Strach z dehydratace

Anonymní
7.7.21 19:20

Strach z dehydratace

Mám měsíční dceru a mám obavu z dehydratace. Pije 90 ml umělého mléka 8×denne. Dávám jí i vodu a to tak 20 ml denně, nevím kolik vody by měla vypít. Na hlavičce má trochu dolíček, tak mě napadla propadla fontanela. Občas má studené nohy a ruce. Dala bych ji vody vody ale zase mam obavu z přetížení ledvin a z toho, že by ji bolelo bříško. Čůrá pořád stejně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7359
7.7.21 19:29

Žádnou vodu Ji nedávej proboha. To fakt malé miminko nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
7.7.21 19:34

Jak cura? Jestli normalne, tak to vubec neres.
Kojene deti maji taky jenom mliko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
7.7.21 19:36

Vzdyt vypije skoro 3/4 litru. To obcas nevypije ani moje devitileta a 28 kg vazici dcera. Ta samozrejme k tomu jeste ji. Rekla bych, ze miminko ma tekutin dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 19:43

@mackA159 doktor mi právě řekl, že k umělému mléku mít vodu musí. Tak nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
9864
7.7.21 19:44

Proč by měla být dehydratovana když pije mlíko. Klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7359
7.7.21 20:05
@Anonymní píše:
@mackA159 doktor mi právě řekl, že k umělému mléku mít vodu musí. Tak nevím.

Vodu stačí podávat až s příkrmy.. a dehydratovana určitě neni. Fontanelu nezkoumej, nejlépe ji na to nesahej vůbec, ta se hodně mění když miminko změní polohu, nebo ho drzis. Maličko propadla je vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
7.7.21 20:09

A proč mas strach z dehydratace? Nevím, kolik má vypít podle tabulek UM dítě v měsíci, ale přijde mi to docela OK :nevim: měla by mít alespoň 6 pocuranych plen/24 hodin, moc by neměla být tmavá nebo silne zapáchat. Mírně propadla fontanela je normální, obzvlášť pokud mas dítě ve svislé poloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
7.7.21 20:10

Pouzivej vic svuj vlastni rozum! neprepocitavej nezkoumej, proste si uzivej vlastniho jiste naprosto zdraveho a stastneho mimina! pije, cura, smeje se, tak bud stastna s nim :mavam: duvod anonymu u dotazu nechapu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
7.7.21 20:21

UM je z vody, takže tekutiny má. Jestli bez problému vypije těch 20 ml samotné vody, tak jí je klidně dávej. To jí neublíží. Studené nohy a ruce mají malé děti běžně. Kdyby byla dehydratovaná, málo by čůrala a slintala. Taky by asi byla míň aktivní, ale to už si domýšlím.

V každém případě se uklidni. Jestli nebojkotuje pití UM, nemá z čeho mít nedostatek tekutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat