nemluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vít
Nováček 2 příspěvky 06.09.09 20:27
nemluví

Ahoj holky,
jak to bylo u vás s dětmi, od kdy začali mluvit více slov? Malá začala mluvit ještě před rokem takové ty obvyklé slova máma, táta, bába, deda. Ale teď jí je rok a půl a moc se nerozkecala. Mluví jen táta, nejde, a možná pár dalších slov, jinač mluví sama pro sebe tou její řečí, které nerozumím. Myslíte, že je to normální? Mám to nějak řešit?
Snažíme se s ní mluvit hodně, čtu ji před spaním pohádky, zpívám, učím ji říkadla a básničky, ale nemá zájem se učit nová slova.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 06.09.09 20:31

ahojky,
nic se neboj, někdy se holt rozmluví dřív a jindy později.. naše malá se rozpovídala kolem 1 3/4 a to opravdu dost :lol: teď je z ní učiněný mudrlant :lol:
němá není, tak neboj, ještě se napovídá :wink:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 06.09.09 20:34

Syn začal opravdu mluvit až po druhých narozeninách, do té doby říkal jen máma.Je šikovný a úplně normální. :wink: Řešila bych to nejdříve po třetích narozeninách a pouze pokud by k tomu byly ještě nějaké další faktory…

Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 06.09.09 20:35

náš Matýsek začal mluvit až dva měsíce p odruhých narozeninách a teď už mi jde z něho hlava kolem neboj nic taky se dočkáš :lol:

Vít
Nováček 2 příspěvky 06.09.09 20:38

Holky díky za uklidnění. Vím, že se nemá srovnávat, ale kolem nás dětí stejně staré i mladší už umí tolik slov a malá pořád nic. Tak jsem byla z toho trochu nervozní, aby byla v pořádku. Němá určitě není :wink: .

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.09.09 20:38

Elče jsou dva a nemluví taky. Tedy mluví plynně svahilsky, česky umí jen MAMÍ, NECÍ, JEŠÍ (tak volá na nšeho psa Kešu), NÉÉÉ - tak přemýšlím, jestli ještě něco? Možná občas TATÍ. Jé, ano ještě - BOBA FUJ JE TY (a ukazuje si do plínky nebo do kalhotek :D - nemusím překládat, ne?) Jinak nic. Nepovažuje to za nutné - popravdě se hrozím při představě jejího nástupu do školky za rok - a co teprve jednou Eli a škola :roll::o:roll:

Jen na okraj, je chytrá jako opice, to zas jo. Jen je ještě víc paličatíá…

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 06.09.09 20:52

S Klárkou si taky moc nepokecám, max máma, táta, hop, dudu, hají a bonbon, ale na druhou stranu, jak psala Lesina, i naše je chytrá jak opice a mooc dobře ví „vo co de“ :lol: :wink:

maryska
Kecalka 146 příspěvků 06.09.09 20:56

U nás je to úplně stejné.Taky jsme jen u máma,táta,babí a děda.Pak řekne balon,ahoj a jinak na všechny volá babn.Taky hodně čteme,ptám se jí cíleně ať mi popíše co je na obrázku a stejně zatím nic.Zatím to moc neřeším,ale mám trochu strach když půjdeme k zápisu do školky,snad se rozmluví.Jinak jak už tady někdo psal,je taky chytrá jak opice.A bez plínek už asi čtyři měsíce,ale volá si jen,že řekne ee.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 06.09.09 21:13

My byli u dcerky taky trochu nesví, hlavně kvůli častému teroru našeho okolí, prý už v roce a půl musí mluvit, tak jak to, že teda nemluví? A hledali chyby (kde asi, že jo? :lol: - málo na ni mluviíš… čteš jí vůbec?), tak jsem si říkala, že získám pádný argument pro prudiče 8) u pediatričky a taky že jo, řekla nám - prosím vás, do dvou let určitě nic neřešte, pak uvidíme. Začala mluvit, když jí byli dva roky a jeden měsíc a dnes je děsně ukecaná. :lol: :lol: :lol:

korena
Závislačka 4472 příspěvků 06.09.09 21:23

koukněte se na můj metřík - Florka má taky jen svoji mluvu - neopakuje, nespojuje, neskroňuje - má tak do 5 slov srozumitelných.Dr. tvrdí, ať tomu dáme čas, že to příjde :roll:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 06.09.09 22:39

tak u nas zatim jen ta svahilstina. a DEDE, coz jsou dvere. Obcas i TETE, TATA, DADA. V posledni dobe BABA. Tot vse. DEDE (dvere) a BABA (baba) jsou jedina dve slova, ktera davaji vyznam :D:D
a vek viz metr.

Helusa
Kelišová 5093 příspěvků 06.09.09 22:55

Já bych si s tím hlavu nedělala. Moje sestřenka začala mluvit asi ve 3 nebo možná i později. Do té doby skvěle komunikovala, i když jen ukazovala a říkala MMHHMMHM. Ale všemu rozuměla. Pak najednou spustila a uměla úplně všechno. Tak jsme si všichni říkali, že prostě nechtěla mluvit nahlas, dokud to neměla perfektně naučené :lol:. A neteř je asi to samé, jsou jí dva a čtvrt a taky jen ukazuje a říká MMHHMMHHM.

Takže buď v klidu.

Uživatel je onlinedalmatinka 123
Hvězda diskuse 47101 příspěvků 06.09.09 23:13

Ahoj.Tak náš Maty mluví jen první 2 písmenka,takže třeba
Jedeme k babi autem řekne-je ba brmm
Dá dohromady i delší věty ale ve stejným znění :lol: -táta je v práci-tata je v pra atd..
Nijak to neřeším.Souseduv chlapeček už v 1,5 roce mluví jak 5 leté dítě,tak trochu rozdíl vnímám,ale jinak mi to ani nepřijde :lol: :lol: :lol: já mu rozumim :lol:
Horší je že teda kolikrát musim hodně myslet co vlastně chce,proto že banán je ba,babi je ba,bagr je ba :lol: atd…

Flyingfrog
Extra třída :D 12124 příspěvků 07.09.09 08:53

Synovci budou dva v prosinci a taky toho moc nenamluví, vždycky, když na mě začne „mluvit“, tak mu říkám, ať to zkuší česky :-) Ale celkem mu rozumím, on si ukáže nebo prostě nějak „řekne“. Jinak taky říká jen slova :-) Však ona se dítka rozmluví :-)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 07.09.09 09:31

Barča pomaličku začala kolem roka a půl (a to se mě na poradně ptal dr, jestli říká věty :lol: ), ve 2 letech mluvila velice dobře, bylo jí rozumnět (chápejte jako nežvatlala a „nekomolila“ ).

Aneta - 18m - pro ní je vše ba, pa, ta. Máma, táta. Tyty. Nene. Ale hlavně ba a pa a to má milion významů. Tch už se do ní navážela, ale já si s ní rozumím, neřeším to, se naučí:) Mmch navážela se do ní za to, že na kolo ukazovala ba. A ona jí opravila, že je to kolo a má se naučit mluvit a ne na vše ba. Jenže ona tím Aneta myslela ba, jako že to je Báry ;)

No, ale na hřišti jsemna jaře chytla depky. Byl tam chlapeček, já nevim, o 2-3m starší než Aneta? Tehdy jí bylo nějakých 14m. A ten kluk hovořil naprosto perfektně v celých větách, no zírala jsem a byla z toho dost paf.

Ale každý dítě je jiný;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >