Reklama

Stoupání u nábytku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nika.nika09
Stálice 54 příspěvků 04.03.17 22:19
Stoupani u nabytku

Zdravím :)
Mala si stoupá u nabytku cca 3 měsíce. Poslesni mesic chodi kolem nabytku ale zadna slava. Co si vsimam, ze ostatni deti se zvedaji prez kolinko, ta nase prileze ke stolku a capne se rukama a zvedne se.. to same dolu. Jde na kolinka a vetsinou do W a hnedka se plazi pryc nebo si nozky srovna.. ale vrta mi hlavou to stoupání.. :/ co myslíte? Zajit nejak k fizio? Nebo je to "normalni "?
Dale by me zajimalo, kdy s etak deticky odhodlaji k prvnimu krucku? Zatim se jen pusti jednou rukou a treba položí na zem obrazek a pak ho zveda ze stoje.. ale nepusti se obouma.. ted az posledni tyden prestala stat na spickach. Uz na cely plosce nozky..
Dekuji za nazor a rady

Reklama

Reakce:

Lejlinka88
Závislačka 2638 příspěvků 04.03.17 22:27

Muj kluk je uplne to samy, je mu 14m, je strasne linej. jeho bracha zacal az v 16,5m, takze zatim neresim :)

nika.nika09
Stálice 54 příspěvků 04.03.17 22:36

Jo zapomela jsem dodat, ze male je 13 měsíců za 2 hodky :D

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 05.03.17 00:04

Zaplať bůh, ze jsem nemela ani páru o tom, jakym zpusobem si ma dite stoupat, sedat a podobně, a diky tomu jsem to svoje nestudovala.. chova se podle mě adekvátně veku, jestli nema zadne jine obtíže, tak bych ji nechala vyvijet svou cestou. Odchylky bych resila az pri extra zpozdenem vyvoji.
Muj syn ma 3,5 a po spickach chodi casto do teď, presto je pohybove velmi nadany rekla bych. A zacal chodit myslim kolem roku. Stoupal si od 8mi měsíců.

Jassluc
Povídálka 46 příspěvků 05.03.17 00:45

My jsme se ted dostali na rehabilitace kvuli spatnemu sezeni, malej se zveda uplne stejne. Podle pani doktorky to neni dobre a dela to hlavne kvuli tomu, ze ma oslabene nektere svaly. Takze jsme dostali za ukol mu pri stoupani ty nozicky davat spravne. Presne tak, jak jste psala. Aby si jakoby nakrocil. Par dni jsme to obcas udelali, kdyz jsme byli zrovna u nej a behem chvilky si to osvojil a dela to uz automaticky sam. Asi je pravda, ze by se i bez pomoci srovnal casem sam, ale proc mu trosku nepomoct? Takze dobre to urcite neni, pokud to chcete resit, tak asi taky ty rehabilitace…

Jassluc
Povídálka 46 příspěvků 05.03.17 00:52

Stoupani si pres spicky spravne neni. Chozeni po spickach ze zacatku nevadi, ale pokud uz chodi sam bez drzeni, tak uz by po spickach rozhodne chodit nemel. Vsechno se to tomu prckovi bohuzel vrati az s vekem. To vim, z vlastni zkusenosti. Rozhodne bych tohle nepodcenovala. Staci par jednoduchych cviku…

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 05.03.17 05:17

Jo to, že se přitahuje za ruce není dobře. Jak píšou holky zkuste jí tam tu nohu vždycky podstrčit. Dcera se stavěla jen přes jednu nohu a taky se to rehabce nelíbilo a podstrkovala jsem jí tam tu druhou nohu. Jinak se dá rytíř nacvičovat i u přebaléváku (stolu), ale to už bych se spíš s někým poradila… To, že stojí na špičkách poukazuje na nezralost nožiček, ale v takhle nízkém věku se to nejspíš upraví. Důležité je, aby po špičkách nechodila. A jak sedí? Má dohy dopředu? Děti co mají neposílené svaly často sedí s nohama do w. Což je zapotřebí také opravovat. Ale dcera je ještě malinká. V době, kdy se tvá dcera začala stavět, tak ta má začala teprve lézt. A taky se naučila chodit. Sice později, ale teď již krásně běhá. Mnoho zdaru=)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 05.03.17 07:48

Stoupat u nabytku si ma dite pres pozici rytire. Pises, ze sedi mezi nohama a plazi se (tedy ne neleze?). Může mít slabé břicho.
Dcera je hypotonicka a od postavení k samostatné chůzi ji to trvalo 5 mesicu. Byli vidět, ze potřebu je posílit a získat pevnost a jistotu, jak byla gumova.

nika.nika09
Stálice 54 příspěvků 05.03.17 08:34

@Svistice jojo leze krasne, kolikrat nestiham :D ale urcite poreaim s doktorkou a vygoovlum nejaky cviky na to brisko a zlusim jeste pomoct s tim nakrocenim.. seda si ttak pul na pul s rovnyma nozkama i. Do W.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama