Strach poraďte

201
19.7.13 08:20

strach poraďte

Beru antikoncepci pravidelně a hlídám si to, nikdy nezapomenu. S partnerem používáme někdy kondom, někdy ne, ale bez něj se neudělá nikdy do mě. Teď mám 7 denní pauzu (poslední pilulka v neděli), menstruaci mám obvykle kolem čtvrtka, ale pořád nic a já jsem z toho hrozně nervózní (mentruační příznaky mám). Možná se strachuju zbytečně a dneska to třeba dostanu, ale nemůžu se toho strachu zbavit, poraďte mi. Díky

Příspěvek upraven 19.07.13 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58858
19.7.13 08:21

@teriiiy pokud bereš HA opravdu pravidelně, tak ta šance je 0,1 %, pokud navíc používáte kondom, nebo přerušovaný styk, tak je to naprosto mizivé. Nebála bych se toho :hug: ms se Ti může posunout i kvůli nervům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.7.13 08:23
@martina.se píše:
@teriiiy pokud bereš HA opravdu pravidelně, tak ta šance je 0,1 %, pokud navíc používáte kondom, nebo přerušovaný styk, tak je to naprosto mizivé. Nebála bych se toho :hug: ms se Ti může posunout i kvůli nervům.

ano opravdu pravidelně v přesnou dobu a nikdy jsem nezapomněla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
19.7.13 08:26

Ja si vezmu treba i 3 pilulky najednou a nikdy jsem neotehotnela. nemela bych strach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 08:26

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
19.7.13 08:28

@teriiiy vůbec bych se nebála :palec: ta šance je fakt tak minimální, vzhledem k doplňkovým metodám, které používáte. Já beru HA a naprosto běžně mám zpoždění ms i 14 dní :think: dřív jsem taky plašila, ale pak mě dr řekl, že při braní HA dorůstá míň sliznice /tedy záleží, co bereš, já mám minisiston/, takže když to míň dorůstá, tak nemá co odcházet. Proto ty zpoždění, někdy se stane, že mám ms až po dobrání druhého platíčka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.7.13 08:30
@kjhui píše:
@teriiiy
Nemělas teď někdy antibiotika nebo průjem?

průjem jsem měla jednou, je to tak 14 dní zpátky, ale bylo to jednorázové.. průjem jsem už v minulosti během užívání měla a všechno bylo v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.7.13 08:31
@martina.se píše:
@teriiiy vůbec bych se nebála :palec: ta šance je fakt tak minimální, vzhledem k doplňkovým metodám, které používáte. Já beru HA a naprosto běžně mám zpoždění ms i 14 dní :think: dřív jsem taky plašila, ale pak mě dr řekl, že při braní HA dorůstá míň sliznice /tedy záleží, co bereš, já mám minisiston/, takže když to míň dorůstá, tak nemá co odcházet. Proto ty zpoždění, někdy se stane, že mám ms až po dobrání druhého platíčka..

no já mám taky minisiston a nikdy se mi to nestalo, nevím co dělat, když se ms nedostaví, jestli mám v užívání pokračovat nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
19.7.13 08:35

@teriiiy průjem může HA ovlivnit - snížit účinnost, takže bych postupovala tak, že bych udělala test, pokud je negativní, užívat pilulky nadále obvyklým způsobem. Ms přijde buď jako spožděná, nebo po užívání dalšího platíčka. Jinak se zajdi poradit za dr, vysvětli, co se Ti stalo, ale mě tohle prostě minisiston dělá. Byla jsem u dr, právě mi i ukazoval, že sliznice je strašně nízká, že vlastně nemá co odejít, proto ta se ms nedostavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.7.13 08:38
@martina.se píše:
@teriiiy průjem může HA ovlivnit - snížit účinnost, takže bych postupovala tak, že bych udělala test, pokud je negativní, užívat pilulky nadále obvyklým způsobem. Ms přijde buď jako spožděná, nebo po užívání dalšího platíčka. Jinak se zajdi poradit za dr, vysvětli, co se Ti stalo, ale mě tohle prostě minisiston dělá. Byla jsem u dr, právě mi i ukazoval, že sliznice je strašně nízká, že vlastně nemá co odejít, proto ta se ms nedostavila.

průjem jsem už takhle měla kolikrát za tu dobu užívání… achjo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
19.7.13 08:40

@teriiiy psala jsi, že používáte ještě kondom, nebo přerušujete, pokud to tak je, tak je to fakt v pohodě. S tím průjmem bych se tak nebála, tam záleží hodně i na tom, kdy byl (kolik hodin po užití pilule, intenzita a pod.. to jsou fakt náhody).. můj dr tvrdí, že otěhotnět při braní ha a jednodenním průjmu, se rovná výhře ve sportce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.7.13 08:43
@martina.se píše:
@teriiiy psala jsi, že používáte ještě kondom, nebo přerušujete, pokud to tak je, tak je to fakt v pohodě. S tím průjmem bych se tak nebála, tam záleží hodně i na tom, kdy byl (kolik hodin po užití pilule, intenzita a pod.. to jsou fakt náhody).. můj dr tvrdí, že otěhotnět při braní ha a jednodenním průjmu, se rovná výhře ve sportce :mrgreen:

no mně se to zdá divný, dyť průjem není nic neobvyklého, to by pak měl potíže skoro každý.. a myslím, že to bylo asi po 4-5 hodinách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
19.7.13 08:47

@teriiiy tak nějak. Jak říkám, zkus udělat test, aspoň se uklidníš, na 99,9 % bude negativní, pak bych pokračovala v užívání HA obvyklým způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.13 08:48

@teriiiy jak dlouho HA užíváš? Měla si MS spíš slabší? U některých nízkohormonálních HA časem dochází k vynechání MS, nebo je tak slabounká, že si toho kolikrát člověk nevšimne, jen slabé špinění a pozorují jen na sobě MS příznaky. Pokud si měla průjem (když to bylo jednou, tak předpokládám, že to ani průjem nebyl - nebo to byla řidká stolice několikrát za den?) a při používání kondomu si myslím, že šance na těhotenství je minimální. Zkus test pro jistotu a užívej HA dál. Pokud tě bude znervozňovat, že MS nemáš, tak se domluv s Dr. na změně HA. Některé uživatelky jsou naopak za to rády, jen chvilku trvá, než si zvyknou, že MS nemají, nebo jen občas hodně slabou. Ve výsledku to není pravá menstruace, tak to ničemu nevadí. HA zabraňuje krom jiného i růstu děložní sliznice, tedy pokud nenaroste, nemá se co uvolňovat v podobě krvácení..

• Nahlásit
  • Citovat
201
19.7.13 08:49
@martina.se píše:
@teriiiy tak nějak. Jak říkám, zkus udělat test, aspoň se uklidníš, na 99,9 % bude negativní, pak bych pokračovala v užívání HA obvyklým způsobem.

dobře dneska pro něj s partnerem dojdem, nesnáším tyhle stresy.. A hlavně jsem si říkala, že to snad ani není možný, když nebyla šance, aby se do mě dostalo nějaké sperma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama