Strach ze smrti u porodu

Anonymní
14.7.20 17:32

Strach ze smrti u porodu

Ahoj, blizi se mi porod cisarskym řezem a dnes me prepadly divne pocity. Začínám myslet na to, co by se dělo, kdybych u porodu zemřela. Máme ještě školní dítě. Manžel ma dobrou pracovní dobu, ale co kdyby musel zůstat s miminkem doma, vzdyt to z rodicaku nebude schopný vše poplatit. Měl by reálne narok na nějakou pomoc? Popripade deti na sirotci duchod? Uz jsem si napsala na papir vsechny platby, co posilam z uctu ja. Kdyby nahodou musel manzel vse pristi mesic zaplatit. Aby mu k tomu vsemu nenaskakaly dluhy.
Je to asi hrozne tema, ale mi by pomohlo psychicky kdybych si to nejak prakticky vyresila v hlave a trochu se uklidnila. Manzel je skvely chlap, vydelava hezky, ale na ty financni veci, smlouvy atd jsem hlava asi ja.
Mela bych ještě nekde vypsat pristupy na vsechny ucty, bakalare apod. Nekde vse mam, ale ne pohromade. Pres mobil mam automaticke prihlaseni.
Taky si nebudu nechávat na uctu penize, radeji vyberu hotovost. Napada vas jeste neco praktickeho?
U prvního ditete jsem se musela rozhodnout, koho kdyz tak maji zachranit jestli me nebo dite, tenkrát jsem volila dite. Je to hrozny pocit na to vubec myslet, ale nemuzu si pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1222
14.7.20 17:33

Ty se léčíš s paranoiou nebo tak? Že jdeš na toho císaře. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3341
14.7.20 17:36

V pripade ohrozeni zivota u porodu zachranuji predevsim matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 17:37
@Walburga píše:
Ty se léčíš s paranoiou nebo tak? Že jdeš na toho císaře. :nevim:

Vypadam jako blazen, kdyz to ctes co :mrgreen: ale ne, k tomu je ciste medicinska indikace :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
14.7.20 17:38

A ty mas nejake vetsi riziko umrti nez jine zeny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
14.7.20 17:39

Nevim jestli tě to uklidní, ale v první řadě zachraňují rodicku, pak až dítě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46053
14.7.20 17:40

Neboj, nic se ti nestane. A kdyby se přece jen něco stalo, zůstal by manžel doma s miminkem. Taky jsem zůstal sám s dcerkou, které byly necelé dva roky. Určitě by ho i nejbližší rodina podržela. Ale jak říkám- nemysli na to, všechno bude určitě v pořádku. :pankac: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
14.7.20 17:42
@Anonymní píše:
Vypadam jako blazen, kdyz to ctes co :mrgreen: ale ne, k tomu je ciste medicinska indikace :kytka:

Zdálo se mi, že to zní moc paranoidně. To bude dobrý. Už jsi měla narkózu? Není to nic hroznýho. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
14.7.20 17:45

Já jsem na rizikovém těhotenství u předchozího syna jsem musela na poslední chvíli na CŘ. Po třech letech teď v těhotenství mě jizva dává opravdu zabrat do toho další komplikace jsem teprve v 21tt. Můj lékař je zároveň i porodník v té nemocnici kde budu rodit, takže nechává rozhodnutí zda CŘ nebo přirozeně na poslední chvíli…
Ale naprosto Vás chápu, to stejný teď řeším se svým manželem mám obrovský starch a připravují se na nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
14.7.20 17:46

Sakra ženská, nestresuj to dítě v sobě :(
Všechno bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
14.7.20 18:01

Uklidni se, kdyby neco budou zachraňovat tebe, ne dítě. Chlap by to zvládnul i bez tebe, hesla ke vsemu se daji sehnat, pokud mas poradek v papirech, tak by si chlap poradil. Umrit muze clovek i bez cisare, a neznam zadnou nastavajici matku, ktera by misto teseni se na dite resila vdovske duchody a hesla :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
14.7.20 19:36
@Walburga píše:
Ty se léčíš s paranoiou nebo tak? Že jdeš na toho císaře. :nevim:

Nepotřebuje se léčit na paranoiu, že tak přemýšlí. To se prostě může stát. Smrt u porodu je statisticky vzácná, ale ročně je to několik desítek žen. Do statistiky se do jedné škatulky počítá i úmrtí během šestinedělí. Co když ten konkrétní jedinec bude těch pár procent? Rizika jsou DIC a embolie, která hrozí během celého šestinedělí.

Zakladatelko, tyto záležitosti by měly být vyjasneny vždy, nejen s nadcházející rizikovou situací. Děti by měly nárok na sirotčí důchod, pokud splnujes podmínky, aby jim byl přiznán. Chlap by mohl zůstat doma s miminkem nebo by se mohla starat rodina, aby mohl chodit do práce.

Měla by ses naučit s tím strachem pracovat. Určitě to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
14.7.20 19:39
@Kriss Tina píše:
Uklidni se, kdyby neco budou zachraňovat tebe, ne dítě. Chlap by to zvládnul i bez tebe, hesla ke vsemu se daji sehnat, pokud mas poradek v papirech, tak by si chlap poradil. Umrit muze clovek i bez cisare, a neznam zadnou nastavajici matku, ktera by misto teseni se na dite resila vdovske duchody a hesla :roll:

Skoro všechny, jen málokdo o tom mluví. Stejně tak všichni lidé, co znám, kteří šli planovane na těžší operaci. Těhotenství a porod je riziková situace a žena je během porodu vystavena zvýšenému riziku úmrtí, jen si to málokdo připouští.

Pokud se stane DIC, tak matku nemusí ani při vší snaze zachránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3214
14.7.20 20:57

Mám dvě děti, obě císařem ( celková narkóza) a přiznám se, že jsem takhle nikdy nepřemýšlela. Spíše jsem přemýšlela tak, aby bylo v pořádku dítě, než já. ;) :nevim:.
Císaře se neboj. A nepřemýšlej, co kdyby… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
14.7.20 21:11

Já si tedy myslím ze cs je snad méně rizikový než přirozený porod. Projdes různými vysetrenimi a na sále bude lékař pro tebe pro miminko a anesteziolog. V dnešní době jsou léky na všechno, pokud nastanou komplikace proste ti něco pichnou a jede se dál. Mě čeká druhy císař a úmrtí se nebojím. Strachem nic nevyřešíš, tak ho ovládni. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama