Strach z nové práce

27
28.4.17 08:56

Strach z nové práce

Ahoj.. v úterý nastupuji do nové práce. Když mě asi před měsícem přijali, tak jsem byla nadšená, že mám konečně novou práci a už nemusím dál hledat. Nadšení mě už asi před týdnem opustilo :nevim:. Najednou mám hrozný strach. Asi před rokem a půl jsem měla práci do které jsem chodila úplně s odporem. S brekem jsem chodila do práce a doma jsem taky pak bulela do polštáře. Vydržela jsem tam necelé 3 měsíce. Hrozně se bojím že to takhle bude i v nové práci. Myslím si že to nezvládnu. Že mi to nepůjde a furt si říkám že bych jim nejradši zavolala že nenastoupim (což neudělám protože to chci aspoň zkusit a nejlíp ten strach překonat). Jenže nevím jak. Máte nějaké rady a zkušenosti? Jak překonat strach z nové práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

205
28.4.17 09:00

Ahoj a v té poslední práci jsi měla nějaké problémy, že jsi tam chodila tak s odporem? Určitě to vyzkoušej. Já jsem po několika letech nastupovala do nové práce a taky jsem měla stejný pocit, nechtěla jsem tam vůbec jít, měla jsem trému a nakonec, když jsem tam přišla, tak jsem zjistila, že se vlastně nic neděje 8) nakonec jsem tam vydržela necelé tři měsíce, protože mi náplň práce nevyhovovala a kolegyně se ke mně nechovaly zrovna fér.. Teď už jsem půl roku v jiné práci a je to tu super ;) Držím palce, určitě to zvládneš a hlavně to nevzdávej! Vždy když se ti něco nebude líbit, tak můžeš odejít, od toho je zkušebka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11310
28.4.17 09:13

Především je potřeba tomu strachu čelit. Tj. jakmile začne vyžadovat krmení, tedy abyste se utápěla v myšlenkách jak to nezvádnete a jak to bude strašné, tak se rychle zaměstnat něčím jiným.

O svých obavách je dobré s někým mluvit a nechat si rozmluvit, že vaše obavy nejsou racionální.

A především do té práce musíte nastoupit.

To že cítíte obavy je vcelku běžné, ale pokud nechcete svůj život předat svému strachu, tak je potřeba si ho na začátku, když se objeví všimnout, ale posléze se řídit tím co chcete vy, ne tím, co diktuje strach, který prostě chce co největší podíl na vašem životě.

Benegesritská litanie proti strachu:

Nesmím se bát.
Strach zabíjí myšlení.
Strach je malá smrt, přinášející naprosté vyhlazení.
Budu svému strachu čelit.
Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne.
A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel.
Tam, kam strach odešel, nic nebude.

Zůstanu pouze já.

(Frank Herbert, Duna)

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
28.4.17 09:21

@Karmen3 ÚZKOST. Nauč se meditovat. Dostane tě to do klidu. Možná bys měla zajít i k psychologovi a vyprávět mu svůj příběh. Najít ten důvod úzkosti a pak ho nechat rozplynout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
28.4.17 09:32

@Sofi87 Dělala jsem za barem. Hrozně mi tam vadil přístup některých lidi. Ty kteří tam chodili každý den byli zvyklí že jim nesou jejich pivo jen co je vidí ve dveřích a nedokázali pak pochopit že jsem tam nová a nevím co pijou. Ale časem jsem si to už u některých zapamatovala takže to bylo v pohodě. Ale některý lidi měli stejně občas nějaký narážky a vtípky. Já to ale brala docela osobně. Proto jsem tam pak chodila s odporem a každý den jsem tam šla s tim že budou mít zase nake kecy a tak.. Navíc jsem dělala dvanáctky, což bylo na první práci docela mazec a úplně jsem to nedávala.
Ano, taky si říkám že můžu skončit kdykoliv, to mě docela uklidní a pak stejně zase přijde ten divnej pocit a strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
28.4.17 09:37

@Ou Mluvím o tom s přítelem a s mamkou. Ale nechci je tim otravovat každý den :?.
Chtěla jsem se z toho i trochu vypsat a třeba najít někoho kdo má stejný problém. A nebo naopak někoho jako jste vy a uklidní mě tím že je to normální a že to musím zvládnout. Děkuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
28.4.17 09:39

@poučená Děkuji. Meditaci určitě vyzkouším :) ale psychologa si zatím nechám v záloze a zkusím se s tim poprat nějak sama. Mluvit o tom se svými blízkými a překonat to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
28.4.17 09:40
@Karmen3 píše:
@Sofi87 Dělala jsem za barem. Hrozně mi tam vadil přístup některých lidi. Ty kteří tam chodili každý den byli zvyklí že jim nesou jejich pivo jen co je vidí ve dveřích a nedokázali pak pochopit že jsem tam nová a nevím co pijou. Ale časem jsem si to už u některých zapamatovala takže to bylo v pohodě. Ale některý lidi měli stejně občas nějaký narážky a vtípky. Já to ale brala docela osobně. Proto jsem tam pak chodila s odporem a každý den jsem tam šla s tim že budou mít zase nake kecy a tak.. Navíc jsem dělala dvanáctky, což bylo na první práci docela mazec a úplně jsem to nedávala.
Ano, taky si říkám že můžu skončit kdykoliv, to mě docela uklidní a pak stejně zase přijde ten divnej pocit a strach.

A ta nová práce opět bude práce barmanky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
28.4.17 09:49
@Karmen3 píše:
@poučená Děkuji. Meditaci určitě vyzkouším :) ale psychologa si zatím nechám v záloze a zkusím se s tim poprat nějak sama. Mluvit o tom se svými blízkými a překonat to :)

Úzkost neprorveš nějakým překonáváním. A když o tom budeš mluvit pořád se stejnými lidmi, tak už se také nic nového nedozvíš, co by ti pomohlo. Psycholog je odborník, na to, aby ti pomohl, podívat se na to celé jinak. Měla bys to zkusit. Bylo by ti to oporou. Člověk potřebuje nějakou oporu. Tady v diskuzi v sobě pro dnes můžeš svou úzkost uvolnit, ale ona v tobě zase naroste. Protože jde odněkud z hloubky a zase tě zaplní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
28.4.17 09:49

@Karmen3 Tak to se nedivím… ty dvanáctky jsou hodně náročné a ještě do toho psychický stres. Budeš tedy zkoušet jinou práci? A co nějaká kavárna? To je přeci jen něco jiného.. a ta práce za barem není pro každého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
28.4.17 10:07

@poučená Nene, nová práce je v bance. Takže hodně zodpovednosti, stresu a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
28.4.17 10:13

@Sofi87 V úterý právě nastupuji do banky. Je tam dost zodpovědnosti a stresu, tak se bojim, že to bude stejné jako v tom baru. Kavárna mě už taky napadla, ale tim že mám ty zkušenosti z baru tak jsem si myslela že to bude úplně stejný :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
28.4.17 11:29

@Karmen3 Myslím, že v té kavárně by to byla větší pohoda než na baru, protože tam aspoň nejsou opilci… tedy většinou :mrgreen: ale práce s lidmi je vždycky těžká a všude se najde někdo, kdo bude prudit.. Akorát pak jde o to, jak si to člověk moc bere.. Hlavně v těch kavárnách se třeba nedělají dvanáctky, ale nevím to jistě… asi jak kde :roll: Tak uvidíš, jaké to bude v té bance, ale nebála bych se toho. Jak říkám od toho je zkušebka.. Rozhodneš se jestli ti to vyhovuje nebo ne ;) určitě se neboj… Horší je odcházet po zkušebce, kdy tam musíš zůstávat ještě další dva nebo tři měsíce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 12:40

To je neskutčne jako by jsi psala o mně! před rokem a půl šikana v nové práci, vydržela jsem 2 měsíce, jen jsem brečela. Od té doby hledám a mám taky z nové prace strach.Ne z práce, ale z kolektivu:-((

• Nahlásit
  • Citovat
205
28.4.17 15:43

Upřímně na kolektivu záleží nejvíc… Pokud je špatný kolektiv, tak i práce, která tě baví je k nevydržení :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama