Strašně závidím švagrům

Anonymní
2.12.19 12:22

Strašně závidím švagrům

Možná mě někdo odsoudí, ale nedá mi to, asi se potřebuji vypsat.

Mám určité zdravotní potíže (nechci více rozebírat) kvůli kterým momentálně nemůžu přijít do jiného stavu.
Mám moc ráda své švagry a pomohla bych jim s čímkoliv, opravdu…ale prostě mají teď roční holčičku a já to prostě nedávám. Sama bych chtěla miminko a moc a vím, že to pár let ještě nepůjde (do klidového období) a ničí mě pohled na šťastnou rodinu. Ne kvuli nim, moc jim to přeji, ale kvůli sobě. Holčičku miluji, je úžasná, ale vše se (pochopitelně) točí kolem ní a prostě mě tohle neustálé téma mordí. Nemůžu po nikom chtít, aby se o tom nebavili, to je jasné, že se o tom baví rádi, je to prostě dar, ale mě samotnou to ničí…a nevím co s tím, jak se s tím vnitřně vyrovnat.

Psychologa mám - i kvuli jiným tématům. Ale ten vnitřní pocit jen tak neodbourá.

Díky za rady, tipy, nebo třeba příjemná slova :lol:
Citlivé téma, proto anonym :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18316
2.12.19 12:30
@Anonymní píše:
Možná mě někdo odsoudí, ale nedá mi to, asi se potřebuji vypsat.

Mám určité zdravotní potíže (nechci více rozebírat) kvůli kterým momentálně nemůžu přijít do jiného stavu.
Mám moc ráda své švagry a pomohla bych jim s čímkoliv, opravdu…ale prostě mají teď roční holčičku a já to prostě nedávám. Sama bych chtěla miminko a moc a vím, že to pár let ještě nepůjde (do klidového období) a ničí mě pohled na šťastnou rodinu. Ne kvuli nim, moc jim to přeji, ale kvůli sobě. Holčičku miluji, je úžasná, ale vše se (pochopitelně) točí kolem ní a prostě mě tohle neustálé téma mordí. Nemůžu po nikom chtít, aby se o tom nebavili, to je jasné, že se o tom baví rádi, je to prostě dar, ale mě samotnou to ničí…a nevím co s tím, jak se s tím vnitřně vyrovnat.

Psychologa mám - i kvuli jiným tématům. Ale ten vnitřní pocit jen tak neodbourá.

Díky za rady, tipy, nebo třeba příjemná slova :lol:
Citlivé téma, proto anonym :andel:

A vědí vůbec švagři, co prožíváš a že kvůli nemoci ti nejde otěhotnět? Pokud to nevědí, neměj jim to za zlé. Pokud ano, mohli by mít víc empatie.
Já mám sestřenku, které už je skoro 50 a nemohla mít děti po zpackaném potratu v 17 letech. Pak mám další známou, která ač mladá a s dlouholetým partnerem, děti nemají a já se jí ani neptám na děti, pokud ona sama se rozpovídat nechce.
Před nimi se o dětech moc nebavím, jen letmo a pak stočím hlavní řeč na úplně jiná témata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:33
@Evulina píše:
A vědí vůbec švagři, co prožíváš a že kvůli nemoci ti nejde otěhotnět? Pokud to nevědí, neměj jim to za zlé. Pokud ano, mohli by mít víc empatie.
Já mám sestřenku, které už je skoro 50 a nemohla mít děti po zpackaném potratu v 17 letech. Pak mám další známou, která ač mladá a s dlouholetým partnerem, děti nemají a já se jí ani neptám na děti, pokud ona sama se rozpovídat nechce.
Před nimi se o dětech moc nebavím, jen letmo a pak stočím hlavní řeč na úplně jiná témata.
švagr není moc empatický a pokaždé se zeptá „tak co, už jsi těhotná“?
Nemyslí to zle, prostě dřív mluví, než myslí…
  • Citovat
  • Nahlásit
4099
2.12.19 12:36
@Anonymní píše: švagr není moc empatický a pokaždé se zeptá „tak co, už jsi těhotná“?
Nemyslí to zle, prostě dřív mluví, než myslí…

Měla by jsi jim to říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
2.12.19 12:50

Rekni jim, jak se citis a ze je to pro tebe tezke. Vim jak ti je, je to tezke, taky me to trapi, ale nepomuze nic jineho nez s tim vnitrne bojovat a okoli sdelit, jak moc je to pro tebe citlive tema a aby na tebe brali trosku ohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:51
@Anonymní píše: švagr není moc empatický a pokaždé se zeptá „tak co, už jsi těhotná“?
Řekni jim pravdu. Nemusíš detaily, prostě jen, že to teď ze zdravotních důvodů nejde, i když byste si to přáli, tak jsou dotazy zbytečné. Jsem v situaci Tvé švagrové a je to to praštěné, od bratra víme, co se děje (takže žádné dotazy na toto téma nikdo neklade), ale navenek se všichni musí tvářit, že nám to neřekl. My taky k dítěti neměli snadnou cestu, takže máme pochopení, že to je psychicky náročné. Ona se nám teď čím dál víc vyhýbá (a nejen nám, zbytku rodiny taky, odtahuje i bratra). Vymýšlí se konstrukce, proč zase nepřišla, přitom všichni víme, jak to je.
  • Citovat
  • Nahlásit
24395
2.12.19 12:52

Rekni mu priste neco jako,,Bohuzel ne, bohuzel,,.Ac je to chlap, treba se priste nezepta. A nebo si s nema o tom promluv. Chapu, ze to pro tebe neni celkove jednoduchy, i tve vnitrni pocity jsou pochopitelny :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
2.12.19 12:55
@wildcherry píše:
Rekni mu priste neco jako,,Bohuzel ne, bohuzel,,.Ac je to chlap, treba se priste nezepta. A nebo si s nema o tom promluv. Chapu, ze to pro tebe neni celkove jednoduchy, i tve vnitrni pocity jsou pochopitelny :kytka:

Nebo mu může zakladatelka říct, že ať se nebojí, že až bude těhotná, že se to včas dozví a nemusí se pořád ptát. Na takové blbé dotazy z jeho strany se takováhle odpověď přímo nabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
2.12.19 12:56

Zkusila bych odpověď: „Však víš, že si musím ještě chvíli počkat. A nemysli si, že mě to nemrzí…“ Mohl by se chytnout za nos a příště si dát pozor na pusu. A neboj, ono to vždycky není tak idylické, jak to vypadá. Fakt se nejdřív dej pořádně dokupy, někdy je to s dětma dost záhul…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 13:09

Díky holky! :kytka:
Nechci do toho tahat svého chlapa, nebo se švagrům vyhýbat, je to přeci jeho rodina (už i moje, ale víte jak) a už takhle to není jednoduché a já jsem šťastná, že v něm mám oporu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7398
2.12.19 13:10

Ahoj zakladatelko,
chápu, že je nepříjemné mít takhle na očích něco, co ti chybí. Ale můžeš si být jistá, že i ty máš zase v životě věci, které ti mohou oni závidět. Až budeš mít prcka, pochopíš :-).
Zkus si to sama v sobě nastavit jinak, a to co jiným závidíš, jim přej. I jim to pochval. Ber to jako motivaci zažívat za nějakou dobu to samé.
Ono to přijde, uvidíš… Vše má svůj čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
2.12.19 13:19
@Evulina píše:
Nebo mu může zakladatelka říct, že ať se nebojí, že až bude těhotná, že se to včas dozví a nemusí se pořád ptát. Na takové blbé dotazy z jeho strany se takováhle odpověď přímo nabízí.

Tak tak…asi bych uz taky v takove fazi ptani ,odsekla.Na sveho svagra, ac ho mam rada, tak mnohem hnusneji a mnohem driv :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat