Jaká střední škola by pro mě byla vhodná?

Anonymní
10.3.21 21:36

střed. škola

Dobrý den :kytka:
jsem v 8. třídě a už začínám přemýšlet nad tím, na jakou střední školu bych chtěl jít.
Nemám nějaké extra koníčky, nejraději chodím ven s kamarády, koukám na seriály a mám rád cestování, jak po ČR tak do zahraničí. Ve škole jsem měl na posledním vysvědčení jednu trojku (přírodopis) a pak dvojky a jedničky. Nejsem nadaný na manuální věci - něco opravovat a skládat a tak. Ve škole mě baví asi jenom zeměpis, angličtina a občas němčina a zbytek mi sice jde, ale nějak mě nebaví - nechtěl bych se tím živit. Mám nějaké plány, co chci v životě dokázat - na ně školu nepotřebuji, ale na to, abych je zrealizoval si musím nějak vydělat a to bez školy nejde.
Poradili byste mi prosím, jaká střední škola by pro mě byla vhodná? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3371
10.3.21 21:42

Co cestovní ruch? Myslím hotelovka nebo tak něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 21:52
@Serpentini píše:
Co cestovní ruch? Myslím hotelovka nebo tak něco?

Ano, to mi hodně lidí doporučovalo a myslím si, že by mě to bavilo, ale na internetu psali, že na hotelovku chodí hrozně moc studentů a bojím se, abych si našel místo, kde bych mohl pracovat - moje vysněné město je Praha.

• Citovat
  • Nahlásit
24851
10.3.21 21:55

Dopravka, zememericska, obchodni akademie, cestovni ruch (i kdyz ted malinko neperspektivni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 21:58
@Svistice píše:
Dopravka, zememericska, obchodni akademie, cestovni ruch (i kdyz ted malinko neperspektivni).

A jaké bych měl uplatnění po dostudování té dopravky? Jinak cestovní ruch mě taky láká.

• Citovat
  • Nahlásit
68
10.3.21 21:59

Co nějaký dispečer? Likvidátor pojistných událostí u pojišťovny? Geomeřič, záchranář, policejní kynolog, fotograf apod. Možností je hodně a hotelovky nevidím jako nejšťastnější volbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24851
10.3.21 22:00
@Anonymní píše:
A jaké bych měl uplatnění po dostudování té dopravky? Jinak cestovní ruch mě taky láká.

Co si nastudovat nabidku a konkretni obory?
Logistik, celni deklarant, dispecer v doprave, strojvedouci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:03
@Autař píše:
Co nějaký dispečer? Likvidátor pojistných událostí u pojišťovny? Geomeřič, záchranář, policejní kynolog, fotograf apod. Možností je hodně a hotelovky nevidím jako nejšťastnější volbu.

Děkuji, na jednotlivé obory se podívám.
Proč nevidíte hotelovku jako nešťastnější volbu, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:04
@Svistice píše:
Co si nastudovat nabidku a konkretni obory?
Logistik, celni deklarant, dispecer v doprave, strojvedouci…

Podívám se na ně. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
7323
10.3.21 22:06
@Anonymní píše:
Dobrý den :kytka:
jsem v 8. třídě a už začínám přemýšlet nad tím, na jakou střední školu bych chtěl jít.
Nemám nějaké extra koníčky, nejraději chodím ven s kamarády, koukám na seriály a mám rád cestování, jak po ČR tak do zahraničí. Ve škole jsem měl na posledním vysvědčení jednu trojku (přírodopis) a pak dvojky a jedničky. Nejsem nadaný na manuální věci - něco opravovat a skládat a tak. Ve škole mě baví asi jenom zeměpis, angličtina a občas němčina a zbytek mi sice jde, ale nějak mě nebaví - nechtěl bych se tím živit. Mám nějaké plány, co chci v životě dokázat - na ně školu nepotřebuji, ale na to, abych je zrealizoval si musím nějak vydělat a to bez školy nejde.
Poradili byste mi prosím, jaká střední škola by pro mě byla vhodná? :D

Jak ti jde matika? Co nějaká průmyslovka? Klidně nějakou dopravní, jak tu už někdo píše. Nebo nějakou právní, ale ty jsou zase spíš nějaké sociálně právní a to už mi přijde dost jednostranně zaměřené. Nebo jestli ještě nevíš tak co nějaký slušný gympl s rozšířenou výukou jazyků nebo matiky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
10.3.21 22:14

Myslím si, že by se k tobě hodila nějaká hotelovka anebo třeba dopravka :) Pokud ale nevíš co chceš dělat, tak je podle je dobrá taky obchodní akademie:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
10.3.21 22:17
@Anonymní píše:
Děkuji, na jednotlivé obory se podívám.
Proč nevidíte hotelovku jako nešťastnější volbu, jestli se můžu zeptat?

Za prvé, nejsem o tolik starší abys mi musel tykat :wink:Za 2. Tím že nejsem o tolik starší, tak vidím ty moje spolužáky co tam šli, protože nevěděli co a takových lidí tam je hodně a poměrně malý procento lidí se potom tímhle živí, jednoduše řečeno, zájemců je víc než míst v budoucí práci. (pouze můj osobní pohled, někdo to může vidět jinak) pokud tě to ale láká a chtěl bys to zkusit, tak to nevěs na hřebík. Jestli má nějaká škola co tě láká den otevřených dveří, zajeď se podívat. V téhle době se dělají často i online. Tam se zeptej na všechno co tě napadne, případně se zeptej někoho, kdo takovou školu má/dělá a udělej si o tom všeobecný obrázek. Kam nakonec půjdeš, musí být ale jen tvoje rozhodnutí, tohle rozhodnutí většinou bývá na celý život ale když zjistíš že tě škola nebaví, není zas takový problém v prvaku přestoupit. I na mé střední v prvaku přestupovalo dost lidí. Ale řekl bych, že zrovna ten prvák, není na žádné škole podle představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:20
@janickaIII píše:
Jak ti jde matika? Co nějaká průmyslovka? Klidně nějakou dopravní, jak tu už někdo píše. Nebo nějakou právní, ale ty jsou zase spíš nějaké sociálně právní a to už mi přijde dost jednostranně zaměřené. Nebo jestli ještě nevíš tak co nějaký slušný gympl s rozšířenou výukou jazyků nebo matiky?

Matika mi celkem jde - na pololetní vysvědčení jsem měl 1, minulý rok na konci 2. Gympl nevím, protože nemá žádné zaměření a to nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:22
@StudnetkaB01 píše:
Myslím si, že by se k tobě hodila nějaká hotelovka anebo třeba dopravka :) Pokud ale nevíš co chceš dělat, tak je podle je dobrá taky obchodní akademie:)

Ano, nejspíše si něco v těchto směrech vyberu. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:25
@Autař píše:
Za prvé, nejsem o tolik starší abys mi musel tykat :wink:Za 2. Tím že nejsem o tolik starší, tak vidím ty moje spolužáky co tam šli, protože nevěděli co a takových lidí tam je hodně a poměrně malý procento lidí se potom tímhle živí, jednoduše řečeno, zájemců je víc než míst v budoucí práci. (pouze můj osobní pohled, někdo to může vidět jinak) pokud tě to ale láká a chtěl bys to zkusit, tak to nevěs na hřebík. Jestli má nějaká škola co tě láká den otevřených dveří, zajeď se podívat. V téhle době se dělají často i online. Tam se zeptej na všechno co tě napadne, případně se zeptej někoho, kdo takovou školu má/dělá a udělej si o tom všeobecný obrázek. Kam nakonec půjdeš, musí být ale jen tvoje rozhodnutí, tohle rozhodnutí většinou bývá na celý život ale když zjistíš že tě škola nebaví, není zas takový problém v prvaku přestoupit. I na mé střední v prvaku přestupovalo dost lidí. Ale řekl bych, že zrovna ten prvák, není na žádné škole podle představ.

Děkuji moc za rady! :lol: Nejspíše si vyberu něco jako hotelovka nebo tak, ale možná se to ještě změní. Nevím jestli víš, ale myslíš si, že je dobré studovat po hotelovce nějakou vysokou školu zaměřenou na hotelnictví? :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat