Strach z druhého porodu

Anonymní
6.1.20 18:25

Strach z 2.ho porodu

Přeji hezký večer :). Chtěla bych se zeptat, jaký byl Váš druhý porod? Termín mého druhého porodu už se blíží, (konec ledna) a s tím rostou i mé obavy, hlavně o miminko, ale připouštím, že i o sebe. Mám strach z porodních bolestí, nemocničního prostředí, které mě samo o sobě děsí. To vše jsem už prožila před 2 lety, první porod (vaginální) trval 6 hodin (což není moc), ale byl vyvolaný, bez léků na bolest, s opravdu velkým šitím (nástřih hráze). Tehdy jsem vůbec ještě netušila do čeho jdu a neměla jsem ani čas o tom přemýšlet a strachovat se. Teď už ale nějakou představu o porodu mám, zažila jsem ho a vlna nejhrůznějších představ a obav mě každý den lehce svazuje. Ano vím-porod prostě bolí a musí bolet a když to zvládly ženy přede mnou, zvládnu to i já, ale přecijen…mám určitou potřebu to s někým emočně sdílet. Děkuji za případnou odezvu :).Anna

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1736
6.1.20 18:30

Druhý porod jsem měla pohodový, jak lítáš kolem batolete, tak nemáš čas myslet na bolesti. S manželem jsem se málem pohádala, že do porodnice jet je brzy, no málem jsme nedojeli ( asi 3min cesty). Do 15 min byla dcera na světě. Držím palce ať máš taky pohodový porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
6.1.20 18:32

Ahojky, já měla 2.porod vyvolávaný - přenášela jsem. Od prasknutí vody do porodu uběhlo cca 4.5h :lol: Bylo to o dost rychlejší ale víc bolesti. Vše bez komplikací :) První porod 8,5h od prasknutí vody.
Nyní čekám 3.mimi a i když jsem měla oba porody v pohodě teď se bojím ze všech nejvíc :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
6.1.20 18:35

Porod bolet nemusí, tedy, nijak strasne. Já jsem měla dlouhý porod s velice slabými kontrakcemi, které jsem bez problému prodychala, poté jsem jedla, zertovala s personálem, pohoda. Par posledních kontrakcí pred tlacenim bylo silných, ale nic hrozného. Pak jsem malou vytlačila a bylo. Hlavne se vyvaruj oxytocinu, to je libustka pro masochisty, který je u nás velice často a zbytečně používán. Bolestivé kontrakce jsou i po dirupci vaku blan. Prostaglandin na zrání čípku taky nic moc. Přirozené a postupně se stupnujici kontrakce se daji krasne zvládnout. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.1.20 18:36

Sue2008 : Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.1.20 18:40

petula.bir : Děkuji, za tvůj komentář a zkušenosti :). Ať ti také vše dobře dopadne :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
6.1.20 18:41

A kde budeš rodit? Ta samá porodnice nebo hledas alternativu? Přemýšlela jsi nad tím, že by sis vzala vlastní PA do porodnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.1.20 18:41

Martina bl. : Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.1.20 18:44

LenaN333 : V té samé porodnici, nepřemýšlela :), počítám se svým manželem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20690
6.1.20 18:44

Já měla druhý o něco rychlejší, na rozdíl od prvního bez poranění, ani sem nepotřebovala léky na bolest, na rozdíl od prvního :D prostě větší pohoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
6.1.20 18:51

První porod akutní císař a druhého jsem se teda dost bála snad už od zjištění těhotenství :D. Nakonec byl porod přirozený, za hodinu od příjezdu do porodnice byl malý na světě. Šití teda byla libůstka a bylo to nejhorší z celého porodu. Člověk se bojí, protože už ví do čeho leze :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
6.1.20 18:57

Ahoj, já de druhého porodu tak bála, že jsem se v noci budila a klepala strachy. A úplně zbytečné. Porod jsem měla vyvoláváný a byl rychlý a bolesti narozdil od prvního porodu naprosto zvladatelný:) Druhý je rychlejší :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
6.1.20 19:21
@Anonymní píše:
Přeji hezký večer :). Chtěla bych se zeptat, jaký byl Váš druhý porod? Termín mého druhého porodu už se blíží, (konec ledna) a s tím rostou i mé obavy, hlavně o miminko, ale připouštím, že i o sebe. Mám strach z porodních bolestí, nemocničního prostředí, které mě samo o sobě děsí. To vše jsem už prožila před 2 lety, první porod (vaginální) trval 6 hodin (což není moc), ale byl vyvolaný, bez léků na bolest, s opravdu velkým šitím (nástřih hráze). Tehdy jsem vůbec ještě netušila do čeho jdu a neměla jsem ani čas o tom přemýšlet a strachovat se. Teď už ale nějakou představu o porodu mám, zažila jsem ho a vlna nejhrůznějších představ a obav mě každý den lehce svazuje. Ano vím-porod prostě bolí a musí bolet a když to zvládly ženy přede mnou, zvládnu to i já, ale přecijen…mám určitou potřebu to s někým emočně sdílet. Děkuji za případnou odezvu :).Anna

Ja mam druhy porod teprve pred sebou, ale reknu ti, jak ctu ruzne prispevky, me prijde, ze docela casto ( samozrjeme ne vzdy), je vyhodnejsi rodit dele ( ja od prvni kontrakce, ktera teda byla bolestiva a rovnou po 3 minutach), tak jsem rodila 13 hodin. Mam dojem, ze diky tomu jsem se dole krasne uvolnila a bylo to bez nastrihu a siti…Je fakt ze dite bylo maly 2800g, den v terminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8945
6.1.20 19:21
@Anonymní píše:

Tak prvniho porodu jsem se moc nebala ovšem druhého uz dost :? Clovek vedel do ceho jde…Druhy porod byl o neco kratší ale bolest stejna. Myslim ze je uplne normalni co cítíš :nevim: Doufam si tvrdit ze se boji většina žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
6.1.20 19:51

První porod naprostá tragédie - skoro 12 hodinové kontrakce do zad (byla jsem při nich v nemocnici) a pak 1,5 hodinové tlačení na sálu, nakonec mi museli skočit na břicho, takže jsem vyfasovala natrhnutý konečník. 45 minut mě sešívali, manžel se děsil všech těch nástrojů, které do mě různě strkali… Po tomto porodu jsem si říkala, že dcera bude buď jedináček či další dítě bude sekcí (doktor by mi to i po průběhu tohoto porodu schválil). Nicméně porod se synátorem úplně v pohodě, můj doktor na běžné kontrole zjistil z monitoru a z vyšetření, že začínám rodit (je pravda, že jsem cítila bolesti do zad). Ještě jsem stihla dobalit věci, dát dceru na hlídání a vyvenčit psa… Do porodnice jsem přijela (sama jsem se odvezla) otevřená na 5 cm, po cca dvou hodinách v porodnici a na dvě tlačení byl synátor na světě (manžel to málem nestihl). Můžu ti ale říci, že koncem ledna mě čeká třetí porod a stejně se i po obou zkušenostech děsím!!! Každý porod totiž může být jiný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat