Reklama

Strach z cizího prostředí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 11.09.09 12:42
Strach z cizího prostředí

Mám 20ti měsíčního syna, kterému před nedávnem píchali obě ouška. Od té doby má strach z cizího prostředí. Jakmile překročíme práh budovy, kterou nezná (ne obchod), začne plakat a nepřestane. Chtěla jsem s ním jít do centra dětí, protože děti má rád, ale ani hračky a obrázky nezabrali, pořád plakal a museli jsme odejít. Jakmile jsme vyšli ven, hned dobrá nálada. Myslíte, že to samo přejde, nebo to mám zkoušet? Hraje si obravdu rád i sám, ale myslela jsem, aby měl i změnu, když třeba bude pršet a aby byl i mezi dětmi. Od října máme začít znovu chodit plavat - plavání miluje - ale mám strach, že to bude to samé. Poradíte mi, prosím? Děkuji

Reklama

Reakce:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 11.09.09 12:58

My tohle měli po pobytu v nemocnici, pak jsem ho brávala tak dvakrát týdně „na zvykačku“ do obchodů, postupně pochopil, že mu tam nic nebudou dělat, tak přestal brečet, už jen třeba nespokojeně mrčel a pak už dobrý, pochopil. :D
Nejhorší bylo, že brečel před každými cizími dveřmi, i když jsme šli ke kamošce a stáli u branky, za ní zahrada a pak teprve dům, i tam brečel. Ale přešlo to, jakmile přibývalo návštěv za cizími dveřmi bez nějaké nepříjemné zkušenosti.
Máme oblíbený obchůdek s různýma doplňkama do bytu, kde je moc milá paní a nikdy se netvářila, proč jí tam lezu s řvoucím děckem, říkala jen, že to zná a že jí to neva, tak tam jsme pečení vaření. Nakonec říkala - jé, malej už ani nebrečí, ono se mu tady líbí. :lol: (Občas jsem i něco koupila, ale většinou tam byla jen na čumendu. 8) )
Já vždycky říkala prodavačkám jakože na vysvětlenou, že je to typickej chlap a nerad nakupuje. :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.09 05:15

Přešlo to samo, ale trvalo to dost dlouho …
chce to velikou trpělivost.
Naše malá se bojí i babiček, prostě často nejezdily a teď s nima nechce být, sama už vůbec ne. Jsou naštvané a pořád říkají, že jsme ji špatně vychovali a tak … že je divná, jít s ní k psychologi a tak …
jsem z toho hodně špatná. Moc to bolí.

Murka
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 12.09.09 12:37

Sice to u nás není tak akutní, ale stává se, že se Anežka zasekne a někam nechce jít, řve, že se bojí atd., jak tu píšete. Nenutím ji, ale druhý den to jdeme zkusit znovu s odměnou (malinkou). Zkusím s ní jen projít dveřma a když je to v pohodě, dostane odměnu. Další den už většinou můžeme vstoupit celkem v pohodě a jen chválím a chválím, jak je statečná. Zajímavé je, že ji to dělají jen některá místa, nezávisle na tom, jestli jdeme k doktorovi nebo na návštěvu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >