího :think: Jinak my stavěli domečky z mechu, kamínků a klacíků, říkali básničky, hádali různé hádanky, případně jsme měli na základě nějakých indicií poznat a případně přinést rostlinu nebo zvíře (ale to jsme přinést předpokládám nemuseli, třeba takový jelen by se asi pronesl :lol: dělám si legraci). Víc mě zatím nenapadá :nevim:
Ale hlavním cílem samozřejmě bylo vystopovat osobu, co to na nás připravila. Nutno podotknout, že se nám nikdy nepodařilo ji chytit dřív, než došla do cíle. Takže pak jsme museli hledat a hledat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17567
13.7.11 19:55

my to hráli na škole v přírodě a já byla v tom prvním družstvu, co značí cestu a zadává úkoly, a stíhalo nás druhé družstvo, co je mělo plnit. A já vymyslela úkol hodit přesličku do bláta a počkat, až se z ní udělá uhlí, ale učitelka to neschválila a argument, že by je to hezky zdrželo, taky neuznala :-( :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
13.7.11 20:08

Jééé, to jsme hráli a chystali tolikrát… :lol: Ale většinou formou „honba za pokladem“ - v cíli jsme něco schovali (většinou nějaké kokina). Vymyslet se dá v podstatě cokoli, těžko radit, když nevíme, co už máš. :nevim: Tak třeba - pokud básničku, tak vymyslet vlastní; nakreslit např. přísloví (buď které sami vymyslí nebo zadáte), taky něco sportovního (třeba doskákat někam nebo dojít pozpátku), zazpívat nahlas písničku… My jsme to měli většinou zajištěné tak, že u úkolů, které se neřešily zapsáním, byl někdo schovaný z nás vedoucích jako tajná kontrola. :-) A někdy ani ne, ale děcka si myslely, že jo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27002
13.7.11 20:18

My děláme ve stezce vždy část, kdy tam umístíme nějaké nejen přírodovědné nesmysly (např. jablka na smrk, borůvkový kompot do borůvčí…) Akorát musí být dobře označen začátek i konec.
Nebo jsme po cestě schovávali obrázky zvířat a děti měly za úkol je objevit a napsat jejich jména.
Ale to jsou spíš takové průběžné úkoly.
Jinak jako úkoly jsme používali ty přírodovědné, protože to bylo v lese. Děti často měly foťák a fotily (houby, ovoce, zvířata…)

Etcetera78 píše:
my to hráli na škole v přírodě a já byla v tom prvním družstvu, co značí cestu a zadává úkoly, a stíhalo nás druhé družstvo, co je mělo plnit. A já vymyslela úkol hodit přesličku do bláta a počkat, až se z ní udělá uhlí, ale učitelka to neschválila a argument, že by je to hezky zdrželo, taky neuznala :-( :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: Tak tvůj úkol mě hodně dostal :lol: :palec: To asi někdy dětem zadám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
13.7.11 20:59
Etcetera78 píše:
my to hráli na škole v přírodě a já byla v tom prvním družstvu, co značí cestu a zadává úkoly, a stíhalo nás druhé družstvo, co je mělo plnit. A já vymyslela úkol hodit přesličku do bláta a počkat, až se z ní udělá uhlí, ale učitelka to neschválila a argument, že by je to hezky zdrželo, taky neuznala :-( :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22163
13.7.11 21:04

hrávali jsme! bylo to fajn!
pomáhala jsem si dětskýma časopisama vystříhala jsem např. zvířátka a vybarvovali.. nebo určovali kde žijí.. nastříhala a hledala jsem úkoly tam! vždy jsem to měla dělané k nějakému tématu… např. na podzim či léto.. ži určitá zvířata… nebo např. hledat rostliny.. a tak.. na kkonci byl poklad! resp. našli odkaz kde ten poklad je ukrytý a byla to většinou šifra, kterou museli rozluštit.. a pak ho najít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58916
13.7.11 21:06

Na lístek napsat,jaké 3-4 stromy zrovna vidí…
Dát nějaké věci,do do lesa nepatří(vy je tam předem narafičíte)---najít
Obrázky–třeba 5 a ukázat na chvilku a pak děcka napsat,co si pamatují

Taky jestli na těch stanovištích někdo bude a nebo si je budou procházet sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myšanda26
19.7.11 12:24

Taky dělávám pro děti šipkovanou. Už mi docházeli nápady tak jsem tématickou šipkovanou - indiáni, prošpikovanou úkoly jako střelba lukem, určování stop zvířat, a pak obrázek teepee, totemu a museli říct co to je a tak (měla jsem děti 4-7 let) na konci byla schovaná mapa pokladu ve které se museli zorientovat a pak vykopat poklad (byl zahrabaný v pískovišti), pak jsme vyráběli totem z prázdných roliček od toal. papíru nastrkaných na násadě od koštěte zaraženého do země, vyráběli náhrdelník, vybarvovali omalovánky s indiánskou tématikou a tak. Příště chystám stezku odvahy.

• Citovat
  • Nahlásit
5257
19.7.11 13:33

Diky za rady, neco urcite pouziju.
Zatim jsme to vzdycky pojali tak, ze ja jsem to kolo prosla poprvy sama a nachystala jsem tam ukoly, pak jsem vyzvedla deti a sla jsem s nima podruhy.
Jako ukoly jsem mivala spise sportovni - nekam doskakat, strelba z luku, hazeni siskama na cil, probihali takovou terenni trat pro motorky, ve dvojicich jezdili trakare,…
Uz bych prave letos ale chtela zaradit i nejake ukoly, pri kterych musi zapojit mozek. Ale zase aby to nebylo moc tezke pro ty sestilete.
No a na konci maji vzdycky poklad, ten nesmi chybet :lol: .

Ovsem fakt me dostal ukol s preslickou, ten nema chybu :palec: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
28.7.11 22:30

tyk je možnost, že můžou třeba určitej úsek jít poslepu - buď dvojice, jeden slepej, druhej vede. Nebo samostatně jít po provázku.
Nebo taky možnost na začátku nějaké předměty, nebo můžou být i po cestě a oni si je musí zapamotovat a na konci vyjmenovat, třeba i jak byli popořadě.
Nebo zas třeba jít nějakej úsek, aby je nikdo neviděl, nějaká kontrola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nikola Richterová
4.8.11 15:24

:)

Tak třeba :
1.nazbírejte kamínky a poztavte z nich kroužek :)
2.poztavte jak si představujete domeček pro mravenečky

• Citovat
  • Nahlásit
7569
20.6.12 11:31

Ahoj,
chtěla bych něco připravit pro skupinu dětí, kde jich většina bude předškolního věku.
Máte nějaké nápady na úkoly??
Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
20.6.12 11:52

@Lenka512 ahoj, pro ty předškoláky bych dala věci, co do lesa nepatří, postavit nějakej domeček z větviček apod. Taky záleží, jestli u toho budou dospělí, dají se využít - udělat stanoviště s úkoly. Nebo obrázková cesta, po cestě rozházet obrázky a děti si jich musí zapamatovat co nejvíc My jsme jednou šipkovanou dělali s fotkama - místo šipek našly děcka fotku místa, kam mají dojít dál, na konci měly poklad. Ale to je docela náročné na přípravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Klarineti:P:P
15.8.12 15:24

Ahoj, jsme dvě dvanáctiletý holky.Moje máma má hospodu a když je tam hodně dětí děláme s´topovačku. maminky jsou rády že na chvíly mají pokoj od svých dětí!!:D:Dděláme to rády, většinou máme jenom lehké ůkoly protože s námi chodí děti od (2-11)můžou i starší;))Úkoly:Nakreslite kruh křídou, řeknite jim ať si mězi tím naabírají 3 kamínky a úpak je tam budou házet. Ať si vzpomenou na písničku (např. o jaře)a jaký tam mají být slova např. komár, travička, nebo prší. Udělat dvě dvojice jim svázat oči a máte krabici věcí a oni je musí uhodnout:D :D :D :D :P Uvidíte jak se ti malí ďáblíci aspoň zabaví :twisted: :twisted: Máme toho spoustu nápadů ale jejich moc :jazyk: :jazyk: :jazyk: tak ppa a užíte si to :kytka: :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat