Reklama

Vtáčení špiček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 28.02.17 09:28
Vtáčení špiček

Ahoj holky prosím o zkušenosti mojí malé jsou 2 roky. Chodí cca rok, když začala chodit vtáčela špičku, hlavně když měla boty na jedné straně. Pak mi přišlo, že časem se to upravilo nebo jsem to přestala vnímat.
Teď pár dní zpět jsem si všimla, že opět začala vtáčet špičku hlavně na pravé straně, občas i na levé. Má to ale jen chvílemi, chvíli jde normálně, kdy má špičky rovně a za chvíli ji jakoby ty nohy ujedou. Přijde mi ale, že to má, hlavně když má boty, doma chodí jen v ponožkách a nepřijde mi, že by je vytáčela. Setkal jste se s tím někdo? rady, zkušenosti děkuji

Reklama

Reakce:

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 28.02.17 09:40

@Markéta456 Nemáte špatně zvolené botičky? Příliš pevné přes kotník, malé nebo úzké? Pokud to naboso nedělá, zkusila bych na jaro koupit nějaké barefooty a uvidíš. V létě co nejvíc naboso. Vady nožičky se většinou řeší až kolem 3.roku.

malytlustyhroch
Kecalka 460 příspěvků 28.02.17 09:52

„smajdala“ jsem asi do dvanacti let - rodice to hrozne resili a ja tehdy moc nechapala proc, furt nic nepomahalo, az mi v seste tride kamaradka rekla „nesmajdej!“ az tehdy mi na tom zaclo zalezet, zacla jsem si na to davat bacha a prestala :) Myslim, ze krome vecne okopanejch boticek z toho nikdy neplynul zadnej problem, leda ten stres, ktery meli a vytvareli rodice :nevim:

Ale to se vas dost mozna ani nebude tykat - chci jeste dodat. Je jeste malicka, treba je to fakt jen botickama nebo unavou…

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 10:03

Konzultovala bych to s fyzioterapeutkou. může to být banalita způsobená špatnými botičkami či nevyzrálou chůzí. nebo hlubší problém týkající se i kolen, kyčlí, zad…

do té doby bych „trénovala“ nohu a pohybový aparát. tj chození na boso, venku samozřejmě ještě ne, ale doma, střídat povrchy - dlažba, koberec, gauč, peřina, nějakej bordel…

a lézt po čtyřech, prolejzačky, na gauč, z gauče, cvičení na míči…

Uživatel je onlineAnnci
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 28.02.17 16:59

Heh, dneska jsem byla se svou dvouleťačkou přesně se stejnou záležitostí u pediatričky 8) Její slova: do tří let má nárok na vtáčení špiček i na plochá chodidla (to je ještě náš přidružený „problém“).

Pokud prý chci posilovat nožičky, pak je nejlepší chůze bosou nohou po oblázcích, dávání pevné kožené bačkůrky i na doma, aby držela kotník, jemná masáž mastičkou chodidel.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama