Strach? Nebo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 17:09
Strach? Nebo ?

Dobrý den chtěla bych předem říct že to vůbec není lehké psát. Jsem ve 34 týdnu těhotenství cele těhotenství mám strašný strach o miminko na začátku jsem měla hematom krvácení do 13tt q pak klid ovšem strach o miminko je tak velký že na to myslím každý den ( upřímě si fakt přijdu jak magor ) př. Pohyby stále sleduji - chvíli nic cca 2-3 hodky třeba spinka ale já už jsem v háji a už bych nejraději jela na pohotovost, nebo představa zda mu něco nechybí atd… prostě strach že to nedotahnu do konce. Proste nejraději bych pořad jezdila k dr nebo na pohotovost aby proste miminko bylo v pořádku ( i když v tu chvíli je ale třeba se nehne ). Už nevím pořad si říkám co se má stát stane se sle už to miminko tak miluji. Už si vážně myslím že jsem nemocná. Mám to nějak řešit? Pořad si říkám zda to není spojené se začátkem těhotenství kdy ten problém vážně byl a já byla strašně špatná. Upřímě nálada na přípravu miminka je ale strach mi brání si to užívat. Jinak všechno je v pořádku vždy u doktora ale.., je tam to ale.. :(

Reakce:
Nora2
Kecalka 130 příspěvků 03.12.18 17:14

Jo, řešila bych to. Musí to být otravné.

Kriss Tina
Kelišová 6038 příspěvků 03.12.18 17:15

Chápu tě, já o 2 miminka přišla, ve 14tt hematom a masivní krvácení, pár dní mě nechali v nemocnici na kapackach. Teď sem 15tt a bojím se neustále, co bych dala být už v tom 34 tt, nebo už aspoň cítit pohyby. Jsou to hrozné nervy, vždycky odpočítávám dny do dalšího ultrazvuku a modlím se aby bylo vše dobré. U tebe už to asi nemá smysl v takto pokročilém stádiu, ale pro uklidnění uvažuju o koupi angelsounds, moct aspoň občas poslechnout srdíčko. On ten strach tam bude vždy, i když už porodíš zdravé miminko budeš se zas bát dalších věcí, to k mateřství prostě patří…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 17:19

Ještě k tomu napíši jsem silnější postavy teda přirovnávám to k tomu pohyby moc totiž od začátku necítím jen občas tak mě ani ty nemohou moc uklidnit zda je v pořádku . Jinak u doktora jsem to vždy řekla vše bylo v pořádku . :zed:

Helca83
Kecalka 353 příspěvků 03.12.18 17:19

Bez urazky, resila bych to, bud nejak jemneji - joga, relaxace, meditace, psychoterapie, nebo razantneji - psychiatr. Nebo se zhroutis. Co budes delat az se Ti to narodi? A uz i ted Te mimi potrebuje v pohode a v klidu a ne vystreslou :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 03.12.18 17:20

Také bych to řešila, protože se z toho po porodu muze stát velký problém. Konzultovala bych s lékařem

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47197 příspěvků 03.12.18 17:25

Neboj.mela sem hodne rizikove tehotenstvi..he­matomy, krvaceni, nizko placentu, spatne vysledky skoro vseho:D..malej se narodil teda taky blbe..po terminu a mel pri porodu komplikace ale co jje na svete tak sem uplne normalni mama:) a on je normalni dite.Je to uz 11 let:).mezitim dalsi tehotenstvi kdy sem to tak neprozivala..ted sem tehotna po treti a mam to skoro jako po prve:D.Bude to dobry.nekdo je proste vic vydesenej.:)

Markéta80
Hvězda diskuse 40468 příspěvků 03.12.18 17:31

já taky na začátku masivně krvácela, předchozí těhotenství na konci dost katastrofa a já se bála že se to bude opakovat. Naštěstí malá se hýbala snad pořád :mrgreen: . A největší úleva byla v 34tt když malou vyndali a slyšela jsme že brečí a je živá. Pak to ze mne tak spadlo. Mne v nemocnici jako vysoce rizikové vždy doktor říkal že kdyby cokoliv at klidně dojedu o půlnoci. Pořád lepší zbytečně než vyčkávat a bude pozděl. 34tt už je fajn, tak snad to rychle uteče :hug: Já vnitřně věděla že do termínu tam zůstat nesmí a jednu neděli jsme manželovi řekla že si tam zajedu, jen pro svůj klid a zase přijedu domů. On říkal že budu za blázna a za 2h volal at už jdu domů že uvařil a já jen poslala sms že jdu na sál. Kvůli mne odvolali všechny doktory z volna, byl tam jen jeden na celou porodnici, ten víkend u nás všude oslavy osvobození takže na příjmu doktor se smál že lepší den si malá vybrat nemohla :lol: ,ale pro mne to byla úleva když doktor řekl že malá musí ven a už mne z monitoru nepustil. 3 porody a ani jednou jsem neměla zabalenou tašku :mrgreen: Pokud vše vypadá ok je to fajn. Já dostala fakt strach když na utz doktor říkal že ta placenta už je stará a bylo mne jasné že 6 týdnů to nezvládne. To bylo úterý a v neděli malá byla venku :mrgreen: Takhle zpětně si říkám že to tak hrozné nebylo :mrgreen:

lachtanice86
Kelišová 6646 příspěvků 03.12.18 17:31

Najdi si doktora „na hlavu“

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 03.12.18 17:32

Není to normalní. Šla bych jestě před porodem na psychoterapii a pokracovala i po porodu. A hlavne si uvedomte, ze pokud byste rodila uz dneska, tak dítě ve 33 tydnu se uz narodí v pohodě a přežije!! Takze klid.

ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 03.12.18 17:37

Ano, pokud se s tím nedokážeš poprat sama, řeš to. Čekám druhé, neskutečně vymodlené a zázračné, a už mám nějak představu, „do čeho jdu“. Začátek je v tomhle blbý, i když nejsou komplikace, protože to, že je vše OK, člověk vidí jednou za pár týdnů na ultrazvuku, a jinak nic. Do toho za sebou dva potraty, takže fantazie pracuje. Ale co jsou pohyby, je to výrazně lepší, i když dnes zrovna dítko není příliš aktivní, tak svým způsobem chápu, ale… bude hůř, fakt. Pak se začne blížit porod, po porodu sleduješ, zda miminko dýchá, pozoruješ, jestli se vyvíjí správně, při každé teplotě nebo netypickém projevu hledáš všemožné choroby a poruchy… Pak ti začne chodit do školy a třepeš se, aby ho na přechodu nesrazilo auto nebo mu neublížil nějakej úchyl. A když si vzpomenu na svou babičku, táta se jí i po padesátce pro klid duše hlásíval i po delší cestě, že dojel v pořádku. Takže to chce nějak zklidnit, strachy budou vždycky, to je normální, ale určitě by ně neměly paralyzovat tak, abys byla bez sebe hrůzou, když se tři hodiny nepohne. Ono i když ti dr. řekne, že je vše OK, tak co? Pak od něj jdeš, zas se hodinu nehýbe a ty spekuluješ zda je furt vše OK? Katastrofám člověk nezabrání, je dobré dělat všecko proto, aby se jim vyhnul, ale předem se z nich klepat není moc OK, ono kolikrát vystresované matky mívají vystresované děti, i po porodu je to vzájemné pouto takové, že z tebě mimčo nervozitu a strach pozná. Pamatuju i pitomé kojení, když jsem začala spekulovat, zda pije dost, čůrá dost, přibírá dost… jako bumerang mi to dítko vrátilo tím, že se začalo u prsu vztekat… a pak pilo málo, čůralo málo a přibíralo málo :-) Když jsem se zklidnila, zklidnilo se i miminko.

terinka4444
Hvězda diskuse 68486 příspěvků 03.12.18 17:43

Jo, taky jsme měla strach, u první ne, tam jsem prostě našla pozitivní test a pohoda, absolutně mě ani nenapadlo, že by se něco mohlo stát. Pak tedy byla nutná amniocentéza, ale dál pohoda. Po porodu málem zemřela, neměla moc šancí, že to přežije a nedalo se nic moc dělat, bylo to to nejšílenější, co jsem zažila. Pak potraty, mimoděložní…super to bylo, takže s druhou dcerou bylo to těhotenství od začátku pro mě stres. Koupila jsem si angel sound a poslouchala. První trimestr jsem přežila tak, že jsem byla úplně, ale úplně blbá, našla si svou tepnu a poslouchala si svou tepnu a byla v klidu, jak pěkně slyším srdíčko, a ni mě nenapadlo, že neodpovídá tepová frekvence :mrgreen: no a pak jsem jí prostě poslouchala až do porodu. Po porodu zase šílenost, zase na jipce, takže další dítě ne, byl umřela hrůzou. Chápu tě, radu na to nemám.

terinka4444
Hvězda diskuse 68486 příspěvků 03.12.18 17:45

a tedy alespoň u mně, ten strach před porodem a pak po porodu o narozené dítě je jiný, není to totožné. Jasně, o děti se bojíš asi celý život, ale je to jiné. Ten pocit je jiný. Nesrovnávala bych to. To že teď se enormně bojíš neznamená, že jsi magor.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >