Císařský řez před 7 lety a další porod

Anonymní
1.1.20 19:24

Císařský řez před 7 lety a další porod

Ahoj, rodila jsem před 7 lety akutním císařským řezem a letos mě čeká další porod. Ještě jsem se o tom s lékařem nebavila, ale zrovna mě tak napadlo, jestli mi dají aspoň na výběr, nebo mě automaticky po té době budou hnát na klasický porod.
Chci císařský řez. Nechci si už zažít to, co tenkrát. (Rodila jsem normálně dlouho a na poslední chvíli udělali císaře). A mám vysoký tlak, přímo příšerný.
Předem děkuji za vaše zkušenosti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

191
1.1.20 19:43
@Anonymní píše:
Ahoj, rodila jsem před 7 lety akutním císařským řezem a letos mě čeká další porod. Ještě jsem se o tom s lékařem nebavila, ale zrovna mě tak napadlo, jestli mi dají aspoň na výběr, nebo mě automaticky po té době budou hnát na klasický porod.
Chci císařský řez. Nechci si už zažít to, co tenkrát. (Rodila jsem normálně dlouho a na poslední chvíli udělali císaře). A mám vysoký tlak, přímo příšerný.
Předem děkuji za vaše zkušenosti. :)

Po jednom císaři se běžně podruhé nechává rodit přirozeně (pokud je jizva ok a plod není moc velký). Ale podle mne je to na domluvě. A myslím si, že by stačilo říct, že tě bolí jizva a nikdo tě do přirozeného nepožene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
1.1.20 19:54

Ja rodila pred 6ti lety a ted v rijnu 2019. Chtela jsem cisare, prvniho jsem rodila 32 hodin, bylo to peklo. Kazdopadne se se mnou nikdo nebavil, pro cisare nebyl duvod, pry jsem prvorodicka, kdyz prvni byl cisarem, vtipalci :zed: po 13,5 hodinach jsem mela takove bolesti, ze mi poradila asistentka abych rekla, ze me boli jizva. Rekla jsem to a behem par minut byla na sale na akutnim cisari. Po tech 13,5 hodinach a zavedeny tabletce jsem se otevrela na 2 cm. Takze pocitej s prirozenym porodem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13480
1.1.20 20:00

Záleží na jizve a průběhu císaře. Mně řekli, že po prvním akutním císaři dvojčat další bude zase císař. Další byl 13 měsíců po prvním, takže císař a třetí císař 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21477
1.1.20 20:02

Je to velmi individuální, záleží na domluvě a přístupu toho kterého lékaře…Jinak ano, pokud je jizva ok a plod není nad 4 kila a je hlavičkou dolů, pokusu o přirozený porod nic nebrání…Na druhou stranu, znám i lékaře, kteří ctí možnost ženy si v takovém případě vybrat…V duchu filosofie, že vystrašená, úzkostná a traumatizovaná žena nemá dobré předpoklady k nekomplikovanému vaginálnímu porodu…
Zkus si zjistit stanovisko svého gynekologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21477
1.1.20 20:05
@jizvíková píše:
Záleží na jizve a průběhu císaře. Mně řekli, že po prvním akutním císaři dvojčat další bude zase císař. Další byl 13 měsíců po prvním, takže císař a třetí císař 100%

pokud počítám dobře, s druhým dítětem jsi otěhotněla 4 měsíce po první sekci (s dvojčaty)? To je hodně brzy na klasický porod, to se jizva ještě nestíhá zhojit. Minimum je otěhotnět půl roku, ideální víc jak rok po porodu SC…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
309
1.1.20 20:11

Rodila jsem po 8mi letech od akutního císaře, do první poradny v porodnici jsem šla s tím, že chci císaře, že stejných důvodu jako ty a když jsem řekla dr, že z tohoto a tohoto důvodu, po předchozí akutní sekci, chci rovnou císaře, jen otevřela diář a nabídla mi termín. Bylo to jak nebe a dudy, tím že jsem to chtěla, byla jsem na to vnitřně připravena a v klidu, vše bylo naprosto super, hojení, kojení, vše. :thumbsup: Držím palce ať domluva klapne, jsem pro to netlačit do přirozeného, pokud to rodicka po předchozí sc nechce, nemá to smysl. Ono to pak často konci dalším císařem, hlava prostě udělá dost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
1.1.20 20:27

@nunik můžu se zeptat z čeho mají obavy při bolesti jizvy? Jaké komplikace by mohly nastat, když po oznámení bolesti jizvy udělají sekci? Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 20:37

Ja mam za sebou 3porody. Kleste, dite velke nepostupujici porod. 2dny na Jipu. Cisar, dite mensi ale porad velke. Opet nepostupujici porod. 3dite neplanovane bylo nejlepsi. Normalni porod. Do posledni chvile strach ale mala byla venku ani ne za 5minut od prasknuti vody. Takze bych se nebala prirozeneho porodu. Preji hodne stesti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 21:15

Záleží na zvyklosti pracoviště a na domluvě s lékařem. Když řekneš, že tě bolí jizva, tak určitě udělají sekci. Ale myslim, že s rozumným lékařem se bude dát domluvit i dopředu na sekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 21:16

@kavenka že děloha v místě jizvy praskne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
1.1.20 21:25

@Venceslavka děkuji za odpověď :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
9.1.20 11:01

Ahoj holky, nemáte prosím zkušenost, jak aktuálně postupují u Apolináře, případně Podolí? První porod před 5ti let, 24 h kontrakce, pak po minutě a otevřená na 1-2 cm, miminko mělo vlastní vnitřní „monitor“, ten vycházel špatně, takže akutní císař. Psychicky jsem to pak dlouho měla problém zpracovat. Na poslední kontrole DR říkal, že mám abnormalně až nestandartně dlouhý čípek, což je momentálně fajn, ale hned mi tam vnitřně naskočilo to neotevírání se u porodu a celkově panikařím :roll: ani v rodině nemáme normální porody - císaře, kleště, zvony. Tak to tak asi máme v rodě :nevim: Kdyby to zas vypadalo na CS, myslím, že je lepší plánovaný (s předoperačním) než nějaký mordování s akutním koncem, proto bych ho i rovnou preferovala. Byla některá z vás v těchto porodnicích teď někdy s tím, že tam hned na první kontrole řekly, že chtějí raději plánovaného CS? S tím, že kdybych se rozrodila dřív a vypadalo to na krásně „otevřený vrata“, že by to bylo fajn. Mám ještě možnost tu registraci podle toho upravit. Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama