Strach, šílený a nezvladatelný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  20.03.18 08:29
Strach, šílený a nezvladatelný.

Ahoj, už nevím, jak to řešit a hlavně s kým to řešit.
Mám šílený strach, pořád se něčho bojím.
Teď v současné době je to úplně šílený strach z rakoviny.
Nemám k tomu důvod, ale přesto mě ty myšlenky dohánějí k šílenství.
Mám strach, že já nebo děti umřou, že onemocní.
POřád je i sebe sleduju.
Co mám dělat?

Reklama

Reakce:

Run
Generální žvanilka 20419 příspěvků 20.03.18 08:30

Jít k psychologovi.

Anonymní  20.03.18 08:33

Doporučuji psychologa, měla jsem podobné problémy. Hlavně při výběru dbej na ohlas ostatních pacientů, někteří doktoři ti jen nacpou prášky a víc je vpodstatě moc nezajímá…nejlépe někoho, kdo tvůj problém bude řešit a nesnažit se ho jenom “zamaskovat” práškama. Mám s tím zkušenost, potom to bývá akorát horší

Irinka0210
Závislačka 4508 příspěvků 2 inzeráty 20.03.18 08:33

Psycholog popř. psychiatr. Zkus si přečíst něco o generalizované úzkostné poruše

Anonymní  20.03.18 09:18
@Anonymní píše:
POřád je i sebe sleduju.
Co mám dělat?

Nejsi v tom sama, taky si připadám jak blázen a mám strach se někomu svěřit :zed:. Nedávno jsem si vzala do hlavy, že mám nádor na mozku, pak to byla rakovina střev, pak jsem otěhotněla a mám před porodem a mám strach, že umřu při porodu. Pořád si pročitam na netu nějaké články o nemocech, o příznacích nemoci a pod… :zed: to samé moje dítě, můj manžel, pořád se bojím i o ně. Stalo se mi to po prvním porodu, začla jsem být šíleně úzkostliva :(…nevím co s tím mám dělat…

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 20.03.18 09:23

Tady né psycholog, ale psychiatr.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 20.03.18 10:33
@Anonymní píše:
POřád je i sebe sleduju.
Co mám dělat?

psycholog, psychiatr.

anjeliik
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 20.03.18 11:03

Ja bych spis doporucila psychoterapii. Terapeut ti pomuze dobrat se k pricine, doporuci postup, jak s uzkosti zachazet. Mam s tim zkusenost, nebojim se nemoci, ale mam extremni strach o sve blizke, obzvlast, kdyz jsou nekde na cestach. Vzdycky si rikam, ze tim, ze si pripoustim moznost toho, ze se neco stane, je vlastne chranim..no nesmysl. Terapie pomohla :)

Iva575
Kecalka 337 příspěvků 20.03.18 13:27

Taky můžeš zkusit něajkého dobrého homeopata, správný lék by měl taky zabrat..

Anonymní  20.03.18 13:34

S úzkostmi bojuju už cca 10 let. Doteď nevím, co je vyvolalo, ale jednoho dne jsem se začala bát, že umřu. Časem se strach ze smrti stal všeobjímajícím. Jakmile mě někde něco píchlo, hned jsem se začala bát, že to je smrtelné. Bohužel mou úzkost prohloubilo to, že mě doopravdy začaly trápit vážné zdravotní obtíže, a že tu smrtelnost si díky tomu uvědomuju ještě víc. Mám strach, že umřu já, že umře partner, že umře syn, ale asi nejvíc, že bych umřela já a syn by vyrůstal jen s tatínkem. Muž je hodně přísný, cholerický a hodně řve, a syn je takový hodně citlivý, takže mě hodně trápí, když vidím, jak malého rozbrečí a já to napravuju a představa, že bych tu nebyla a malý by byl jen s ním, mě často trápí. Mým dalším panickým strachem je strach z hmyzu. Když sedím někde venku a vidím, že 10 metrů ode mě je třeba vosa, tak už preventivně vstávám od stolu a utíkám pryč. Přes léto je se mnou k nevydržení kdekoliv na zahradě, louce, v lese, restauraci… Dalším strachem, který se objevuje podle okolností, je strach z přepadení/krá­deže/loupeže/zná­silnění/vraždy/ú­nosu, prostě z toho, že mně nebo někomu blízkému někdo ublíží. Byla jsem 3× okradená (2× krádež-přepadení, jednou ohrožování v garážích), takže se neustále ohlížím kolem sebe, preventivně si monitoruju ulici, vyhýbám se všem potenciálně nebezpečným situacím, a někdy je ten strach zvladatelný, ale někdy je hodně intenzivní. Většinou to umocní nějaký negativní zážitek. Třeba nedávno jsem z činžáku vyhazovala feťáka a od té doby se začínám bát i v bytě nebo když jdu činžákem a vím, že jsem tam jen já, že sousedi jsou třeba ještě v práci. Nebo minulý týden jsem šla o víkendu pro auto do garáže, parkuju kus od domu v garážích, které jsou využívané hlavně v týdnu lidmi z kanceláří, o víkendu tam málokdy někoho potkáte. A jak tak jdu garáží, jde proti mě pán v mikině s kapucí. Byl to pravděpodobně nějaký řidič, co tam prostě zaparkoval, ale já v tu chvíli ztuhla jako sloup, vzpomněla jsem si na svůj tehdejší zážitek z garáží, a nemohla jsem dělat nic, jen jsem na něj vyděšeně koukala. Pán normálně prošel kolem mě a odešel. Se strachy jsem zkoušela bojovat hrozně moc metodami. Zkoušela jsem RUŠ, zkoušela jsem psychoterapii, chodila jsem za psychiatričkou, zkoušela jsem Bachovy kapky, čaje, byliny, chvíli mi s tím pomohla akupunktura, ale jen to zmírňovala, úplně obavy nezmizely. Nikdy jsem ale nebrala žádné léky, já jsem v tomhle dost odpůrce tlumení přirozené povahy člověka. To radši s těmi strachy budu žít, než brát prášky. Neporadím ti, jak s tím bojovat, ale aspoň víš, že v tom nejsi sama. Prosím, vložit anonymně, nemusí každý vědět, že jsem takhle pošahaná.

Psylocke
Nováček 10 příspěvků 20.03.18 18:35

Mám zkušenost s panickymi ataky a úzkosti. Zazivala jsem hrozne stavy, kdy jsem nebyla schopna vydržet v práci a ani jinak normálně fungovat. Pomohla mi moje obvodacka. I ta ti může napsat antidepresiva nebo prášky na uklidnění. To, ale resi jen momentální stav. Doporucila bych terapie u psychologa.Me ohromně pomohl a lituju jen, že jsem k němu nezacla chodit dřív. Je třeba najít příčinu problému. S ním to zvládnes. Preju hodně sil ;)

Anonymní  20.03.18 22:07

Ano, už chodím k psychiatrovi, který ale moc neřeší. Prý je to normální, každý má někdy strach. Léky beru podle potřeby, když je mi zle.
Už dlouho nechci moc chodit mezi lidi, nemám kmarádky, nechybí mi. Raději jsme sama doma a s nikým se nebavím. Mám pocit, že jsou dny, kdy bych jenom seděla sama, koukala před sebe nebo spala. Hodně se uzavírám do sebe :(
Před nedávnem se k tomu přidala agrese. Jsem hodně výbušná, vzteklá, vulgární a nejdu daleko pro ránu, takže tím trpí nejvíc děti.
Jsem schopná říct dítěti hrozný věci, který se tu snad ani nedají psát.
Ano, pak mě to hrozně mrzí, nejradši bych si nafackovala a sedím a brečím.
Jsem šíleně unavená. Mám velkou nadváhu, tak asi proto?
Nebaví mě nic, nechci nic z ničeho nemám radost :(
Děti už mají jen mě a poslední porod byl mazec a od té doby se rozjelo něco, co jsem fakt nechtěla a od té doby mám šílený strach, že umřu, že umřou děti, pořád chodím i v noci do pokoje a kontroluju je :(
Nemáte někdo kontakt na psychiatra v Praze, který by mi mohl pomoci?

Psylocke
Nováček 10 příspěvků 21.03.18 06:44

Ja myslim, že uzkostne poruchy by měl řešit spíš psycholog. A nebo psychiatr, který to nebere na lehkou váhu. Psycholog te naučí i různé relaxační techniky, jak zvladat stres. Dle mých zkušeností jde více do hloubky a řeší tu prvotní příčinu strachu. V mém případě můj problém řešil psychiatr jen farmakologicky.

Psylocke
Nováček 10 příspěvků 21.03.18 06:48

Bohužel se odstěhoval mimo Phu, tak nemůžu doporučit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama