Reklama

Vzdor ve 2,5 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 23.02.17 11:32
Vzdor ve 2,5 letech

Ahoj holky jdu si pro radu jinak se uz vazne asi zblaznim.
Mame holcicku 2,5 let. Moc jeste nemluvime par slov jen je pohodlna. Ale strasne dvrdohlava. Kdyz neco veme co nema a rekneme ji vrat to zpatky tak to zahodi nekam jinam nebo vyhodi. Nebo napr. Kdyz se ji neco nelibi tak se kouse do ruky nebo nas kousne. Nebo si kouse bundu. Nebo si lehne na zada zacne se bouchat hlavou o zem. Nebo zacne plyvat sliny. Placaly jsme pres ruku, davali na zadek. Porad malo udela to znova. Poradte neco nebo mi uz vazne hrabne…
Kdyz jdeme po chodniku tak je to pro ostudu jen rve a rve nechce ani za ruku jen pres prechod.
Diky za rady

Reklama

Reakce:

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 11:49

Být důsledná. Trvat na tom nejdůležitějším jinak nechat v klidu. Hodně lásky a trpělivosti a ono se to podá.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 11:50

Jo a taky dostatečný odpočinek, dítě nepřetěžovat hodně podněty.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 23.02.17 11:54

@nevernamrcha mám stejně starého kluka - drapnu, odnesu. štípání a spol netoleruju vůbec, trvám i na omluvě (ale on hodně dobře mluví).

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 12:25

Souhlasím s @elot

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 23.02.17 12:27

Tak toto resim od leta, ted ma 2a ctvrt opakuje vsechna slova, trochu spojuje mele svoji hatlapatilkou…to ji taky ucime jak si rict…,uz se leps, taky je pozadu s mluvenim, ale rozumi vsemu. venku od leta trenuju chozeni, nekdy bych lezla radsi kanalem, rvala a rvala..delat kratke trasy(pomaham si odrazedlem, obcas odrazedlo jen nesu)nenosit, motivovat…treba jdem do obchodu cca 1km a ma slibene, ze si muze neco vybrat(vetsinou lipana chce)ta mete a neda ho z ruky????nebo ji slibim cestu autobusem a mhd…nebo nekdy jde za piskotky ty mini.uz chodi i bez odmeny…duslednost a nekoukat na okoli.kdyz nas bouchne, oplatime, kdyz mrskne hrackama musi je zvednout. jinak ji nechavam se vyvztekat, citim, ze to obcas potrebuje upustit paru…ale uz to zacina zvladat..taky se kousne do ruky a rve boli(tak ji reknu at se nekouse)…beru to, ze jednou ji to prejde????preji pevne nervy a budte dusledni, nasi bych jinak nosila venku do ted.

lucynka25
Kelišová 7096 příspěvků 2 inzeráty 23.02.17 12:30

@nevernamrcha muzu te uklidnit, mame to doma stejne..je to mazec, ale verim, ze to prejde..byt dusledna a vydrzet to je moje rada.Ale teda dcera mluvi a zpiva perfektne uz strasne dlouho..

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 23.02.17 12:32

Misto otazniku maj byt smajliky…kdyz nas bouchne musi se omluvit a udelat mala, my ji po oplaceni taky udelame mala a moc dobre vi, ze nesmi.holt v tom vzteku nekdy zapomene. :D

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 23.02.17 12:39

Tak nasi sousedi maji o mesic mladsi dcerku a ta v roce a pul rikala:jmenuju se tak a tak, bydlim tam a tam mejte se krasne…a nase max papa…holt nemuzou byt vsichni geniove, nase ji zase prevezla pohybove, ale deti na ne a budou se muset domluvit, davam na dopol 1×tydne do skolicky a pokrok je znat.

Petulka1234
Závislačka 3380 příspěvků 23.02.17 15:13

@nevernamrcha Vzdor dítěte je zcela skoro všude stejný. Důležité je umět s dítětem spolupracovat a to je také o vědomostech rodičů.

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 23.02.17 16:18

My jsme to meli na podzim, vztek, kousani, rozpleskla se na zem a plakala, ale predvadela to jen doma. Na ulici nebo na navsteve je to vzorny andilek ;) Byla jsem z toho hodne spatna, protoze jsem porad hledala pricinu v sobe. Kdyz to jinde nedela. Pak jsem si kolem tohoot obdobi nacetla, ze s ni mam hodne, ale opravdu hodne, v dany okamzik mluvit o tom, co chce, proc to vlastne vzniklo cele atd. Zacala jsem to aplikovat a skutecne se to chovani hodne zlepsilo. Sice me to nekdy stalo dost sil, ale ty reakce byly uplne jine, nez kdyz jsem se rozcilila a lepla ji hned pres ruku nebo zadecek, tehdy jeste s plinkou. Ale je pravda, ze nase mala teda hodne mluvi a celkem brzy umela i popsat pocity, coz asi byla velka vyhoda. Navic kazde dite je jine, takze nemusi na to reagovat stejne, urcite doporucuji zkouset, co na kteryho spuntika plati. Chtela jsem po te nasi vzdycky, aby mi rekla, co se deje, proc se rozcilila, nebo co ji ta hracka udelala, kdyz s ni treba z niceho nic hodila, jak premyslela, jak to popsat a rict, trochu se zklidnila, takze uz pak bylo jednodussi tu komunikaci rozvadet. Vetsinou jsme si sedly spolu na pohovku nebo na zem a mluvily o cele te situaci. Pak jsem se ji snazila vzdycky vysvetlit, pokud to ta situace teda dovolila a byla k tomu vhodna, jak by to melo vypadat, jak bych to asi vyresila ja nebo tatinek (samozrejme ne vzdy to tak udelame, obzvlaste tatinek je trochu vybusnejsi). Podobnym zpusobem to ona ted vysvetluje panence :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama