Centimetrová hráz, porod a bradavky?

Anonymní
4.1.20 08:17

centimetrová hráz, porod a bradavky?

Jsem nešťastná.. mám úplně nenormální tělo!! :( a mám na Vás pár otázek, jestli jste se s tím taky setkaly..
Krásně jsem se připravovala na přirozený porod, jelikož mám úplně ideální širokou pánev, mimiko otočené hlavičkou dolů jak má být, nikde žádný problém ale..

1. Mám úúplně nemožně krátkou hráz, skoro žádnou, měří stěží 1cm! Chtěla jsem si koupit aniball, olej na masáž hráze a dělat vše pro to, abych se nenatrhla…jenže jsem četla, že ve většině případů se žena natrhne i když cvičí a co potom.. v mém případě by se mi natrhnul i konečník a skončit s vývodem, nebo anální inkontinencí opravdu nechci..:(

strašně mě to odradilo.. moc chci rodit přirozeně, ale jak se na to tak dívám tak se bojím jestli by nebyl lepší císař… :( setkaly jste se s tím některá, že jste šly kvůli blbé hrázi císařem?
Můj doktor mi na tu hráz nic neřekl, musím to probrat určitě ještě i s ním (i na individuálním předporodním kurzu), ale pochybuju že by mi doporučil císař, když není nikde žádný problém..ale jeho zadek to není že… :zed:

a ještě za

1. nikdy jsem neměla vyloženě velké bradavky venku, tak normálně byly při vzrušení, ale začátkem těhotenství se mi udělaly takové hrboly na pravé bradavce (nejsou to ty mléčné žlázy jak jsem se dočetla, co se všude rozebírá a o mých jsem nikde nic nenašla..). Tím pádem se mi z normální bradavky stala vpáčená 8o a při dráždění se vysune jen malinko… :roll:… myslíte, že si mám koupit formovač?… já nemůžu mít normální tělo.. :(

ráda bych kojila normálně, kloboučky nechci…

Moc děkuji za příspěvky, jakákoliv zpětná vazba mi pomůže.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1558
4.1.20 08:26

A jak si prisla na to, ze ta hraz nevydrzi? A myslis s aniballem, ze se natrhne vetsina zen, co maji kratkou hraz? Na to je nejaky vyzkum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15969
4.1.20 08:30

Nějak nechápu jak si na ty tvoje výmysly přišla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 08:31

@Lumíkovec ano, je na to přímo doktorská práce, že při natržení krátké hráze k tomuto právě dochází, nevymyslela jsem si to

• Citovat
  • Nahlásit
15969
4.1.20 08:33
@Anonymní píše:
@Lumíkovec ano, je na to přímo doktorská práce, že při natržení krátké hráze k tomuto právě dochází, nevymyslela jsem si to

No ale tak doktor ti nic neřekl a ten už tě viděl ne? Tak to by měl poznat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
4.1.20 08:46
@Anonymní píše:
@Lumíkovec ano, je na to přímo doktorská práce, že při natržení krátké hráze k tomuto právě dochází, nevymyslela jsem si to

Prosím tě, zkus přestat hysterčit. Tohle je to nejhorší, do porodu se zblázníš. Měříš si i hráz? Zkus se hodit do klidu. Stejně budeš rodit přirozeně, pokud nenastanou komplikace. Že jsi hysterická ohledně hráze není důvod k císařskému řezu. I kdyby došlo k ruptuře až ke konečníku, tak to spraví. Mojí mamince to takhle prasklo, byl to rok 1977, takže totální pravěk oproti dnešní medicíně, vývod je vtip, ten ti rozhodně nikdo kvůli ruptuře nikdo neudělá. A stolicí neměla problémy. Tenkrát jí tam dali takové kovové svorky, říkala, že asi 14 dnů bolelo, že nemohla moc sedět, pak to srostlo, vyndali a pohoda. Ano, případná blbá komplikace a přeji ti, aby se to nestalo. Ale kdyby se to stalo, tak to vyřeší. Nejhorší je smrt dopředu z vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
4.1.20 08:51

A jako jak si myslíš že vypadá hráze u ostatních ženských? 😂 já tam teda 5 cm nemám, s Aniballem sem si nacvičila tak maximálně tlačení a neměla jsem ani jeden steh :lol: A s tvým přístupem se na bradavku zeptej gynekologa, protože jestli jí vůbec vpáčenou máš. A holka, dám ti jednu dobře mířenou radu. Neměj takovou úzkost z toho jaký chceš aby všechno bylo, ono totiž stejně bude všechno jinak a pokud budeš mít takovýhle očekávání, aby tě pak ta realita nějak nesejmula. Udělej nejvíc při přípravě, cokoliv můžeš a chceš, ale buď připravená že život se nedá naplánovat a to platí hlavně u porodu a mateřství celkově. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Lynx.lynx
4.1.20 08:52
@Šáruší píše:
Prosím tě, zkus přestat hysterčit. Tohle je to nejhorší, do porodu se zblázníš. Měříš si i hráz? Zkus se hodit do klidu. Stejně budeš rodit přirozeně, pokud nenastanou komplikace. Že jsi hysterická ohledně hráze není důvod k císařskému řezu. I kdyby došlo k ruptuře až ke konečníku, tak to spraví. Mojí mamince to takhle prasklo, byl to rok 1977, takže totální pravěk oproti dnešní medicíně, vývod je vtip, ten ti rozhodně nikdo kvůli ruptuře nikdo neudělá. A stolicí neměla problémy. Tenkrát jí tam dali takové kovové svorky, říkala, že asi 14 dnů bolelo, že nemohla moc sedět, pak to srostlo, vyndali a pohoda. Ano, případná blbá komplikace a přeji ti, aby se to nestalo. Ale kdyby se to stalo, tak to vyřeší. Nejhorší je smrt dopředu z vyděšení.

Si mě předběhla :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
421
4.1.20 08:55

Ach ty internety…kde jsi na ty kraviny přišla…centimentrová hráz neznamená rupturu konečníku. Já mám centimetrovou hráz po prvním porodu a u druhého jsem se natrhla maličko, asi ten centimetr ale šikmo. Natrhnutí může být kdekoliv, ne přímo ke konečníku. A s rupturou mám zkušenost u prvního porodu(a to jsem měla hráz dost dlouhou), sešili to a žádný problém s tím nemám, vše funguje bez problémů. Nehledej problémy, kde nejsou.
Bradavky bych řešila po porodu v porodnici. Nic je nevytvaruje líp, než sající dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6662
4.1.20 09:03

Při riziku natržení udělá porodník nástřih který odvede tlak jiným směrem než je konečník, aby ho ochránil. Proto se nástřih dělá, mě třeba nástřih bolel jak čert, doktorka se mi při šití i omluvila, protože mě musela nastřihnout trochu jinak (rodila jsem dítě s hodně velkou hlavou, díky aniballu mám jenom to jedno nastřižení cca 1 cm dlouhé, ale úplně mimo hráz) a proto to bolelo. Ale díky ní jsem se zahojila dost rychle, je pravda že mě potom šila dobrou hodinu, dala si záležet.

Ty bradavky musí zhodnotit doktor nebo laktační sestra a doporučit co dál. A hlavně pokud bradavky vypadají hodně neobvykle tak by je doktor měl vidět co nejdřív, může to být cokoli od atypicky uložené mléčné žlázy (jednu mám až na kraji dvorce a vždycky synovi teklo mléko po bradě, trvalo než jsem zjistila že to mokré oblečení nebyla jeho chyba) až po projev nějaké nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
4.1.20 09:05

Jak pisou holky, nebud u toho takhle hotova, zkus se trochu uklidnit. Hraz muzes mit 10 centimetrovou, ale kdyz si da mimco ruku k hlave, tak to taky nebude bez poraneni. Muze byt prekotny porod, muze se stat plno veci, ktere proste neovlivnis. Tak se pripravuj podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a priprav se i na to, ze to nemusi dopadnout uplne idealne. Ale to je proste porod. Me by nenapadlo si studovat hraz pred porodem. A radsi si vubec nepredstavuj, co bude, az prijedes domu z porodnice, to by s tebou pak v reálu mohlo slehnout :) jsou zensky, co maji opravdove zdravotni problemy a i tak maji deti, rodi je a vychovavaji. Tohle jsou objektivne prkotiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
4.1.20 09:06

Já jsem v 8. Měsíci a vůbec jsem netusila, co všechno můžou ženský řešit. :lol: Kde je hráz spis tusim, natož abych si ji měřila 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 09:17

Ahojky, já byla natržená i s konečníkem a vývod nemám, inkontinentní taky nejsem…jako drobná prvorodička jsem rodila 4 kilové mimčo s větším obvodem hlavičky než je průměr…zašili mi to a zůstaly mi tam akorát takové drobné hrbolky po stezích…a k těm bradavkám, měla jsem je takové menší, malej si je nějak nezvládl vytáhnout, tak jsem cca měsíc kojila s kloboučkama a pak, jak se ty bradavky po měsíci kojení změnily, tak jsem klobouky zahodila a kojila jsem již normálně…no problem…opravdu nemaluj čerta na zeď :D

• Citovat
  • Nahlásit
1691
4.1.20 09:29

Prosím tě, uklidni se :lol: S aniballem rozhodně cvic, já se s ním sice nastrihu nevyhnula, ale rodila jsem KP a doktor nastrihnul preventivně. Ale kdybych rodila normálně, tak jsem prý určitě bez poranění. A hlavně se s ním krásně naučíš tlačit. Ze mě to dítě pak vyjelo jak po másle :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
4.1.20 09:57
@skorotehotna píše:
Já jsem v 8. Měsíci a vůbec jsem netusila, co všechno můžou ženský řešit. :lol: Kde je hráz spis tusim, natož abych si ji měřila 😀

Asi tak :palec: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat