Strach z mouchy?

7008
29.6.21 10:41

Strach z mouchy?

Malá vždycky strašně zkoumala všechny druhy hmyzu. Nevadilo jí to. Ovšem v poslední době mi přišlo že se začínala trochu bát much. A dnes ráno to vygradovalo. Strašný řev z pokojíčka ccca 5 ráno už světlo. malá v postýlce ubrečená na sobe strhnutého velikého medveda (asi aby na ní ta mouca nemohla) a mezi vzlyky. V postýlce je moucha.. je tam.. moucha… mami.. plosím… prostě v pokojíčku lítala moucha tak jsem otevřela okno, moucha vyletěla a cajk.
V říjnu jí budou 3 roky. Mám očekávat že se to bude zhoršovat? Jak s tím naložit. Ona je spíše bojácné dítě i když v poslední době udělala obrovské pokroky, (plave s rukávky i když hlavu by si v životě dobrovolně nepotopila) pokouší se jezdit na kole s kolečky, leze na prolejzačky i do výšky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
29.6.21 10:44

Neporadim, sama mam ze vseho co bzuci silenou paniku a to vcetne much 😂 Myslim ale, ze u ditete se to jeste zmeni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22418
29.6.21 10:52

Syn se taky bojí hmyzu, je mu 6 let a dokáže stropit scénu kvůli červíčkovi z třešně :roll: ale něco bude mít po mě, já mám třeba fobii z pavouků, švábů a včel (na ty sem teda alergická, tak se bojím mít nějakou v okolí) :D netuším jestli se to zlepší. Ale zas z ničeho jiného strach nema. Asi bych zkoušela vysvětlit, že to nic nedělá a zjistila, jestli ji třeba někdo nestrasi, kamarádce se syn hrozně bál strašidel pod postelí a nechtěl spát sám a pak zjistila, že ho s tím straší babička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
29.6.21 10:52

U nás bylo to samé trvalo to asi od 2 let půl roku. Nejdřív mala všechen hmyz zkoumala a pak najednou hysterie, když se moucha jen přiblížila, pokaždé jsme vysvětlovali, že se jí nic nestane, že se moucha a ostatní broučci bojí víc než ona. Teď už to vůbec neřeší, samo to přešlo ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
29.6.21 10:53

U nás se to mění. Jeden den strašně řve, že je někde pod postelí chciply pavouk, ale druhý den najde opravdu ošklivého brouka (takový, co vypadá jako malinký šváb) a nese si ho v klidu v ručičce domů. Jinak také mám spíše bojácné dítě, řekla bych, že nejvíc kopíruje naše chování s manželem. Na tohle je manžel lepší, já mávám rukama, když kolem letí včela, ze psů mam až moc respekt, asistenci při nějakém blbnutí ve výškách fyzicky taky zvládá líp manžel. Dcera pak kopíruje toho rodiče, který s ní situaci „nacvicil“.

Ještě doplnění:ono fakt chce dávat si pozor na pusu, někdy myslím, že dcera nevnímá/neslyší a řeknu jakožto nemilovnik hmyzu fuj, je tu nějakej brouk. No ale dcera to slyší moc dobře, pak se těžko vysvětluje, že ten brouk není fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
29.6.21 11:01

Díky za odpovědi, no já mám sama panickou hrůzu z vos a sršnů.. vadí mi jak lítaj a bzučej.
Myslím že venku jí to zase tolik nevadí naopak právě venku všechno zkoumá bohužel i tak že je schopná sebrat mrtvého rejska za ocásek a donést mi ho ukázat že má veliký zuby. Asi jí vyděsilo to, že byla doma v postýlce a ona si tam klidně litá (máme sítě v oknech) doma nám hmyz opravdu běžně nelítá. Možná je to poprvé co měla v pokojíčku mouchu letos. Loni to ještě tak nějak tolik nevnímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
29.6.21 11:03

Hlavně bych to nebagatelizovala, ale přistupovala k tomu jejímu strachu s pochopením. Vysvětlovala, že mouchy jsou sice hnusné, otravné tím bzučením apod., ale oproti jinému druhu hmyzu nic nedělají, stačí mávnout rukou a uletí. Můžete třeba udělat nějaká opatření proti mouchám, koupit mucholapku, aby v pokojíčku neotravovaly (sedmiletý syn před mouchou utekl z kuchyně do ložnice, kam ho stejně „pronásledovala“, takže si nepomohl :D). Ale myslím, že ten odpor je v pohodě, v tomhle věku se může projevovat strachem, protože oproti pejskovi je moucha fakt něco nevyzpytatelného, hlučného a ještě na pohled ošklivého :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
29.6.21 11:12

Byla jsem jako malá to samý :mrgreen: Neusla jsem, dokud rodiče z pokoje nevyhali mouchu a řvala jsem u toho :,,muka muka¨¨ Myslím, že tak okolo 5 let mě to přešlo :mrgreen: A teď? Je ze mě vandrák tulák, co si rád ustele pod širákem a hmyzáci mu jsou celkem putna. Přítel se směje, že zachraňuju včelky a ještě si s nimi i povídám :-D Takže klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
29.6.21 11:36

Je úplně normální, to zaprvé. Sama máš panický strach a jsi dospělá! Přiznej jí právo na obavy, vysvětli, že moucha neublíží, já vždycky zdůrazňuju, že ani my jí nesmíme ublížovat.
Dcera má strach z hmyzu, hadů, no ona se bojí i vysoký trávy a kde čeho :oops: Jakkoli je to otravný, tak prostě trpělivě vysvětlujeme, odstraňujeme a předcházíme „nebezpečí“. Lepší se to :dance: Jsou jí čtyři a letos už většinou hystericky neječí a nezdrhá :dance: U nás několikrát denně :Mami! Tati! Co to je?! Když není úplně evidentní brouk, tak řekneme, že smítko :oops: Není to mouma?! Neeee!!! :oops: :mrgreen: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
29.6.21 12:09

5 letej je to samy. A nejde jen o mouchy, ale i o pidi mravenecky. Udělá záchvat opravdové hysterie. Hodně se toho bojí, a začalo to někdy kolem 2.5 roku.
Mouchy mu vadí jak bzučí, ale to je tím, že nás jednou v Jižních Čechách dost osklive pohryzali Hovada, a od ty doby neví, která moucha je ta zákeřná. Když se k tomu ještě přidají vosy, tak to je teprv něco.
Pokusila jsem se to jednou vyřešit lesní školkou, ale to bylo ještě mnohem horší.
Teď to neřeším, proste s tím žijeme. V létě nechodime na koupaliště a ke stankum kvůli vosam. A na zahradě máme umělý trávník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50236
29.6.21 12:19

Nešlo by vrátit úder?
Pořídit dítku plácačku a naučit aktivně bránit?
Si vzpomínám na asi dvouletou dceru na takové té dětské odrážecí motorečce, kterak bojuje s mravenci na pískovišti: „Pláč pláč pláč!! :pocitac: A pšejedu vás motorkou!! :cert: :cert: “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
29.6.21 12:23

@Fiducia Tak já ji ho neupírám spíše nechci něco udělat špatně abych ji vysloveně neudělala fobii nebo ji ho zbytečně neživila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
29.6.21 12:29

@sirikit Hele to právě bych úplně nepodporovala ona je ve fázi kdy by to fakt zabíjela.. ona chce zabíjet venku brouky a zkoumala by to.. nemyslím že chápe pojem smrt je to pro ni hra. Když je něco mrtvý tak to spí. Nebo nevím. Musím vysvětlovat že broučky se nezabíjí broučkové jsou užitečný.
Klidně by rozšlápla hlemýždě.. najde hlemýždě chvilku ho zkoumá a zž vidím jak ho nese na dlažbu.. říkám co chceš dělat? nadšeně říká DUP! říkám ty chceš zabít šneka? A ona úplně klidně JO. Takže vysvětlovat vysvětlovat. Já před ní akorát zabila párkrát komára a klíště.
Ale určitě viděla jak babi zabíjí mouchy plácačkou a myslím že viděla jak muž zvrnknul ze sebe vosu a šlápnul na ni. A to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50236
29.6.21 12:35
@ludmilaadamkova píše:
@sirikit Hele to právě bych úplně nepodporovala ona je ve fázi kdy by to fakt zabíjela.. ona chce zabíjet venku brouky a zkoumala by to.. nemyslím že chápe pojem smrt je to pro ni hra. Když je něco mrtvý tak to spí. Nebo nevím. Musím vysvětlovat že broučky se nezabíjí broučkové jsou užitečný.
Klidně by rozšlápla hlemýždě.. najde hlemýždě chvilku ho zkoumá a zž vidím jak ho nese na dlažbu.. říkám co chceš dělat? nadšeně říká DUP! říkám ty chceš zabít šneka? A ona úplně klidně JO. Takže vysvětlovat vysvětlovat. Já před ní akorát zabila párkrát komára a klíště.
Ale určitě viděla jak babi zabíjí mouchy plácačkou a myslím že viděla jak muž zvrnknul ze sebe vosu a šlápnul na ni. A to stačí.

Jak myslíš, já teda to „ani mouše by neublížil“ úplně nepodporuju. :roll:
Lepší děcku vysvětlit, že šnečka ne, brouka ne, včeličku ne, na vosu bacha, ta má vostrý žihadlo, ale toho ha.jzla komára pískavýho jo, klíště jo s asistencí a mouchu, kdykoli se jí ji podaří trefit. :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
29.6.21 12:52

@ludmilaadamkova Dceři je 2,5 roku a ta má úplně panickou hrůzu ze všeho co lítá a nejvíc z much. Řve a tečou jí slzy odkuď mouchu nezlikviduju a přitom jí vždycky říkám že jí nic neudělají a nikdy jsem jí tím ani nestrašila. Doufám že je to jenom nějaké období a přejde to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat