Do kdy dudlík?

7334
28.6.21 08:23

Do kdy dudlík?

Otázka je jasná…Do kdy je ještě „normální“ aby dítě mělo dudlík? Myslim tím na noc. Dcera má 18 měsíců, a už mi přijde „velká“. Nicméně nějak nevím jak jí ho vzít? Prostě ho sebrat a nedat ho? Má ho na odpolední spaní a noc. Přes den nikdy. Nebo ho ditě dokáže na noc odložit samo, až bude připravené? Do kdy měly vaše děti dudlík? :think:
(Sama jsem si cucala palec ještě ve druhé třídě) :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1191
28.6.21 08:27

Nám zubařka doporucila max do 2,5 let. Nemůže ho dát nějakými miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22492
28.6.21 08:32

Syn má dva roky a občas si ho vezme, ne že by byl závyslý, obejde se bez něj, ale třeba když rostou zuby se tím uklidnuje. Starší ho neměl nikdy, takže u něj zkušenost nemám. Já ho měla ještě ve školce a mám z toho křivé zuby, takže za chvíli ho seberu i mladšímu, aby nedopadl jak já. Ale v roce a půl je to ještě celkem v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18078
28.6.21 08:33

Sebrala jsem kolem 18mesicu. Taky ho mela jen na spani. Par dni to bylo peklo, zhoršil se spánek, ale tak po týdnu uz si na něj nevzpomnela. Palec si tam naštěstí nenarvala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3509
28.6.21 08:40

Sebrala jsem ho asi měsíc před druhým rokem a už mi to přišlo dost pozdě. Dcera ho měla jen na usínání. Pár nocí bylo těžkých, pak dobrý. Nám zubařka právě říkala, že dudlík maximálně do dvou let. A když vidím jak s tím některé skoro tříleté děti běhají i ve dne, tak vážně nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21523
28.6.21 08:45

Já si dala limit, že do narození druhýho dítěte, což bylo ve dvou a půl. Nakonec to u nás dopadlo tak, že jsme jeden večer žádnej dudlík nenašli a spát se šlo bez něj. A už se ani nehledaly a to byla malá velkej závislák. Celkem funguje do toho dudlíku stříhat dírky a postupně je zvětšovat. Dítě pak ten dudlík zahodí samo, páč mu už nejede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56301
28.6.21 08:51

Řídím se tím co potřebuje dítě.
Starší dcery měly dudlík asi do 18-20 měsíců, od roka jenom na noc.
Syn ho měl přes den do asi 2,5 let a na spaní se ho zbavil někdy po 3. narozeninách. Jako maličký si cumlal palec a při únavě k tomu měl sklony, proto měl dudlík tak dlouho. Bylo to i po konzultaci se zubařkou, že určitě lepší dudlík než palec a byl nám doporučený MAM perfekt. Teď mám dceru 2 roky a 2 měsíce a je na tom stejně jak brácha. Ve chvíli kdy je unavená, tak si do pusy cpe prsty nebo celou ruku :nevim:, takže raději dám dudlík. Když je unavená nebo ji něco trápí má ho v puse většinu dne, jindy si na něj za celý den nevzpomene kromě spaní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
28.6.21 08:53

Kolem dvou let. To uz dokonce i dite chape, ze dudlicek ne. Odevzdali jsme ho Ježíškovi, ritual. Vecer se po nem shanel, tak jsem mu to rekla a byl klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
28.6.21 08:53

Já sebrala dudlik pred druhyma narozeninama. Deti ho mely jen na spaní. Jenže mi prestaly spat přes den :? Takže teď ho vezmu dřív, těch 18m mi přijde ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
28.6.21 08:55

Logopedka nám říkala že dítě má mít dudlík do 1 roku, na spaní do 2 let max. Docela mě to překvapilo, páč jsem byla zvyklá vídat předškolkové děti s dudlíkem :nevim: Jak se ho zbavit nemám zkušenost, ale zkusila bych ho prostě nedat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
28.6.21 08:58

Nám řekl dětský zubař a ortodontista, že dudlík odbourat mezi 2. a 3.rokem. Pořád pry lepší dudel, než palec. Nase malá bude mít brzy dva, bez dudlíku nedá ani ránu. Přes den jí ho beru, ale na noc ho mít musí. Odbourat ho zkusím až budu mít dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7547
28.6.21 08:59
@Jaaanča píše:
Logopedka nám říkala že dítě má mít dudlík do 1 roku, na spaní do 2 let max. Docela mě to překvapilo, páč jsem byla zvyklá vídat předškolkové děti s dudlíkem :nevim: Jak se ho zbavit nemám zkušenost, ale zkusila bych ho prostě nedat :think:

Předškolní děti s dudlíkem? 8o
Edit špatně jsem četla… Predskolkove… To už chápu víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
28.6.21 09:12

Ve dvou letech nam dudlik odnesli čerti a jak se jich bála, tak už ho nechtěla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
28.6.21 09:14

Přes den max do roka, na noc docela dlouho, akorát si nejsem jistá jestli jsme ho zrušili před druhýma nebo třetíma narozeninama - budu věřit že před druhýma :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
28.6.21 09:19

U nas to probehlo dost drasticky, vzala jsem dudlik a den na to i pleny, ale aspon jsem to mela sakumprask.
Vysvetlila jsem dceri ze uz je velka holka, kdyz uz se sama obleka a krmi a ze pujdem darovat dudlik miminku(kamaradce co ma mimco). Nakonec tohle neprobehlo, ukazala jsem ji koš kam dudlik vyhodit a nechala jsem ji sama at se rozhodne. Vyhodila ho do kose, v poledne jsem kos s ni vynesla a bylo.Pak chodila a ukazovala na kos prstikem „dudu?“ A ja ze uz je pryc „neniii“
Prvni noc, hm uplakanek. Žuzlala si pitko aby asi mela nejakou nahrazku a druhy den uz zmineny plinky na noc.Par dni a na dudlik si uz nevzpomela.
Doporucuji v odvykani vyhybat se miminkum co dudlik maji. Dcera si ho žuzlala i pres den a byla schopna v dnech kdy ho uz nemela smutne koukat po ostatnich. :,( :srdce:
Mela 2 roky a 2-3mesice kdyz jsme o dudlik a pleny na noc prisly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat