Holčička 2 roky a nemluví

Anonymní
24.6.21 23:01

Holčička 2 roky a nemluví

Zdravím maminky, ráda bych se zeptala, jestli jste to někteří měli podobně. Dcerce 25 měsíců a stále říká jen bé, mé, čiči, haf, mama, tata ale jinak vůbec nic, že by třeba opakovala auto, to řekne jen a. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8039
25.6.21 00:12

Standard to uplne neni no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
25.6.21 00:37

Hodně záleží, jestli je její vývoj v ostatních oblastech v pohode…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17052
25.6.21 01:40

Najdi pomoc, tím nic nezkazis. Asi tu budou vszde tvrdit, že je brzo, ale ti už záleží na tobě hak moc6si myslíš, že je něco spatbe5…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4288
25.6.21 01:46

Z mého pohledu dobrý. Syn má 2,5 a mluví ještě méně… Byly jsme na foniatrii a prý opožděný vývoj řeči. Za půl roku kontrola. Jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
25.6.21 05:19

Spíš záleží na tom jestli rozumí tomu co říkáš..třeba když ji řekneš aby ti něco podala jestli to udělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
25.6.21 06:23

Za me uplne v pohpde. Dcera byla stejna. Ted je ji 35 mesicu a rika cele vety. Ale je ji spatne rozumet. I kdyz i to se lepsi. Ne kazde dite ve 2 letech rika basne :lol:

Dokonce umi pouzivat i zvratna zajmena.

Jinak jeji starsi sestry dvojcata mluvily uz od 18mesicu a ve 2 letech mi prave rikaly z hlavy nekolikaslokove basnicky.. Tu treti jsem ve 2 letech hnala na logopedii, kdee logopedka uklidnila, ze ji nic neni a dozene to. Mela pravdu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.6.21 07:06

Děkuju, ona rozumí všechno co má udělat co podat atd. jen to mluvení, právě nevím jestli to mám už nějak ešit nebo ještě počkat. říká jenom půl slov, třeba když něco spadne tak už rok říká jen bá a bác prostě neřekne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.21 07:20

Nas synek v tomto veku to same… pak postupne kazdym mesicem pridaval na tempu. Ted jsou mu 3 roky a porad to neni zadna hitparada, ma vysokou slovni zasobu, vety sem tam, ale porad to neni na nejaky kvalitni pokec :-). Treba si rika basnicky a rozumime mu z toho jen pulku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
25.6.21 07:30

Dcera bude mít dva v srpnu a stěží bych napočítala 10 slov, co umí říct. A to dost zkomoloenych a jsou v tom i všechny ty zvuky zvířátek.. ale já jsem v klidu. Ona totiž všemu skvěle rozumí (krome nočníku tedy…). Syn na tom s nemluvenim byl podobne, qle on ani ničemu nerozuměl, o komunikaci se moc nesnažil, neslyšel na jméno, nekoordinovane venku zdrhal… No děs, dcera oproti němu je na tom mnohem líp. Zdrhat twda začala taky, ale tak nějak v rozumné míře, nebo jsem. vyskolena synem, kdo ví.. každopádně ještě bych klidně počkala. Pokud ti rozumí, snaží se o nějakou, i neverbální, komunikaci, tak to nejspi bude jen opožděný vývoj reci. A to se proste musí čekat a čekat. Spousta děti začne mluvit během pár dní, z ničeho celé věty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
25.6.21 07:43

Neteř byla to samé. Dohnala to. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2571
25.6.21 07:49

Uz bych to resila..asi to neni zadna tragedie, pediatr vam nejspis rekne, ze pockate do 3 lete prohlidky..,ale ja bych uz zacla..i vzhledem k tomu, jak se vsude ceka..muzete zkusit sluch, logopeda..ono to nemusi nic znamenat, nektere deti zacinaji mluvit pozdeji, ale urcite je podle me lepsi konzultovat s odbornikem a zacit na tom spravne pracovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.21 14:06

@Tarjei Vy byste nejradeji prilepila nejakou diagnozu vsem detem na svete, ne? Je mi lito osudu vasich deti, ale nelze si nevsimnout vsude vasich komentaru, ktere davate uplne vsem starostlivym maminkam, ze maji vsechny nestandardni deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8039
25.6.21 14:11

@oligenerallogin co to tady furt je za novum s tím vykáním? Jo jasně, věta, že něco není standard znamená dítě má určitě nějakou diagnózu? Cha, tak to je vtip roku. Já se fakt už tady k těm věcem nebudu vyjadřovat, ať se každej uklidňuje a ztrácí cennej čas, vždyť přeci sousedovic Pepíček nemluvil až do pěti a pak najednou, celý věty. Haha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17052
25.6.21 14:37
@oligenerallogin píše:
@Tarjei Vy byste nejradeji prilepila nejakou diagnozu vsem detem na svete, ne? Je mi lito osudu vasich deti, ale nelze si nevsimnout vsude vasich komentaru, ktere davate uplne vsem starostlivym maminkam, ze maji vsechny nestandardni deti.

Ve 2 letech dost pravděpodobně žádnou diagnozu nedostane, bez se projít. Ale pod dohledem klidně být může. Rodiče mohou dostat tip třeba na to jak pracovat a děckem dal… Syn třeba naznak diagnozy ve 2 letech dostal a dal s tím pracujeme. Lepší než ve 4 letech děcka brečet, že to pediatr zanedbal. Ho-no pediatr, rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat