Strach nebo úzkost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alulu
Stálice 82 příspěvků 28.12.15 08:39
strach nebo úzkost

Dobrý den mám 41 roků a poslední době mám takové stavy chce se mi brecet, myslím ze dostanu infarkt mám 3letou dcerku mám takové divné myšlenky byla jsem u doktora natočil mi EKG je vše v pořádku mám takzvaný strach o sebe dal mi ještě zadanku na tetanii jdu tak az v únoru bolí me neustále zada, chodim na akupunktura rak nevím co dělat poradte chidim už do prace v praci mi to nedělá jenom když jsem s malou sama děkuji za odpovědi

Reakce:
surikataXY
Echt Kelišová 9549 příspěvků 28.12.15 08:53

Uzkost znamená, že nevíš čeho se bojíš
strach z něčeho konkretního je fobie (třeba z pavouku)

pokud s tim neumis sama pracovat, nejak se uvolnit, zrelaxovat apod., doporucuji psychologa

ferret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.15 09:11

@alulu Vypadá to jako úzkostná porucha, s tím se dá pracovat, jen to nesmíš nechat zajít daleko, o to hůř to pak jde. Pokud s tím nezvládáš pracovat sama, upaluj k psychologovi. Záda zkus cvičit, hodně žen po porodu (a péči o malé dítě) s nimi má problém. Vhodně zvolené cvičení ti do měsíce přinese úlevu a když budeš pokračovat, budeš mít pokoj (samozřejmě to může být i nějaký jiný problém, ale rozumným cvičením asi nic nezkazíš). Jestli ti akupunktura nepomáhá, tak na ni nechoď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.15 10:46

@alulu

Manžel měl jistou dobu taky tyhle stavy. Stavy úzkosti. Měl strach o sebe, o svůj život, ale nevěděl čeho se bojí. Při těchto stavech ho tlačilo na hrudi, špatně se mu dýchalo. V noci nemohl spát, celý se třásl.

Na RTG nebylo nic, EKG také v naprostém pořádku. Nakonec mu praktický lékař předepsal lehčí antidepresiva - Lexaurin, slabé dávky. Pomohlo mu to. Bral ho asi tři měsíce a pak začal dávky postupně ještě snižovat až úplně vysadil. Od té doby (cca dva roky) už bez problému :kytka:

Jitka

Lishaa
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 28.12.15 10:51

Panická ataka. Měl by pomoct psycholog/psychiatr.

surikataXY
Echt Kelišová 9549 příspěvků 28.12.15 11:12
@Anonymní píše:
@alulu

Manžel měl jistou dobu taky tyhle stavy. Stavy úzkosti. Měl strach o sebe, o svůj život, ale nevěděl čeho se bojí. Při těchto stavech ho tlačilo na hrudi, špatně se mu dýchalo. V noci nemohl spát, celý se třásl.

Na RTG nebylo nic, EKG také v naprostém pořádku. Nakonec mu praktický lékař předepsal lehčí antidepresiva - Lexaurin, slabé dávky. Pomohlo mu to. Bral ho asi tři měsíce a pak začal dávky postupně ještě snižovat až úplně vysadil. Od té doby (cca dva roky) už bez problému :kytka:

Jitka

Lexaurin není AD…ten pouze tlumí projevy úzkosti…

Crossfire
Nováček 8 příspěvků 396 inzerátů 30.12.15 16:19

Možná, že by stačilo popovídat s Vaší obvodní a mohly zabrat antidepresiva na nějakou dobu.Dnes to bere pomalu každý druhý člověk. Určitě bych se za to nestyděla. :?

Váš příspěvek
Reklama