Strach z nemocnic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 11:24
strach z nemocnic

Zdravím dámy.
Mám problém a napadlo mě, že by bylo fajn si o tom popovídat, pokud bych našla maminky, co jsou na tom podobně…
Jak píšu v názvu, mám strach z nemocnic. A oprávněný. Moje zkušenosti jsou doslova otřesné. Abych byla konkrétní, díky jedné špatné operaci nohy jsem se stala velmi častým pacientem nemocnic po celé ČR, proležela jsem v nich dohromady roky.
Nerada bych psala všechny diagnózy, co mě k tomu vedly, ale co mě hodně trápí je to, že jsem hodně silný alergik hlavně na potraviny a ty nemocnice si to prostě neumí pohlídat. Ještě jsem nenašla nemocnici, ve které by mě alespoň 2× nedali jídlo, na které mám alergii. A tím nemyslím alergii typu osypání se, myslím tím anafylaktický šok.
Po xté zkušenosti jsem už měla takový strach, že když jsem ležela v jedné brněnské nemocnici s těžkým zánětem střev, jsem poprosila kamarádku, aby mi nakoupila jídlo a donesla mi ho. Sestry mi to ale všechno zabavily a ještě se tvářily, jako bych byla blázen. Hodinu na to mi tam způsobili takovou alergii, že jsem celou noc myslela, že to tentokrát nedám.
Proč zakládám tuhle diskusi…když se jednalo jen o mě, tak jsem to zvládala líp. Ale teď jsem těhotná, na rizikovém, a myšlenka na hospitalizaci mě děsí tak, že z toho nespím. Jak by takovou alergii zvládlo miminko? A kapačky s kortikoidy by mu taky nepřidaly, si myslím.
Je tu někdo, kdo má podobný strach nebo radu, jak se dostat alespoň maličko do pohody? :-)
Jinak nejsem zastáncem domácích porodů, kvůli miminku udělám všechno, aby o něj bylo co nejlíp postaráno. A taky nemám problém všem opakovat, aby si na to jídlo dali pozor, naučila jsem se nebýt prostě zticha a čekat. Přesto je mi to k ničemu.
Předem děkuji za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 11:29

No tak at ti nosi jidlo partner pri navstevach, predpokladam, ze za tebou kazdy den chodi, kdyz nemate doma dalsi dite. Sestry ti nemaji co zakazovat, pokud nemas predepsanou urcitou dietu. To bych probrala pri vizite s lekarem.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 11:30

@majki.r Evidentne te trapi pouze jidlo a to se da velmi snadno vyresit.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 11:36

@Cuddy Já teď hospitalizovaná nejsem, jsem doma na nemocenské. Jen mám strach, kdybych musela do nemocnice. Ano, asi máš pravdu, vím, že se bojím dopředu.
Ale většinou ty moje předešlé hospitalizace probíhaly tak, že když jsem lékaři řekla, jak jsem na tom s tou alergií, tak mě vždycky ubezpečili, že to ohlídají a poslali za mnou dietní sestru, která mi sestavila jídelníček přesně na míru.
Ale i přes to prostě někdo v kuchyni udělal chybu, pokaždé, co jsem někde ležela.
Nevím právě jak je to s tím jídlem, jestli by mi ho partner případně mohl nosit, jak jsem psala, jednou mě zabavili celý nákup a udělali ze mě blázna.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34547 příspěvků 03.11.14 11:38

@majki.r musim rict, ze uplne chapu. Ted mam bezmlecnou dietu kvuli kojeni - v podstate banalita proti tobe, kdyz snim neco od mleka, mimino ma prujem a hlen ve stolici (a pozdeji by asi mel i krev). jsme v laznich - je tu dietni sestra, ktera se meho pripadu ujala osobne. A tak se treba stalo, ze mi mnou vybraneho zavinace (vybirame i ze tri jidel) zrusila a misto toho objednala lucinovou pomazanku. Tentyz den jsem jeste mela mit od ni vybrane smetanove brambory. Osobne jsem toho nazoru, ze kdyby oslovili kohokoli z ulice, tak by dovedl praci dietni sestry zastat lepe.
Myslela jsem si, ze top je takove mistni unikum (o jejim diletanstvi jsem cetla, jeste nez jsem sem jela), ale koukam, ze se to deje vsude.

Prosimte jejich jdilo vubec nemusis jist a muzes si ho klidne nechat nosit. problem budes mit s uchovavanim, ohrivanim a umyvanim nadobi. Ale zrejme to bude bezpecnejsi.
protoze je uplna pakarna detektivne zjistovat 3× denne u kazdeho jidla, jestli opravdu nepouzili maslo, sojovou omacku atd.. nevim, nac jsi alergicka. tebe to obtezuje, sestry to obtezuje (sestry za to nemohou a maji omezene moznosti ovlivnit, co dostanes), kuchari sidli nekde jinde, daleko, stridaji se… je to blby, ze to nemas pod kontrolou vubec - nemas ani moznost kontaktovat toho, kdo ti jidlo vybira a pripravuje.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 03.11.14 11:39

Taky jsem to teď zažila. A to se prcek jen po něčem osypává. Ráno nahlásím u příjmu alergie a k obědu zeleninová polívka, ze které byl cítit celer. Chápu, že to asi měli připravené už dřív, tak nám tu polívku prostě neměli vůbec dávat. Ještě na mě sestry blbě čučely, že se ptám, co to má za polívku, když je alergik.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 11:40

@majki.r Kolik ti bylo s tim zabavenym nakupem? To by mohly sestry zkusit. Mohou ti zakazat to konzumovat, mohou te vyzvat k dani si veci do lednicky ci at navsteva veci odnese, at neni jidlo nevhodne skladovano, ale ze by ti neco vzaly a uz nedaly? Jasne, ze ti muze partner jidlo nosit, ty vis preci nejlip, jakou dietu drzis.

Jo, pokud by jsi byla hospitalizovana s prujmovym onemocnenim a rvala o navstevach do sebe bucek, tak to bych obavu chapala, ale kdyz konzumaci nebudes narusovat svoji lecbu, tak kde je problem?

Bezne si nechavam jidlo nosit.

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 03.11.14 11:43

Ahoj, mám to podobně jako Ty, alergii na vše možné i nemožné, hospitalizace v celkovém součtu několik let.
Jednou se mi v nemocnici stalo, že za mnou posílala dietní sestru a každý den jsme sestavovali jídelníček. Mno, koukala jsem jak puk, mile mne to překvapilo, ale ta jídla se nedala jíst. Naopak, nikdy se mi nestalo, že by mi sestřičky zabavily jídlo 8o Maximálně muži řekly, že to a to nemůžu, že mám hladovku a pod. Jinak mi chlap vždycky donesl jídlo nebo Nutridrinky a bez problémů. Takže se neboj se vyzbrojit, vždyť nikdo nemusí vědět, co s sebou máš :)

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 03.11.14 11:44

Já mám také určité omezení v potravinách, a po nemocnicích jsem velmi částo. A opravdu se mi nikdy nestalo, že by mi dali to co nesmím. :nevim: :nevim: Vlastně nikdy a je to už 15 let.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 12:00

@Pudloslava To jsem ráda, že nejsem sama, kdo má takový názor. Ono kdo nezažil nepochopí…ale kolikrát ty dietní sestry vypadaly naprosto seriozně a fakt jsem věřila, že si to pohlídaj, nakonec po alergickým šoku mi vždycky řekly něco v tom smyslu, že se to ani pohlídat nedá.
@Cuddy To mi bylo dvacettři. Dneska už bych se asi jen tak nenechala…tehdy to proběhlo tak, že jsem měla dietu kvůli těm střevům, ale tak jsem poprosila kamarádku, aby mi donesla pečivo a dietní potraviny…nevím, co nakoupila, protože ji s tou taškou nepustili ani za mnou na pokoj a vzali jí to hned u vchodu.
Já tehdy byla vyčerpaná a měla jsem horečku, moc jsem se nebránila.
Jinak mám alergii na mléko a všechno z něj, rajčata a všechno z nich, česnek, cibuli, kakao, čokoláda, citrusy, špenát.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 12:02

@WERISKA Vidíš a mě se ještě nestalo, abych ležele v nemocnici, kde by mi alespoň dvakrát nedali špatné jídlo. Někdy mám štěstí, když vidím, že je něco posypané sýrem, tak to nesním, že jo, ale kolikrát není poznat, jestli je omáčka zahuštěná mlékem nebo moukou, jestli jsou v tom rajčata a česnek člověk taky nepozná, dokud neochutná.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 03.11.14 12:04

Tak to smutné. Já jak jsem už psala, jsem se s tím v životě nesetkala. :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34547 příspěvků 03.11.14 12:07
@majki.r píše:
@Pudloslava To jsem ráda, že nejsem sama, kdo má takový názor. Ono kdo nezažil nepochopí…ale kolikrát ty dietní sestry vypadaly naprosto seriozně a fakt jsem věřila, že si to pohlídaj, nakonec po alergickým šoku mi vždycky řekly něco v tom smyslu, že se to ani pohlídat nedá.

No ony maj asi v podstate pravdu, ze se to ohlidat neda. oni kuchari, mezi nama, je to vyucni obor, oni to zadni geniove nebudou. A dietni sestra jim tam dohlizet za zadkem taky kazdy den nebude. oni kdyxz omylem nejakymu kardiakovi osolej jidlo, tak se nestane nic, kdyz daj diabetikovu cukr, tak ho to maximalne rozhodi a tri dny se kompenzuje, ale kdyz daj nejakymu alergikovi alergen, tak ho mohou zabit - je podle me teda na povazenou, jestli by kuchari ve zdravotnickych zarizenich nemeli mit minimalne maturitu a jeste nejakej specialni kurs pred nastupem, se zamerenim na casta uskali.

Mezi nami, nevim jak ty, ale me docela trvalo, nez jsem se do svoji diety zabehla, taky jsem nevedela, ze mohu mleko ocekavat trebas v rohlikach, v uzenine. manzel ma bezlepkovou a ja vzpominam, ze az po roce me nekdo upozornil, ze mouckovej cukr muze byt s lepkem!!!

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 12:09

Jinak mě ale nejde o sebe. Jsem zvyklá a znám ty příznaky nastupující alergie, takže jsem si vždycky stihla najít pomoc. Co mě teď děsí je to, že by se to při případné hospitalizaci mohlo opakovat a ohrozit miminko.
Ale tak jak píšete holky, prostě tím spíš nebudu riskovat a budu si nechat veškeré jídlo nosit s tím, že mám na to právo.

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 03.11.14 12:13
@WERISKA píše:
Já mám také určité omezení v potravinách, a po nemocnicích jsem velmi částo. A opravdu se mi nikdy nestalo, že by mi dali to co nesmím. :nevim: :nevim: Vlastně nikdy a je to už 15 let.

Mně teda až na jednu výjimku pravidelně. Ale je pravda, že u mě je snazší napsat, na co alergii nemám než to, na co mám :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >