Reklama

Strava 16m dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lola0308
Povídálka 45 příspěvků 22.11.17 13:58
strava 16m dcery

Dobrý den maminky,

chtěla bych se zeptat jak dobře jedí vaše děti ve stejném nebo podobnem věku jako je moje dcera? U nás je to boj :(
5h…240ml beba mléko
8h…snídaně ( chleba či rohlík s žervé nebo maslem se šunkou a syrem, někdy rybí pomazanka)sladké nejí ( vánočku, loupák, koláč)
dopoledne většinou dostane pár kukuřičných křupek a nebo přenídavku
11-12h oběd…kuřecí, vepřové, hověží maso s přílohou a zeleninou
14:30h…svačina - bílý jogurt s přesnídavkou ( puding mi nechce, samotné ovoce taky ne, piškoty nejí…
17h…polévka ( vývar, květaková, gulášová, bramboračka, čočková)
19-19:30h…240ml beba mléko.

Moc ráda ma taky od Sunárku ty ovocné kašičky s cerealiemi…jiné kaše nechce
suchý rohlík u nas taky vede…

Stačí takhle tato strava? Nebo mate nějaky typ co přidat?? :)

MOC DĚKUJI

Přečtěte si článek: Dítě 15 měsíců: Z kojence batoletem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

LLenule111
Závislačka 3343 příspěvků 3 inzeráty 22.11.17 14:02

Tak podle mě má toho dost..to nesní ani náš 3 leťák za celý den.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 22.11.17 14:07

Mám o něco starší 20 měsíců:
8:00 převařené plnotučné mlíko (asi 250ml)
od 9:00 má na stole ovoce (banán, jablko, teď hodně mandarinky, pomeranče, v létě broskve, jahody…) - po mlíku mi totiž rohlík, nebo něco podobného nesní :nevim:
11:00 polívka
11:30 hlavní jídlo (v 99% to, co máme my)
15:00 svačina (většinou jogurt, zbytky oběda pokud nedojí, puding, pribiňák…)
odpoledne má přístup k míse s ovocem (toho sní naštěstí dost, chutná ji to)
19:00 večeře (vesměs to, co my a většinou variace pečiva se salámem, pomazánkou…

lola0308
Povídálka 45 příspěvků 22.11.17 14:12

@baracudas ty jo to se máte. Mě samotné ovoce prostě odmíta :(

lola0308
Povídálka 45 příspěvků 22.11.17 14:12

@baracudas ty jo to se máte. Mě samotné ovoce prostě odmíta :(

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 22.11.17 14:13
@lola0308 píše:
Dobrý den maminky,

chtěla bych se zeptat jak dobře jedí vaše děti ve stejném nebo podobnem věku jako je moje dcera? U nás je to boj :(
5h…240ml beba mléko
8h…snídaně ( chleba či rohlík s žervé nebo maslem se šunkou a syrem, někdy rybí pomazanka)sladké nejí ( vánočku, loupák, koláč)
14:30h…svačina - bílý jogurt s přesnídavkou ( puding mi nechce, samotné ovoce taky ne, piškoty nejí…

MOC DĚKUJI

A co bys ještě chtěla přidat?? 8o Boj s jídlem vypadá fakt jinak.

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 22.11.17 14:16
@baracudas píše:
Mám o něco starší 20 měsíců:
8:00 převařené plnotučné mlíko (asi 250ml)
od 9:00 má na stole ovoce (banán, jablko, teď hodně mandarinky, pomeranče, v létě broskve, jahody…) - po mlíku mi totiž rohlík, nebo něco podobného nesní :nevim:
11:00 polívka
11:30 hlavní jídlo (v 99% to, co máme my)
15:00 svačina (většinou jogurt, zbytky oběda pokud nedojí, puding, pribiňák…)
odpoledne má přístup k míse s ovocem (toho sní naštěstí dost, chutná ji to)
19:00 večeře (vesměs to, co my a většinou variace pečiva se salámem, pomazánkou…

Salám, pribiňák, pudink tak malému děcku rozhodně do pusy nepatří. 8o Nějak ti tam chybí zelenina.

Elishka1
Závislačka 2655 příspěvků 22.11.17 14:16

Mně to příjde dost, já teda svému 19měs. nedávám mléko na pití (to asi musí také dost zasytit), má malý jogurt a kaši

můžu se zeptat, na základě čeho ti to případá málo - nějaký vzorový jídelníček nebo dítě kamarádky?

blueberryx
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 22.11.17 14:16

17 mesicu kluk
8.00 pul chleba (maslo, nebo s nastrouhanou mrkvi, marmelada, med, sunka, zerve)
Behem dopo na stole ovoce
13.00 obed
Odpo banan nebo jogurt, presnidavka
Vecer kase nebo polivka, chleba, vajicka
Pred spanim cca 100 ml mlika
V noci 1-2× 180 ml mlika

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2850 příspěvků 22.11.17 14:17

Co čerstvé ovoce, zeleninu? Že odmítá pudink by mě fakt netrápilo, stejně tak sladké, počkej za dva tři roky, budeš vzpomínat.
Osobně si třeba nedokážu představit gulasovou polívku, ale to pak už dost vychází z vašeho jídelníčku doma a je jasné, že dítě by mělo jíst co rodiče.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 22.11.17 14:18

A jeste behem dne pochrupuje zeleninu se starsi a v kocaru obcas detske susenky

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 22.11.17 14:19

Jinak teda ládovat ovocem horem dolem není žádná výhra. I ovoce podávat s rozumem. Zkuste nakrájet salátovku, cherry rajčátka.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 22.11.17 14:19

@Ice79 Zelenina samozřejmě k večeři :mrgreen: Tak nemá to denně a že si jednou, nebo dvakrát za týden dá pribiňák, nebo tvaroháček, nebo třeba i termix mě nějak netrápí. Chutná jí to a jedovaté to přecejen není :nevim:

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 22.11.17 14:22
@baracudas píše:
@Ice79 Zelenina samozřejmě k večeři :mrgreen: Tak nemá to denně a že si jednou, nebo dvakrát za týden dá pribiňák, nebo tvaroháček, nebo třeba i termix mě nějak netrápí. Chutná jí to a jedovaté to přecejen není :nevim:

Chutná jí to. Tu větu miluju. Myslíš, že takový karamelový větrník by jí nechutnal? Nechápu, proč už tak brzo ládovat do děcka tyhle hnusy. I kravské mléko, byť plnotučné, bych mz nedala ani o dooost později.

luca241
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 22.11.17 14:24
@lola0308 píše:
Dobrý den maminky,

5h…240ml beba mléko

MOC DĚKUJI

Dcera mi mezi 12 a 24. měsícem jedla jen a pouze vývar a pila mlíko s kaší. Toť vše. Takže tato vaše strava je uplně v pohodě (samozřejmě vždy jde jíst víc zeleniny apod., ale to zvládá málokteré dítě v mém okolí).Tvá toho sni celkem dost mi přijde, takže bych se zrovna stravou vůbec netrápila. Nejdelík vypadá fakt jinak ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >