Odplenkování - indiánská metoda

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 01.03.17 16:45
Odplenkování - indiánská metoda

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, jakým způsobem jste odnaučili děti bez plínek? Zatím se přikláním k té indiánské metodě (http://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/), ale chtěla jsem vědět, jaké má tato metoda úspěchy :-) Kdo jste ji vyzkoušel, jak dlouho trvalo počůrávání, v kolika měsících jste začali, atd :-)
Děkuji za tipy

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Anny2148
Kecalka 200 příspěvků 01.03.17 17:24

Řekla bych, že něco podobného jsme dělali se synem i teď s dcerou. U syna to trvalo poměrně dlouho, ale bylo to dané tím, že jsme začínali cca v roce a vždy jen na chvilku doma a pak jsem zase dávala plenky. Takže v tom měl zmatek. Každopádně cca V 16 měsících uměl doběhnout sám na nočník když byl nahatý, to neměl jedinou nehodu, pokud jsme ho oblékli tak byl do minuty durch. U dcery jsme začali teď v 18 měsících a je to naprosto dokonalé. Trvalo to přesně týden (ten byl teda pekelnej, to jsem si říkala, že zlaté přebalování. Všude načuráno a dokonce i rozpatlané hovínko po obýváku). Teď se už umí i svléknout a doběhne si kdykoliv. Nehody má max jednou za den. Ven dávám plenu, ale pokaždé je suchá, stejně tak se už týden v noci nepočurala. Takže za mě, podle dítěte, cca v roce a půl, vysvětlit kam teď bude chodit a prostě nedat plenu a pokud možno nedat ani kalhoty. Jen triko a pak to jde líp. U nás to vyplynulo z toho, že ani jeden nedokáže na nočníku posedět. Vždy jen doběhnout a pryč.

Nadavilero
Závislačka 4184 příspěvků 01.03.17 17:30

U kluků se mi osvědčilo odplenkovat až ve 2,5 letech - žádných 14 dnů mokra - oba to zvládli doslova ze dne na den. První dva dny občas učúrnutí, později bez nehod.

Jen to chce opravdu pak přes den tu plínu už nedat zpátky. Proto teď s nejmladší čekám, až bude venku tepleji, aby mohla na procházku taky bez plíny - ale u holky a v kombinéze je to nereálné. Přeci jen s klukama je to čůrání venku jednodušší :lol: :palec: Jen co se oteplí, jdu na to (je jí 26m). Jsem úplně v klidu :dance:

Ornwen
Závislačka 4554 příspěvků 01.03.17 17:38

No, my to ted zkousime jen na doma-ven a do heren ma plinu a zatim nic moc. Je mu 27m a ted je to tyden.

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 01.03.17 17:41

Dceři bude právě zanedlouho 18 m a chtěla bych to zkusit… Už bude tepleji, tak by se to i venku dalo trochu lépe zmáknout bez nastydnutí… Ale bez kalhot to u nás doma moc nepůjde, máme všude plovoucí podlahu a je strašně studená, máme pod sebou studený sklep :-/

smurfka
Nadpozemská drbna 29812 příspěvků 01.03.17 17:49

Dělala jsem to stejně..u obou ve 23m..ze dne na den jsem sebrala pleny a děti chodili doma nahaté ( jen tričko a ponožky - papuče )..se synem to bylo cca 10 dní ( první dny jsem vysazovala co 20minut i když nic neudělal, další dva dny jsem prodlužovala na hodinu a další dny na hodinu a pul - po šesti dnech chodil sám )
Dcera to měla za 5 dní v cajku..POstupně když už uměli chodit sami jsem přidávala nejprve kratasy volné, nebo tepláky a až nakonec jsem přidala i slipy - kalhotky…

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 19 inzerátů 01.03.17 17:57

@Klanel Každému bude vyhovovat jiná metoda, zkusit to tak určitě můžeš. Nicméně moje obě děti byly vědomě a spolehlivě bez plen před 18. měsícem, takže pro mě jsou výzkumy a la „do dvou let to nemá smysl“ úplně mimo. Ostatně by to popíralo celou bezplenkovou metodu, kterou jsem sice nedělala, ale dává mi mnohem větší smysl a logiku a většině mých známých, které ji praktikují, velmi dobře funguje. Naproti tomu styl „já jako rodič se rozhodnu, že odteď to bude jinak“, nefunguje v mém okolí nikomu. Vždycky to měli několik etap, většinou i s nervy z neúspěchu a došli k tomu, že dítě k tomu musí ještě dozrát a že je třeba to nechat na něm.

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 01.03.17 18:04

U starší jsme začali cca ve dvou letech. Na začátku léta jsme vzali plenu a dostávala jen volné kraťasy a nebo tepláky. Aby jí to studilo když se počůrala. Za 14 dní byla bez plínky a umělá i vydržet než jsme došli domů. Přes noc se jí zbavila stejně rychle, ale po nástupu do školky jsme jí zas museli vrátit.

S mladší čekáme až začne teplo a já koupím ochranný potah na gauč. :mrgreen:

Kelpie
Stálice 52 příspěvků 3 inzeráty 01.03.17 18:38

Já jsem tuhle metodu aplikovala, když bylo dceři 22 měsíců. Nachystala jsem si všechny tepláky a legíny co jsme měli i klidně o číslo větší, protože v zime mi nahatá doma běhat nemohla. Nejdřív chodila bez plínky jen doma, ted chodí i ven. Tři dny se počůrávala a pak už to bylo dobré. Trochu delší dobu jí trvalo než tak začala chodit i na velkou, asi tak měsíc. To bylo vidět, že to zadržuje a čeká na plenku, ale i s tím jsme si poradili :) Za ty čtyři měsíce, co je bez plenky byly asi dva dny, kdy to vypadalo jakoby úplně zapomela co má delat, ale den poté už to bylo zas dobré.

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 01.03.17 18:54

Dřív byla ostuda mít dítě po roce na plinach, teď aby se člověk pomalu styděl, že dítě vysazuje a nenechá ho do 2 let macerovat v pocurane pline :nevim:

Mně osobně šlo i o to, aby dítě v tu aktuální chvíli bylo co nejdéle v suchu, takže pokud jsme byli doma, vysazovala jsem, proč ne, když na to byl čas. Mladší se vysazovat nenechal, tak se nevysazoval, nic jsem nehrotila.
U staršího jsem žádné zmatení nepozorovala, odplinkoval se i s plinama na ven.

Celkově mě odrazují veškeré kategorické návody na zaručený úspěch v péči a výchově dětí, nic není černobílé. Z mého pohledu je nejlepší vnímat své dítě, jak se chová, jakou fázi prochází. Nepodceňovat ho, nepřeceňoval ho. Ono se to pak nějak vyvrbi.

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 01.03.17 19:17

Já také neříkám, že to hodlám lámat přes koleno :-)
Jen mám obavy, pokud toho docílíme, mám obavy z cestování někam jinam.. Už teď ji zkouším posazovat, doma naprosto v pohodě, čůrá i kaká do nočníku, ale zkoušíme to i v dětském centru nebo na plavání, ale v tom cizím prostředí jí prostě nejde nic… No jsem na to zvědavá :-)

Michalka80
Kelišová 5649 příspěvků 01.03.17 22:10

My jsme nejprve zkusili nocnik v 18 mesicich. Dcerka vubec nechapala. Dalsi pokus v 21 mes. Vzala jsem pleny, utirala, vysvetlovala. Zacali jsme v pondeli, v patek jsem si rekla, ze uz to vzdam. Po odpolednim spanku se probudila a rekla kakat. Tak rychle na nocnik a uspech. Od te doby naprosto bez plen i na noc na ven… Ale myslim, ze kdyby to bylo pozdeji, tak by to bylo lepsi. Dcera pak nechtela pit a chodila curat jen rano a vecer, bylo to strasne. Beztak mela trauma z rychleho nauceni na nocnik. Neter ve 2,5 letech rekla, ze uz nechce pleny a zacala chodit na nocnik uplne sama, svagrova ji to vubec neucila… Asi k tomu to ditko musi opravdu samo dozrat a pak sd to nauci hned. Jako na dlouhodobe vysazovani kazdou hodinu bych fakt nemela nervy. Nebo mi hodne vadi, kdyz se chudaka ditete rodice kazdou minutu ptaji, jestli nechce curat. Treba na hristi nebo tak. No a co, tak se pocura, aspon to rychleji pochopi

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 02.03.17 09:41

Metoda se ti líbit může, stejnak o tom kdy se naučí chodit na nočník rozhodne jenom tvoje dítko:).
Sama ho znáš nejlépe a časem vypozoruješ co na ní/něj platí.
Já kombinovala několik metod, začala vysazováním, poté co plena byla přes den více suchá než mokrá, a malá se uměla sama posadit na nočník, jsem sundala pleny a malá lítala doma jen v tričku a ponožkách, i v zimě (holt se pořádně topilo). V 1,5 letech odplenkovaná přes den i odpolední spaní po dvou týdnech i noční spaní.
Zase musím říct, že malá je hodná a nechala se ukecat na nočník, jakože tam seděla bez mučení, křiku prostě chtěla. Kdyby se vztekala, tak na to kašlu a plínku jí ještě nechám.

Kateřina Bob
Povídálka 11 příspěvků 22 inzerátů 02.03.17 10:50

A taky je fajn si uvědomit, že neustálé „nepotřebuješ čůrat?“, „nepotřebuješ čůrat?“, „nepotřebuješ čůrat?“ v dítěti vyvolá dojem, že máma na to myslí, a já si to hlídat nemusím.
Kluci se povinně chodí vyčůrat, než odcházíme z domu (i když jen na zahradu). Na delší výlety dostává menší (18 měsíců) plínku s tím, že mu řeknu, že jí dáme, ale že by bylo fajn, kdyby si řekl. Pokud je mokrá, tak kvůli mě. Protože na dálnici nebudu zastavovat, nebudeme vystupovat z autobusu na který jsme 20 minut čekali a podobně. Když říká „ee“ tak se ho snažím ukecat, že za chvíli jsme doma, nebo mu řeknu, ať se vyčůrá do plínky. Že proto jsem mu jí dala. A on pak brblá, že se mu ta počůraná plína nelíbí.

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 02.03.17 12:04

A dobrý jsou na delší trasy tréninkový látkový plenky, jsou jako slipy nebo kalhotky. Když se počůrá tak je v mokru, ale neproteče to ven. Pokud už nechceš dávat zpět plíny

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >