Jak naučit na nočník opravdu nevím

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ga Briela
Kecalka 394 příspěvků 26.02.17 10:42
Jak naučit na nočník opravdu nevím

Ahoj holky, vím, že je tady těch diskuzí na tohle téma plno, ale ráda bych popsala náš konkrétní případ a za každičkou radu nebo vychytávku budu opravdu velmi vděčná.

Dceři je 25 měsíců, a pořád dělá veškerou potřebu do plenky. Jednou dvakrát za den si nočník sama donese, že chce dělat „aa“ ale bere to jen jako hru sedí si tam hledí na televizi, čte si knížky. Vyčurala se tam asi jen dvakrát a nevykakala ani jednou.

K nočníku nemá odpor, ale sama si určuje jak dlouho na něm bude sedět a stejně tam nic není. Zkoušela jsem ji nechat bez plenky, aby si počurala punčocháče a víc to pochopila, ale začala kýchat - je zima, tak nechci zase aby z toho onemocněla. Když se tam vyčurala tak chválíme oba i s tatínkem tleskáme, dáváme čokoládu (asi třikrát se to stalo)

Vysazuju ji na nočník cca dva týdny asi 4× -6× denně.

Dojde s nočníkem v ruce, řekne aa jak je naučená ale jen si tam sedí a hraje si, až ji to přestane bavit zvedne se de si hrát jinak a vyčura nebo vykaká se do plenky. Mám pocit, že když se zvedne, že chce pryč z nočníku, tak po chvíli uděla potřebu do plenky, ale není to pravdilo. Přečetla jsem hodne textů na netu, ale pořád nevím jak k tomuhle přistupovat.

Ráda bych, aby si sama řekla, že chce na nočník a tam udělala „aa“ a ne jen vysedávala pro srandu králíkům a sem tam nahodile se vyčurala.

Prosím poradte jak mám dál postupovat :nevim: :nevim: :nevim:

Díky za každou radu :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Druby
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 26.02.17 10:48

Já jsem syna začala učit asi v 18ti měsících a uměl to za pár dnů. Poctivě jsem dávala na nočník každých 45min a když se vyčůral, tak jsem ho hodně chválila a odměňovala…

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 26.02.17 10:53

@Ga Briela jezis klid. Ma cas ;) proste ji to musi secvaknout. Na nocnik se ted vyprdni a zkus treba za mesic. Po tu dobu ho nech na viditelnem miste, pokud by chtela at muze. Jinak nehroti. Neni nic horsiho nez napr psych. zacpa…opravdu kazdy je jednou bez plen a je celkem jedno kdy. Nebo se snad s nekym bavis do kdy mel pleny :mrgreen: resi se to jen zde ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17373 příspěvků 20 inzerátů 26.02.17 11:00

@Ga Briela Musí jí to secvaknout. Nejdřív, k čemu ten nočník je. Pak si musí uvědomit, že se dají ovládat svěrače (umí se vyčůrat na povel). Pak, že se počůrala, pak že čůrá a nakonec že se jí chce čůrat. A vrcholem je, když si to dítě umí s dostatečným předstihem říct, že se mu chce čůrat. U některých dětí to jde téměř ruku v ruce, jiné mají ty fáze oddělené i několika měsíci.
Můžeš se obrnit trpělivostí a doma dál vysazovat, pak zkusit bez plenky a případně prát. Nebo to necháš chvíli u ledu a zkusíš zase za čas. Já u dětí volila tu první variantu, i když je pro ropdiče náročnější.

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 26.02.17 11:08

Já bych to nechala na jaro léto. naše malá měla s nočníkem problém. když vlastně měla plenu tak ani nevěděla že čůrá takže nevěděla co má do toho nočníku dělat. já naučila tak že jsem jí nechala nahatou, měla jen tričko. byl červenec. a když malá začala čůrat popadla jsem jí a utíkala a křičela honem. malá z toho měla srandu :D bylo to takové divadlo. takhle jsem to dělala 2 dny a po dvou dnech už volala honem číí malá sama :potlesk:

fotze
Kecalka 277 příspěvků 26.02.17 11:10

U nas zafungovaly odmeny a syn se to prakticky naucil hned, asi za 3 dny byl uplne bez nehod. Za kazdy vycurani do nocniku dostal balicek lipo a samolepku motorky na nocnik, chodil pak a chlubil se, kolik samolepek uz tam ma

nozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 26.02.17 11:28

Nechala bych tomu čas. mě se děti odplenkovaly cca ve 2,5 letech během pár dnů. nech nočník na dostupném místě a netlač na pilu. ono jí to čase sepne.

Fonty
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 26.02.17 11:32

Syn 18m _ me se vyplatilo pleny sebrat, tri dny se pocuraval i pokakaval a pak supr. Jsou to dva měsíce a bez nehody, parkrat se pocural. Na noc a ven pro jistotu dávám pleny ale vesměs jsou suché..odměny jsem nedavala. Ale hodně jsme chvalili a tleskali atak :) jemu hlavně vadilo to mokro a z hovinka byl teda paf že je od něj špinavý..to se mu fakt nelíbilo ;)

Bobby
Extra třída :D 14046 příspěvků 26.02.17 11:34

Nespechej prosimte…nechej ji k tomu dozrat..kazdy ma jine tempo.. Syn ze dne na den odmitl plinu a od te doby chodí sam…a to mel z nocniku trauma…jen proste musi prijit jeji cas…

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 26.02.17 11:42

My to teď zkoušíme podruhé. Kolem těch dvou let to nějak nespínalo (chodil ve slipech a čůral stejně všude) Teď je mu 27m a po pár dnech stejné metody se zdá, že to funguje výrazně lépe. Včera už si i sám sednul na nočník, sice až po tom, co počůral zem, ale to je pokrok. Předtím tam nechtěl ani sedět. Ještě pár dnů vydržíme, když budou nějaké pokroky, pokud ne, počkáme zase měsíc dva. Ale do září musí být bez plen, aby mohl do školky.

jary1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 26.02.17 11:52

Nám se osvědčila,,in­diánská metoda,,. Vysvětlit, sebrat pleny a vydržet. Během 5 dnů to bylo v pohodě. Zkus si o tom něco přečíst.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.02.17 11:54

@Ga Briela Náš malej ve 25.měsících byl pořád ještě na plenách a nočník nechtěl ani vidět..o 3 měsíce později už byl zcela bez pleny, přes den. Pomohlo tomu léto, lítal s holím zadkem po zahradě a čůral na travičku, později i na nočník venku, pak doma.
Dnes skoro ve 3.letech má ale stále ještě plenu na noc, do které kadí-hovínko ještě v nočňíku nikdy nebylo, tak čekám kdy to taky příjde. Třeba zase v létě ;) Od září by měl jít do školky.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.02.17 11:56

@Ornwen Jo a náš malej čůrá do nočníku ve stoje. Je to špatně?

cecetka
Kelišová 7348 příspěvků 26.02.17 12:11

@Ga Briela Kup schudky s malym sedatkem na zachod a uc ji uz jako dospelou. U nas doma se nocnik vubec neujal, ale zachod mel uspech ;)
Meli jsme neco podobneho

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 26.02.17 12:15

Malej treba na nocnik nechtel vubec, dycky si tam sednul a jak sem mu chtelo curat tak se zvednul a pocural podlahu… koupila sem hraci nocnik, to se mu celkem libi ze mu to po vycurani zahraje a je to i plus pro me ze vim, kdy je hotovej :D jinak chce to klid, treba nas jak ma kolem sebe vic lidi tak na tom nevydrzi, musim s nim bejt sama, pustim mu pohadku a to chvili sedet vydrzi, taky sem mu stahla v mobilu hru kde se stara o kocicky, cisti jim zuby, dava je na zachod, tak to ho celkem inspirovalo a chce bejt jako ta kocicka :D po asi dvou tydnech uz chce kakat jenom do nocniku a este si nakonec sam zatleska :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >