Chce domů z tábora

concetta
4.7.11 14:03

chce domu z tabora

Mile maminky. Muj synek (cerstvych 7 let, po prazdninach druhak) odjel na devitidenni tabor se skolou (s detmi a ucitelkami, ktere dobre zna). Z prvnich trid tam jsou 3 deti, ostatni jsou starsi. Prvni tri dny byl nadseny. Volal domu, jake je to tam zajimave a jak je rad, ze tam jel. Ale potom ho prepadlo styskani, vcera vecer mi brecel do telefonu, ze chce domu. Dnes v poledne sice uz nebrecel, ale byl smutny a rikal, ze chce domu, ze se mu tam moc nelibi. Mluvila jsem s ucitelkou, ktera mi rikala, ze je v pohode, ze je vesely a hraje si s detmi a ze chvilkova chmura je normalni. Nevim, co mam delat. Mohli bychom pro nej zajet (byl by to tedy trochu problem, museli bychom si vzit dovolenou, ale samozrejme by to slo). Ale zase nevim, jestli je dobre se tam pri prvnich potizich hned rozebehnout. Aby pak nelitoval, ze tam nebyl az dokonce, nebo aby se necitil nejak menecenny, ze to nezvladl. V sobotu tabor konci a jedou domu, takze uz nezbyva tak dlouha doba. Co myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4457
4.7.11 14:09

Já bych ho tam nechala. Tím, že mu voláte v něm vyvoláte smutek a chce za váma. Brácha (7) jel taky na tábor, není to 9 dní, ale 4 týdny. Je tam s kamarádem a ani jednou nebrečel (už je tam 3 týdny). Je tam možnost se jet za nima podívat a byli jsme tam jen jednou. Jinak jeho kamarád je v pohodě a brečí jen když mu volá jeho máma. Prostě ho přepadne stesk, ale pak je zase v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
4.7.11 14:11

Já myslím, že by byla velká chyba pro něj hned jet. Měla jsem něco podobného s dcerkou. Jezdila na tábor na 2 týdny a aby mi nebrečela v náručí, tak uprostřed když byly návštěvy, jsem tam posílala tatínka (jsme rozvedení) nebo babičku. S nimi domů jet nechtěla. Když jsem za ní jela poprvé na návštěvu(asi ve třetí třídě), už měla sbaleno a brečela jen co mě viděla. Nakonec jsme to probraly, popovídaly, dostala dárečky a zůstala tam i druhý týden. Věř, že to bylo fakt těžké když jsem měla odjet, pro obě, ale zvládly jsme to a druhá půlka utekla jak voda.
Jestli fakt chceš poradit, 9 dní mezi známými není zas tak moc a nejezdi pro něj. Pro příště bych možná volila tábor bez telefonu. Tobě se určitě taky strašně stýská, ale nezvedneš ho a nebudeš mu hned volat. On jako dítě jo a tebe to pak trápí. Určitě tam je těch veselých okamžiků a zážitků pro něj víc než těch chvilek stýskání a smutku.
Vydrž :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
4.7.11 14:12

Já bych ho tam nechala, jenom občas zavolala učitelce, jestli je všechno v pohodě… Je nejspíš poprvé takhle někde bez rodičů, tak se mu stýská, ale na druhou stranu bude mít takových zážitků, jaké s váma prostě nezíská… :wink:
Kdyby tam byl opravdu smutný a špatně to snášel, učitelka by vám to určitě řekla :hug: Počkej, jaký to bude hrdina, až se vrátí, všem o tom bude vyprávět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
4.7.11 14:14

Zkus se domluvit s učitelkou, ať hned volá, pokud by se to nějak zhoršovalo, jinak bych ho tam nechala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26186
4.7.11 14:15

Vydrž. Teď je špatné počasí, tak ho to může nahlodat. Program nebude tak nabytý jako jiné dny. Jezdím cca 10 let na tábory jako vedoucí. Děti bývají v pohodě až do telefonu. Jak uslyší mamku, tak se zlomí i ti větší. Pokud učitelka říká, že je jinak v pohodě, tak bych jí věřila. Oni se určitě ozvou, kdyby to malý nemohl vydržet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102678
4.7.11 14:20

ahojky, určitě bych nejezdila. měla jsem naprosto to samé vloni. syn byl také na desetidenním táboře, také od školy, také čerstvých 7 let, také ukončená první třída.telefon jsem mu úmyslně z těchto důvodů sebou nedala. první pohled přišel - ahoj maminko, mám se strašně, prosím, přijed si pro mě, že si pro mě přijedeš, já chci domů 8-o jímala mě hrůza. druhý den přišel pohled - ahoj maminko, mám se dobře…
mluvila jsem po telefonu s učitelkou, úmyslně ne se synem, učitelka říkala, že je v pohodě, že je to u těch dětí normální, takové chvilkové nálady, také bylo zrovna ošklivo, takže nic moc program. syn přijel domů a říkal, že na táboře se mu líbilo, rozhodně nepřijel s žádnou újmou. nejezdila bych pro něho :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
4.7.11 14:22

Holky mají pravdu..
Pamatuji si, že jsem byla na jednom táboře s kamarádkou.
Bylo to tam super, ale když mi volali naši, taky mě popadl stesk a brečela jsem..
Prostě je citlivější, ale jestli učitelka říká, že je to v pohodě, nechej ho tam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
4.7.11 14:26

Taky bych pro neho nejezdila.Pak by mohl byt taky tercem posmechu u decek.Je asi chyba si s nim volat.Neboj se,vydrzi to a nakonec bude rad za zazitky a bude mit vzpominky.Ja jako mala byla daleko dyl od rodicu.Za chvilku ho mas doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
4.7.11 14:29

Hlavní chyba byla, že jste mu dali s sebou telefon. Já jsem první dva roky mladýmu na tábor telefon vůbec nedala, s tím, že jsme volali vedoucím jak se děti mají a posílaly se dopisy. Druhák už zvládne napsat aspoň krátkou zprávu na koresponďák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26186
4.7.11 14:37
Anabellka píše:
Hlavní chyba byla, že jste mu dali s sebou telefon. Já jsem první dva roky mladýmu na tábor telefon vůbec nedala, s tím, že jsme volali vedoucím jak se děti mají a posílaly se dopisy. Druhák už zvládne napsat aspoň krátkou zprávu na koresponďák.

Třeba nemá svůj mobil. My máme na táboře vždy jeden, na který mohou rodiče volat a mluvit s dětmi (i když po vzájemné dohodě, rodiče se většinou ptají, jestli to dítě zvládne)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3950
4.7.11 14:38

nám přímo řekli žádné mobili to je ten problém pak děcka bečí protože tím volánim si připomenou že jsou bez mamin a ty se slabší povahou to hned obrečí :palec: nechala bych ho tam v 7 letech už by měl být samostatny natolik aby pobyt zvládl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
4.7.11 14:46

Já jsem dala mladýmu s sebou mobil až vloni, to měl 10 let. Volal mi snad 2× denně, f´pořád se ptal jak se máme a co děláme, že jsem ho nakonec musela zprdnout ať ten mobil schová a pořád nevolá. Že si budem radši psát. Letos odjíždí na 14 dní 16. července, tak jsem napůl rozhodnutá, že si mobil nechá doma. Ale on se mu stejně napůl rozbil, tak myslím že ho nechá doma dobrovolně. Máme telefon na vedoucího (je to manželův kamarád), tak kdyby něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
4.7.11 16:00

Taky bych nejela, jak psaly holky, byla to nejspíš chvilková slabost, když jsi mu volala.
Taky jsem jezdila na tábor jako vedoucí a tenkrát snad byly telefony i zakázaný a taky je neměl každý. Posílali se jen dopisy, i návštěvy rodičů jsme neviděli rádi, ne všichni přijeli - tak byly některý děti smutný a těm co přijeli, tak je to taky rozhodilo.

On se vždycky na táboře najde někdo kdo utěší a v zápalu hry se na smutek rychle zapomene…to počasí je ale blbý!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
4.7.11 16:35

Concetto, řeknu ti zkušenost mnohaleté táborové vedoucí:

Nejhorší jsou návštěvy a telefonáty s rodiči. To děti vždycky rozhodí, podle mě je to špatně. Věřila bych učitelkám, že je v pohodě a veselý, ale když pak mluví s tebou, tak se mu samozřejmě okamžitě hodně stýská. Podle mě jsou návštěvy a mobily špatně. :nevim: Dřív to tak nebývalo a děti nadšeně čekaly na dopisy - a u těch neplakaly. Btw mluvím o táborech, kde jsme bývali 18-21 dní!! (děti ve věku 6-15 let)

Takže za mě: 9 dní není nijak dlouhá doba, to vydrží. Poslat mu expres dopis či pohlednici, ať to druhý den má (případně balíček se sušenkama, to děti milují, když něco takového dostanou!) Omezit telefonáty a dítě jimi nedrásat. Když už budete spolu mluvit, tak buď pozitivní a ptej se ho, co tam všechno dělají a co budou dělat zítra a jak je to super a že se už jen párkrát vyspí a přijede domů a všechno ti to znovu povykládá…! Podle mě to bude dobré! :kytka:

Nicméně ty znáš své dítě nejlépe, tak musíš vědět, jestli je to velký cíťa anebo je to jen běžný dětský stesk… (podle mě to ty neseš hůř než ditko)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama