Porod - otec u porodu/musí převzít péči o dceru 2roky

42
1.1.20 18:38

Porod - otec u porodu/musí převzít péči o dceru 2roky

Ahoj maminky,
Snad některá v blízké době resila neco podobné. Partner (otec děti) pracuje na směny, já jsem na rizikovem teď 35tt a termín porodu se také blíží (minule vedení s tim aby byl u porodu nemělo problem a akustika aby na směně nebyl sam, většinou bývají pravě ve dvou).
Jenzě máme spolu 2letou dceru a když bych začala rodit nemam kde zajistit hlídání - čili otec by musel přijet a převzít péči o dceru, muže teda opustit v tomhle případě zaměstnání?

Docela mě děsí, že bych začala rodit třeba v noci, ho by zaměstnavatel nepustil a nevím co pak s dcerkou, se mnou byt při porodu nemůže a personal ji tam asi také neuvidí zrovna rad.

Dekuji za rady, a informace pokud jste neco podobně řešili (p. d babicky hlídat nemohou nebot žije už pouze jedna a navic bydlí v jiném okrese, čili než by dojela bylo by to x-hodin, navic v noci by nemela jak nebot nema auto).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7487
1.1.20 18:48

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-590

tipl bych si, že sedí bod 6 a 8

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
1.1.20 18:52

H

Nejlip se zeptat na pracovním úřadě, ale nemáte kamarádku ktere by jste zavolala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2229
1.1.20 19:21

Holčička má 2 roky, to ji nemůže hlídat jen tak někdo, když na něj není zvyklá.. Přeji, ať to dobře dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
1.1.20 19:46

No, proste v praci pznami, ze rodis a hotovo. Sbali se a pujde. Prace neprace. Co jako by mel delat? Dokoncit sichtu? At si zamestnavatel
mrmla jak chce. U me pres tyhle veci nejede vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20950
1.1.20 20:41
@Micaella22 píše:
No, proste v praci pznami, ze rodis a hotovo. Sbali se a pujde. Prace neprace. Co jako by mel delat? Dokoncit sichtu? At si zamestnavatel
mrmla jak chce. U me pres tyhle veci nejede vlak.

pokud by to byl třeba strojvůdce, tak zastaví vlak a přivolanou helikoptérou doletí domů :nevim: ono to ne vždy jde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 20:47
@stinga píše:
pokud by to byl třeba strojvůdce, tak zastaví vlak a přivolanou helikoptérou doletí domů :nevim: ono to ne vždy jde

Souhlasím, žiju s vojákem a taky by to jen tak nešlo, aby se sbalil a velitel si může víte co. To by si pro něj bez tak přišli, porod neporod.

Taky bydlíme daleko od rodiny, kdo by mohl pohlídat. Asi bych to ale řešila s kamarádkou, nějakou na kterou je dítě zvyklé a zná, než by přijel tatínek určitě by to jak dítě, tak kamarádka zvladli :)

Prosím o zachování anonymu, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
20950
1.1.20 21:01

@Betty2108 nevíme, jak rychle může otec dojet, pokud již v té práci bude a jestli vůbec bude moci dojet?
bylo by dobré mít ještě nějaký záložní plán - sousedka, kamarádka - i když já bych třeba takovou sousedku hledala s baterkou v poledne, prostě vhodná není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20950
1.1.20 21:03
@Micaella22 píše:
mrmla jak chce. U me pres tyhle veci nejede vlak.

anebo to bude chirurg, zrovna operuje v noci úraz, jiný lékař tam není, paní začne rodit, chirurg mrští skalpelem a jde :think: no pacient má smůlu, podle tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7647
1.1.20 21:04

Co nějaká sousedka v záloze, kamaradka, teta, strejda s kým by mohlo dítě chvíli kdyžtak zustat? My když jsme chystali svatbu, tak sem poprosila byvalou kolegyni z prace o hlídání během obřadu atd. Byla už v důchodu takže mohla kdykoliv přijet. Párkrát si byla s malou pohrát předem aby se seznamili a v pohodě a to měla 1,5roku a byla na mě docela závislá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
1.1.20 21:46

Ještě mě napadlo, zda by babička nemohla případně dojet taxíkem. Případně máš ještě pár týdnů na to, abys dítě na někoho zvykla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18323
1.1.20 22:03

No a taky asi bude potřebovat volno další dva dny, až bude paní v porodnici… Každopádně myslím, že na tohle se vztahuje OCR. Když se z důvodu hospitalizace nemůže osoba, která se obvykle stará, starat o dítě, tak vypisou ocr :think: jo a taky vlastně je teď ta otcovska ale to nevím, zda není potřeba se dohodnut…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2229
1.1.20 23:56

Já pracuji ve školství a u nás v tomhle ohledu problém není.. Když má kolega těhotnou ženu, tak se s vedením dopředu domluví, a jak to přijde, může hned odjet a někdo z kolegů ho hned zastoupí, ale chápu, že jsou profese, kde to prostě nejde.. I když u nás to v praxi bývá často tak, že ty ženy obvykle porodí přes víkend nebo nějaké prázdniny, takže se to nakonec vyřeší samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7647
2.1.20 11:32

Ještě mě napadlo se domluvit s nějakým kolegou/kolegami aby byli k dispozici když by manžel potreboval odejít náhle z práce aby ho někdo přišel zastoupit pokud to lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
2.1.20 18:02

@Betty2108 A muzete nam prosim sdelit blizsi info, co manzel dela? Takhle se tu muzeme dohadovat co by komu proslo, a co ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat