Reklama

18.měsíců a nechodí ani krok,co s tím??????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 01.09.09 19:06
18.měsíců a nechodí ani krok,co s tím??????

Zdravím všechny maminky,
potřebuji nějakou radu nebo už si fakt nevíme rady,náš malý Péťa má 1,5roku a pořád nechodí,jen lítá když se drží za naši ruku,když ji chceme vzít-samozřejmě se to snažíme udělat nepozorovaně,o­dlákáme jeho pozornost,tak si hned sedne na zadek a mrčí,pak popoleze,ale jen mrčí,už mi z toho mrčení jde hlava kolem,kolikrát se i rozklepe,vypadá to že má strach,mě bolí záda,doma nic nestíhám protože na mě pořád visí a mrčí :cry: ,jdnoduše ho nebaví to co už dělý půl roku a chtělo by to aby chodil,ale jak ho to naučit a odnaučit strach to nevím. :oops:
děkuji moc za rady i vaše zkušenosti. :)

Reklama

Reakce:

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 01.09.09 19:39

a co na to dr.?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.09 19:54

naše malá v 17 měsících lezla pouze po čtyřech a chodit začala až kolem 19 měsíců. Taky jsem měla obavy, ale doktorka říkala, že ona to dožene a at se kvůli tomu nestresuji. No a pak to opravdu rychle dohnala. :D Nepřihlášená Karinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 01.09.09 19:56
Re: 18.měsíců a nechodí ani krok,co s tím??????
klorane píše:
Zdravím všechny maminky,
potřebuji nějakou radu nebo už si fakt nevíme rady,náš malý Péťa má 1,5roku a pořád nechodí,jen lítá když se drží za naši ruku,když ji chceme vzít-samozřejmě se to snažíme udělat nepozorovaně,o­dlákáme jeho pozornost,tak si hned sedne na zadek a mrčí,pak popoleze,ale jen mrčí,už mi z toho mrčení jde hlava kolem,kolikrát se i rozklepe,vypadá to že má strach,mě bolí záda,doma nic nestíhám protože na mě pořád visí a mrčí :cry: ,jdnoduše ho nebaví to co už dělý půl roku a chtělo by to aby chodil,ale jak ho to naučit a odnaučit strach to nevím. :oops:
děkuji moc za rady i vaše zkušenosti. :)

Vydrž!!! Klidně může zítra nebo pozítří běhat sám :) Pokud chodí za ruku, neřešila bych to - i když chápu, jak je to náročné. Měla jsem to s Elinkou.

L.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 01.09.09 20:06

Malý má 17 měs. a asi týden udělá sám pár kroků a to jen pokud nejsme v dosahu nebo se zapomene :) . Dnes jsme byli u lékařky na pravidelné kontrole a ta řekla, že je prostě jen opatrnější a nijak se nad tím nepozastavovala. Za ruku běhá také, jak ďas a to mrčení - ježiš, mě už to fakt leze na mozek 8O . O tom, že mě záda bolí v jednom kuse nemá cenu psát.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 01.09.09 20:32

Presne totez jsem mela taky,nase nejmladsi sla sama teprve TYDEN PRED ROKEM A PUL-ja to nikdy nejak neresila,vim,ze chodila za ruku hodne a mela to jen jako oporu…
I ted uprednostnuje ruku a zada si ji-asi to tak u opatrnejsich deti byva…A DIKYBOHU ZA NE-aspon to nejsou ‚trestiprdla‘ ,co neuhlidas uz od 9 mesicu(takova byla zas pro zmenu nejstarsi) :wink:

Kdyby mne tehdy pred asi dvema mesici nenapadlo pri prichodu na nove a zajimave detske hriste ZKUSIT NAZNACIT MANZELOVI,AT SE JI OPATRNE VYKROUTI ,tak asi nechodi sama dodnes…Tehdy si ale dodala odvahu a nadsene se rozesla,trava netrava,hrbolky nehrbolky,kaminky nekaminky…

Zkus to taky,az bude chtit k necemu novemu a strasne vzrusujicimu ......

HODNE STESTI!!!

Shari
Závislačka 2704 příspěvků 01.09.09 22:23

Ahoj,

Roza se odvážila k prvnímu kroku až po 17. měsíci. A do té doby odmítala chodit i za ruce - jakmile jsem jí vzala, tak je měla jak špagety a rychle na kolena.

Fakt je, že třičtvrtě roku trvající období lezení mi přišlo k nepřežití.
Doktorka mi tehdy říkala, at to neřeším, že je to psychice - že jí chybí jen odvaha, že je důležité, když leze a umí stát.

Ale taky je fakt, že když už začala chodit, tak naprosto bezpečně a bez pádů. A během týdne uměla nejen chodit, ale i běhat.

Fakttem je, že je prostě opatrná, teď například trénujeme jízdu na velkém odrážedle - dva dny ho vodila, týden na něm chodila a teprve pak se odvážila trochu rychleji popojet.

Aspoň se nepřerazí :wink:

Monalisa
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 02.09.09 01:52

ahoj

přidávám se - Bětka udělala první samostatné kroky v 16.měsících…pak to měsíc bojkotovala a začala chodit až na dovolené, kde kolem ní běhalo dalších 20 dětí - což bylo na počátku 18.měsíce......

uznávám, vodění za ruce (ne za jednu, ale obě) mi už taky lezlo krkem, ale co může člověk dělat, že? :?

i mě doktorka řekla, ať se tím nestresuju, že Bětule si prostě dává načas…a ďoteď je to „madam opatrná“, jak říkával manžel…

věř tomu, že každé dítko si samo určí, kdy se k tomu odhodlá...... z vlastní zkušenosti můžu jen poradit - zkus ho vzít na pár dnů mezi více dětí, které už běhají…třeba se odhodlá (u Bětky to aspoň tak zapůsobilo)

DRŽÍM PALCE, AŤ PÉŤA BRZY SEBERE ODVAHU A ZAČNE CHODIT!!!!

Monika

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 02.09.09 02:26

Rozárka taky začala chodit dlouho a moje zkušenost? Čím víc jsem na ní tlačila, tím víc se ona šprajcovala, že chodit nebude. Jakmile jsem se na to vykašlala a přestala její chození řešit, tak se pustila a začala hned lítat jako drak :wink:
Chození za ruku bylo šílený, zatím to pro mě bylo její nejhorší období - pustit se nechtěla, takže jsme pořád lítali po bytě za ruce. Uklidila jsem jen to, co jsem cestou bafla do ruky :wink:

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 02.09.09 07:26

děkuji za rady,trochu jste mě uklidnili,když on je fakt strašnej posera,nedávno chodil sám po naší zahradě,nebo po ulici-miluje dopravní značky,aspoň za něčím,za čím by chtěl jít,ale teď tak týden je prostě stop stav v chození,upadl,ale nic si neudělal,takže asi to bude i tím pádem,příští týden jdeme na 1,5 kontrolu tak uvidíme,před 2měsíci nám doktorka řekla že to nemáme řešit,ale to mrčení je fakt děsný !!!!!!!!

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 02.09.09 12:01

Já jsem za ruce ani za jednu ruku nikdy nevodila. Uvidíš, že to zvládne, nech ho mručet :-)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.09 13:36

me teda taky rikali nestavet,nevodit a at se klidne vzteka,no a do tydne to mala zkusila a bylo po vzteku:)

malinac
Nováček 2 příspěvky 04.04.15 22:13

Zdravim mam dcerku je ji 18.mesicu a taky neudelala ani jeden krok…chodi jen s choditkem, za ruku nebo se zidli…a venku s kocarkem…taky se zacinam bat protoze neumi ani stat…kdyz ji chci nejak osalit hned si sedne na zadek a zacne se vztekat…nabytek zacala obchazet ve 14.mesicich…neni nejaky figl jak ji trosku pomoci? :think:

AdriHK
Povídálka 44 příspěvků 05.04.15 13:29

Dcera zacala chodit presne na 18 mes a tyden. Strasne se o sebe bala, nabytek obchazela od 13 mes. Nijak se nedala nalakat, proste sama nechtela. Chodila se mnou jen za jednu rucicku, pridrzovala se. Zacala pak chodit z niceho nic v obchodaku, ze jsem ji nenapadne pustila ruku a sla. Mela z toho hroznou radost :-). Druhy den jeste trochu po byte lezla po ctyrech a dalsi den uz litala jako drak, zadny padani. Uz jsem z toho byla taky nervozni, ale dockala jsem se :-).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >