Odplenkování - indiánská metoda

Napsat příspěvek
15114
26.10.17 12:17

@vertunka dcera se v 21 měsících rozhodla, že plenu přes den nechce, že je už velká ségra (čerstvě se mi tenkrát narodil syn). Trvalo jí to cca měsíc, než pochopila, ale běhala bez kalhotek, jen triko a ponožky. Pak už to krásně uměla. Jakmile jsem ji ale oblékla, tak to brala tak, že má plínku a může čůrat do oblečení. To nám trvalo taky cca tak měsíc, pak už jen občasné nehody. Na noc a na ven tenkrát plenku měla, začala se odplenkovávat v polovině prosince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15114
26.10.17 12:19
@Marthamar píše:
Dob­rý den, vce­ra jsem dce­ři ( 21­me­sicu) vza­la plen­ky. Dá­vám jen na spa­ní. Kaž­dou ho­di­nu po­sa­zu­ji na noc­nik, zpí­vám ji, po­dám hrač­ku, aby by­la v kli­du. Do­dr­zu­ji pět mi­nut. Chví­li na to se po­cu­ra, zpr­vu ani ne­vě­dě­la, že cu­ra, což je mys­lím dů­sle­dek jed­no­ra­zo­vek. Po­cu­ra se klid­ně tři­krát za de­set mi­nut, ale přes noc mě­la plen­ku su­chou (12­ho­din). Jsem s ní za­vře­ná do­ma. Je ham­ba­ta. Mám vy­dr­žet, že to za­čne chá­pat, vů­bec si uvě­do­mo­vat, co se dě­je? Roz­hod­ně ne­o­vlá­dá sve­ra­ce, ale můj laic­ky ná­zor je, že je ne­bu­de ovlá­dat, když do jed­no­rá­zo­vých plen se cu­ra bez ome­ze­ní. Co mys­lí­te? Dí­ky za ja­ký­ko­liv ná­zor.

svěrače dozrávají u každého jinak. Pokud máš pocit, že je neovládá, nechala bych plínku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.17 12:38

indiánská metoda odplenkování

Já právě nevím, protože mi přijde, že pokroky v chápání jsou. Během dopoledne si začala uvědomovat, že vlastně vůbec čůrá, během odpoledne když se počůrala, běžela k nočníku, tak si říkám, jestli nemám vydržet, že když si to začne uvědomovat, bude na to vědomě myslet… se z toho zblázním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
26.10.17 13:03

@Marthamar hele nevzdavej to. Mala to konecne vcera pochopila. Po 3 tydnech plnych louzi a nervu nadranc. Uz je 24 hodin bez nehody. Fakt to jde, jen kazdy ditko to ma jinak a potrebuje vic casu. Kdyz vidis i malinkaty pokroky, tak uz to brzy prijde. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
26.10.17 13:08

@Marthamar tak ted ctu, ze jste teprve zacali. Tak to vydrz, ale priprav se, ze Te cekaji krusne chvile. Mala mela i 15 nehod za den. Ale jak rikam, vydrzet vydrzet a zase jenom vydrzet. :kytka:. Ja mela kazdej den takhle pripravenej kos s kalhotkama a teplakama a vecer tam kolikrat nebylo nic. Na palici. Ale dneska je kos od rana plnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15114
26.10.17 14:23
@Marthamar píše:
Já právě nevím, protože mi přijde, že pokroky v chápání jsou.Během dopoledne si začala uvědomovat, že vlastně vůbec čůrá, během odpoledne když se počůrala, běžela k nočníku, tak si říkám, jestli nemám vydržet, že když si to začne uvědomovat, bude na to vědomě myslet… se z toho zblázním

Tak zase dle toho bych vydržela. Uvidíš vývoj a dle toho se zařiď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.17 18:30

indiánská metoda odplenkování

Holky, tak je tam pidi pokrok, když jsem ji dvakrát stihla v půlce čůrání na podlahu chytit a dát na nočník, tak se dočůrala tam a pak si zatleskala, že se to povedlo. Samozřejmě mezitím jsme dnes asi devětkrát počůraný, ale něco se podařilo..je to teda děsně náročný na nervy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.18 13:08

Ahoj holky, ráda bych obnovila diskuzi. Malému je 23 měsíců. Indiánská metoda se mi zalíbila a tak ji od včerejška zkoušíme. Když má slipy a kalhoty nebo i jen slipy, tak úspěch nula, vždy to hlásí, až když čůrá. Kolikrát ještě stihneme doběhnout a něco pustit do záchoda (s nočníkem se nekamarádí). Ale když je nahatý, tak se hlásí vždy, během těch dvou dnů žádná nehoda. Tak teď nevím, jak postupovat. Na to, aby lítal doma jen v tričku je ještě poměrně zima (dnes jsme tedy přitopili), na druhou stranu ho nechci mučit tím počůráváním v kalhotech, u toho i chudák někdy brečí, když bez nich mu to jde. A taky bych ráda ven, byla jsem připravená na venkovní převlíkání, ale teď nevím, jestli mu spíš nedat plenu, od indiánské metody upustit a jít na to postupně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
17.4.18 13:34

Ahoj, co je indiánská metoda nevím, ale můj starší taky napřed čural nahatej a až po nějaké době i oblečenej. On si asi myslel, že když má něco na sobě, čurá se do toho stejně, jak do plínky. Musí pochopit, že ne. U nás dost pomohlo, že jsem mu koupila slipy s oblíbenýma autama a vždycky mu řekla, že si je nesmí počurat.

Jinak teda pokoušela jsem se ho odplínkovat během léta, dva měsíce chodil nahatej a nic. Čural všude, nic nechápal, nehlásil. Pak najednou v září z ničeho nic, sám od sebe, začal hlásit, stíhat a v podstatě ze dne na den to pochopil a byl bez plínky. To mu bylo 21 měsíců. Evidentně nemá cenu do toho dítě tlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
17.4.18 13:38

@sisterrys hlavne mu nedavej plinku! Bude zmatenej. Davala bych mu normalne slipy a teplacky, on se to nauci, stejne to bude muset trenovat, aby to vydrzel, nebude preci chodit vsude a porad nahaty. Syn se taky prvni dny pocuraval, ale musi si natrenovat prave to zadrzovani, aby pochopil, ze nemuze kdykoli a kdekoli. Doporucuje se aspon tyden nechodit ven, aby ho nerusili jine veci od curani. My to trenovali v unoru, kdyz byly mrazy, tak to bylo super. Hlavne vydrz a nedavej mu plinku, i tech par dni doma bych vydrzela, ale oblikej ho. Je sikula a na dobre ceste, pochopi to, kazdy potrebuje cas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11990
17.4.18 13:44

Tak mu místo slipů dávaj volný kalhoty.

Moje dcera to zvládá nahatá, ve volných teplácích 100%. Ale když má kalhotky nebo legíny, tak se musí hodně soustředit. Stačí když se zabere do hry a je konec.

Je jí teď 26m a občas to zvládá i v noci.

A mně doma běhá v tričku a ponožkách. Jinak nahá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.18 14:13

Díky holky za rady a podněty.

@Ellabela No já právě s tou plínkou nevím. Myslím, že to chápe, svaly evidentně ovládá, když nahý nemá žádnou nehodu, vždy si dojde a to i u činností, do kterých je fakt zabraný, já mu nemusím říkat nic. Asi spíš má problém, jak píše @chaela, že když má něco na sobě, že je to pro něj jako plína. Právě přemýšlím, jestli se té indiánské metody držet striktně nebo plínu dát na ven a počítat, že to odplenkování bude trvat delší dobu, což by zas tolik nevadilo. S tou zmateností si nejsem jistá, protože zkušenosti maminek jsou různé. Ještě zkusím, to co navrhuje @Netopirek. A jinak bych asi počkala, až bude tepleji, a pak bychom se vrhli na to, že tepláky/ slipy nejsou plína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
17.4.18 14:28

Hlavne plenku nevracej!!! My pouzili indianskou metodu zrovna minuly tyden u syna 22m a druhy den uz volal :palec: Na kakani teda az 4.den. Doma behal jen ve volnych kalhotech. Bez trenek, slipu, proste jen kalhoty. Trenky jsem dala az asi 4.den a ok. Dala bych volne teplaky, kalhoty a jeste 2-3 dny vydrzela. Ja sebou taham vsude nahradni obleceni a teda zatim se nikde nepocural. Dnes si i zavolal venku na hristi, poprve, takze nadseny ze pocural travicku :mrgreen: Ale opravdu vydrz a plenku uz mu nevracej. Jste na dobre ceste :palec: Jinak indianska metoda u nas super, u obou synu zabrala hned druhy den. Mozna je to ale i tim, ze predtim nikdy zadny nocnik ani zachod nevideli, neotravovala jsem je s tim a proste to pro ne byla defakto novinka, curani do zachodu. Takze za nas skvela a rychla metoda :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38404
17.4.18 14:31

V tomto věku moje malá čurala u našich do punčocháčků, pročurala je a šlo to na koberec. Naštěstí u našich. :roll: :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.18 13:13

Ahoj, tak u nás to jde tedy snadněji než jsem si myslela. Dala jsem jen tepláky a od té doby v pohodě. Včera jsme byli i venku, tam jsem ho musela trochu víc hlídat a dávat cíleně, sám by si neřekl. Ale když se mu chce doma, otevře si dveře na záchod, já mu jen sundám kalhoty a posadím ho. Nic mu nemusím říkat. Dnes jsme dopoledne zvládli venčení v kočáře i s nějakým mírnějším průjmem (kakal při každém čůrání). Nehoda byla až na schodech (vyjít je nám trvá 10 - 15 minut), viděla jsem, že se mu chce, ale nestihli jsme to.
Tak příští týden zkusím přidat slipy a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama