Zůstat kvůli dítěti, nebo odejít?

Anonymní
14.7.20 10:54

Zůstat kvůli dítěti, nebo odejít?

Ahoj :kytka:
Vím, že s tímhle „problémem“ mi asi moc z vás nepomůže, každopádně aspoň bych byla ráda za nějaký názor :nevim:
S přítelem jsme spolu 3 roky a máme osmiměsíční holčičku. Už když jsem byla těhotná, přítelovo chování nebylo nejlepší. Chápu, že se mu asi nechtělo být se mnou doma když mi bylo špatně, ale ještě těsně před porodem radši chodil s kamarádama po hospodách. Po narození dcerky se toho moc nezměnilo, téměř na vše jsem byla sama a on se o ní ani moc nezajímal, stěží si jí pochoval. Já to tolerovala a říkala si, že se to třeba zlepší až trošku vyroste. Přece jen bylo to pro oba něco „nového“ :roll: Posledních pár měsíců, ale máme problém i mezi sebou. Téměř spolu nemluvíme, hádáme se, několikrát už se stalo že mě i odstrkoval, mlátil dveřma a díry ve zdi už také máme :zed: pořád jsem tomu dávala šance, ale nic se nezměnilo. Hodněkrát už jsem malé a sobě balila věci a chtěla jsem odejít, ale pořád jsem si říkala, že mu přece nemůžeme být tak jedno.
Teď ale nastala nová situace a já nevím co dělat, zamilovala jsem se do mého dobrého kamaráda, kterého znám ještě ze školy. Celou dobu mi pomáhá, jak s malou, tak i když jsem na tom psychicky špatně právě kvůli příteli.
Přítelovi jsem to řekla, že k němu už necítím to co dřív a chci odejít. On i jeho rodina jsou ale jiného názoru. Prý rozbiju „fungující“ rodinu a neměla bych dělat blbosti, protože mám dceru. A já teď nevím co dělat. Přítel říká, že se bude snažit aby vše bylo v pořádku, ale za ty roky tomu už moc nevěřím. Nadruhou stranu chci aby měla dcerka rodinu pohromadě, ale zůstávat ve vztahu kvůli dítěti? :(
Kamarád do kterého jsem se zamilovala, by mě přijal i s dcerkou, má jí rád, ale přece jen nebyl by to její pravý táta :(

Máte s tímto někdo zkušenost? Nebo nějaké rady? Jsem z této situace vážně zoufalá :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14058
14.7.20 10:58

V nefunkčním vztahu bych nezůstávala…a už vůbec ne kvůli dítěti…v čem asi by malá vyrůstala, když se hádáte, on se nerozpakuje do tebe strkat…kde je jako ta fungující rodina?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11092
14.7.20 10:59

Dalsi, ktera prisla „pozde“ na to, ze mimisek „pritele“ nezmenil :nevim: Deti si neporizujeme s prateli, ale s zivotnimi partnery :zed: A do toho jsi se stihla tak rychle nove zamilovat? 8o Tak si s nim hned porid dalsi decko :roll:

To je tady furt dokola jako pres kopirak :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6716
14.7.20 11:00
@Anonymní píše:
Ahoj :kytka:
Vím, že s tímhle „problémem“ mi asi moc z vás nepomůže, každopádně aspoň bych byla ráda za nějaký názor :nevim:
S přítelem jsme spolu 3 roky a máme osmiměsíční holčičku. Už když jsem byla těhotná, přítelovo chování nebylo nejlepší. Chápu, že se mu asi nechtělo být se mnou doma když mi bylo špatně, ale ještě těsně před porodem radši chodil s kamarádama po hospodách. Po narození dcerky se toho moc nezměnilo, téměř na vše jsem byla sama a on se o ní ani moc nezajímal, stěží si jí pochoval. Já to tolerovala a říkala si, že se to třeba zlepší až trošku vyroste. Přece jen bylo to pro oba něco „nového“ :roll: Posledních pár měsíců, ale máme problém i mezi sebou. Téměř spolu nemluvíme, hádáme se, několikrát už se stalo že mě i odstrkoval, mlátil dveřma a díry ve zdi už také máme :zed: pořád jsem tomu dávala šance, ale nic se nezměnilo. Hodněkrát už jsem malé a sobě balila věci a chtěla jsem odejít, ale pořád jsem si říkala, že mu přece nemůžeme být tak jedno.
Teď ale nastala nová situace a já nevím co dělat, zamilovala jsem se do mého dobrého kamaráda, kterého znám ještě ze školy. Celou dobu mi pomáhá, jak s malou, tak i když jsem na tom psychicky špatně právě kvůli příteli.
Přítelovi jsem to řekla, že k němu už necítím to co dřív a chci odejít. On i jeho rodina jsou ale jiného názoru. Prý rozbiju „fungující“ rodinu a neměla bych dělat blbosti, protože mám dceru. A já teď nevím co dělat. Přítel říká, že se bude snažit aby vše bylo v pořádku, ale za ty roky tomu už moc nevěřím. Nadruhou stranu chci aby měla dcerka rodinu pohromadě, ale zůstávat ve vztahu kvůli dítěti? :(
Kamarád do kterého jsem se zamilovala, by mě přijal i s dcerkou, má jí rád, ale přece jen nebyl by to její pravý táta :(Máte s tímto někdo zkušenost? Nebo nějaké rady? Jsem z této situace vážně zoufalá :,(

No stačí mi to že když je žena těhotná tak chlap coura po putikach a kdo ví kde ještě že? Tolerovat fakt ne zůstávat kvůli dítěti taky ne…ty chceš zůstat celý život s blbem? Rodina jeho i tvá asi nevi jak to ve vašem soužití je protože jinak by netvrdil a že chceš rozbít fungující rodinu. Rozbiji ji tvůj chlap.Ja nechápu proč ženy chlapům tohle tolerují? Toleroval by ti tohle tvůj chlap?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24543
14.7.20 11:01

Takže jsi otěhotněla po roce asi to úplně plánované nebylo a teď už jsi zase zakoukaná jinde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4269
14.7.20 11:02

Tak predevsim si myslim, zes to mela resit drive a predevsim kvuli sobe a dceri, bez ohledu na nejakeho potencialniho partnera. Odejit, zacit zit sama za sebe a ne se stehovat s nekolikamesicnim miminem od jednoho chlapa k druhemu. Co budes delat, pokud ani tentokrat vztah nevyjde, najdes tretiho? Nemyslim, ze je dobre, aby tvuj zivot i zivot ditete byl zavisly na nejake znamosti. Dite potrebuje stabilni prostredi, treba i jen s jednim z rodicu, pokud vztah neni mozne zachranit. Mmch je fajn, ze ma ten kamarad dceru rad, ale tatu snad jiz ma, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 11:02

S tímhle tě moc štěstí nečeká, nezmění se. Udělej radikální řez, jdi k druhému, zkus to a když to nevyjde, dcera je malá a nebude si to pamatovat. Lepe se odchází, když víš, že o vás někde stojí. Neříkám měnit tatínky každý půl rok, ale znám v okolí hodně rodin, kde první dítko má jiného otce a s druhým je maminka několik (, desítek) let. Když to teď neuděláš a o se nezmění, možná primárnis svoji šanci na lepší život

• Nahlásit
  • Citovat
8595
14.7.20 11:03

Ve vztahu bych nezůstávala, ale už kvůli dítěti bych neutíkala k jinému. Co takhle zkusit to chvíli sama. Aby si zase za rok nezjistila, že ta zamilovanost byla spíš z vděčnosti a nehledala malé dalšího tatínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6716
14.7.20 11:03

@pikola Proč myslíš že dítě plánované asi nebylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9276
14.7.20 11:05

Achjo, to je tady opravdu každý den. Proč si pořizuješ dítě s chlapem, o kterým víš že stojí za prd? Neříkej že před těhotenstvím byl hotovej anděl a změnil se až po porodu. Skákat ze vztahu do vztahu taky není vůbec dobrej nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61588
14.7.20 11:05

No, takže si udělala chybu, že jsi si udělala dítě v době zamiovanosti a růžových brýlí s jedním pakem. A poučení koukám žádné. Historie se opakuje. Další životní rozhodnutí na základě motýlků v bříšku. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24543
14.7.20 11:08
@Annabela11 píše:
@pikola Proč myslíš že dítě plánované asi nebylo?

Předpokládám? :nevim: láska jako trám to nevypadá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8363
14.7.20 11:12

V toxickem vztahu bych kvůli dítěti nezůstala, ale taky bych nešla od jednoho chlapa ke druhému. Ideálně být sama a s tim novym jen chodit. To se s rodičákem asi lepe řekne, než udělá. Ale i přesto - nový chlap toho naslibuje…a když to nevyjde, co budete delat pak? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2152
14.7.20 11:14

Souhlasím s holkama. Tohle je tady každý den. Furt dokola… Hned mimíska a s přítelem. Svatba asi nebyla. Atd atd… A teď světe div se nefunguje to. Mimísek ho nezměnil.
Vypadá, že jsi mladá. Dej si prosím Tě s plozením teď fakt na dlouho pauzu…
Chudáci tyhle děti, fakt je mi jich líto. Nemůžou za to a pak to odnášejí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
14.7.20 11:15

Jsem pro vydání příručky „jak si neuplést dítě s prvním volem na kterého narazím“, kterou bych rozdávala všem slečnám s úderem 18 (anebo možná raději 16) roku :lol:
Ne vážně zakladatelko - zůstávat v nefungujícím vztahu není dobré ani kvůli malé (zvlášť pokud tatínek vymetá putyky a má ještě krapet násilnické sklony). To pro ni není úplně ideální příklad do života. Na druhou stranu stěhovat se od jednoho hned k druhému - do toho bych také nešla. Nelep vztah vztahem. Pokud chceš odejít, tak odejdi, ale kvůli sobě. A do vlastního - osamostatni se a pak teprve uvažuj, zda si začínat s někým dalším - choď s ním - pak když to stále bude klapat tak někdy v budoucnu možná uvažuj o sestěhování se a dalších dětech… Při rozpadu vztahu také musíš počítat s tím, že táta stále zustane tátou a pokud o to bude stát, bude mít nárok na to se s dcero vídat, později si ji brát k sobě a ještě později může přijít třeba i se střídavou péčí. Všechno tohle zvaž a až pak se rozhoduj, co se svým životem dál.

Příspěvek upraven 14.07.20 v 11:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama