Dát dítě do první třídy

4
10.3.21 12:29

Dát dítě do první třídy

Ahoj, zajímá mě názor druhých, dát dítě které bude mít 7 let v lednu, letos už do školy? Dnešní doba je prostě jiná, jsou mnohém větší nároky na prvňáčky než dříve a jelikož letošní předškolní rok za nic nestál, nemám ten pocit že je dcera na školu připravená. Učitelky si myslí, že nevidí v nástupu problém ale já vidím různý nedostatky u dcerky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5953
10.3.21 12:32

@Johanka21 Podle mě je blbost aby normální dítě šlo do školy skoro v 8letech. Co bude dělat ve školce, akorát se nudit. Samozřejmě pokud máš pochybnosti objednej do pedagogickopsychologické poradny, sama o odkladu stejně rozhodnout nemůžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:32
@Johanka21 píše:
Ahoj, zajímá mě názor druhých, dát dítě které bude mít 7 let v lednu, letos už do školy? Dnešní doba je prostě jiná, jsou mnohém větší nároky na prvňáčky než dříve a jelikož letošní předškolní rok za nic nestál, nemám ten pocit že je dcera na školu připravená. Učitelky si myslí, že nevidí v nástupu problém ale já vidím různý nedostatky u dcerky. :nevim:

Viděno zpětně, určitě bych dala odklad. Dneska ho má půlka dětí a vůči těm, co jdou do školy fakt v šesti, je to strašně nefér.

Moje dcera je šikovaná a nemá problémy. Přesto prostě chodí do třídy, kde je půlka dětí o rok starších a ty mají tím pádem nespravedlivou výhodu.

Takže kdybych se rozhodovala zpětně, určitě bych dala odklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:33
@Alušáček píše:
@Johanka21 Podle mě je blbost aby normální dítě šlo do školy skoro v 8letech. Co bude dělat ve školce, akorát se nudit. Samozřejmě pokud máš pochybnosti objednej do pedagogickopsychologické poradny, sama o odkladu stejně rozhodnout nemůžeš…

Tohle platilo v minulosti, když normálně šly děti do školy v šesti a odklad měly dvě tři. Teď, když má tolik dětí odklad, je to prostě jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4056
10.3.21 12:34

Objednejte se do poradny. Tam vám nejlépe řeknou. Můj syn je v polovině dubna a nepůjde. Ale on zralý není a myslíme si to já, skolka i poradna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3309
10.3.21 12:35

Mně přijde šílené, že jde dnes spousta dětí do školky skoro v osmi letech. Přijde mi, že z odkladu se stala spíš norma než výjimka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5953
10.3.21 12:35
@Bábrdl píše:
Viděno zpětně, určitě bych dala odklad. Dneska ho má půlka dětí a vůči těm, co jdou do školy fakt v šesti, je to strašně nefér.

Moje dcera je šikovaná a nemá problémy. Přesto prostě chodí do třídy, kde je půlka dětí o rok starších a ty mají tím pádem nespravedlivou výhodu.

Takže kdybych se rozhodovala zpětně, určitě bych dala odklad.

V našem okolí maji odklad jen některé letní děti, jinak všichni chodí normálně a u lednového si myslím, že není co řešit.. Vždyť v září tomu dítěti bude za 4mesice 7let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:36
@Serpentini píše:
Mně přijde šílené, že jde dnes spousta dětí do školky skoro v osmi letech. Přijde mi, že z odkladu se stala spíš norma než výjimka.

Je to bohužel tak :,(
A pak tam jdou ti osmiletí klacci s těmi šetileťáčky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6139
10.3.21 12:37

Odklad by měly dostat děti, které to potřebují a ne naprosto zdravé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
10.3.21 12:38
@Bábrdl píše:
Tohle platilo v minulosti, když normálně šly děti do školy v šesti a odklad měly dvě tři. Teď, když má tolik dětí odklad, je to prostě jinak.

To může být různé… z naší školkové třídy nešla 1 holčička s odkladem kvůli zdravotním důvodům, kdy bývá často nemocná mimo kolektiv. A zároveň do této školkové třídy přišla také 1 holčička, která rok předtím měla odklad.
Tady je to běžné v řádu jednotek, třídy mívají cca 25-28 dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:38
@Alušáček píše:
V našem okolí maji odklad jen některé letní děti, jinak všichni chodí normálně a u lednového si myslím, že není co řešit.. Vždyť v září tomu dítěti bude za 4mesice 7let.

Ve třídě u dcery má odklad podle mě tak 1/2 dětí. Když dcera chodila v první třídě na oslavy, slily všechny holčičky 8 let 8o

Trochu mě mrzí, že jsem ten odklad nedala, protože tohle se pak s těmi „poctivými dětmi“, co šly v šesti, potáhne. Furt budou nejmladší. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:39
@topazio píše:
Odklad by měly dostat děti, které to potřebují a ne naprosto zdravé děti.

V ideálním světě. Teď to dělají rodiče, aby dítě získalo náskok.

Jasně, že bude třeba v TV skákat dál a běhat rychleji, když soutěží s dětmi skoro o dva roky mladšími.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
10.3.21 12:40
@dedrichov píše:
To může být různé… z naší školkové třídy nešla 1 holčička s odkladem kvůli zdravotním důvodům, kdy bývá často nemocná mimo kolektiv. A zároveň do této školkové třídy přišla také 1 holčička, která rok předtím měla odklad.
Tady je to běžné v řádu jednotek, třídy mívají cca 25-28 dětí

V Praze je to určitě víc, možná jsou tady takoví ti hodně ambiciózní rodiče. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
10.3.21 12:45
@Bábrdl píše:
V Praze je to určitě víc, možná jsou tady takoví ti hodně ambiciózní rodiče. :think:

Je to možné, každopádně není nic špatného na tom, že je nejmladší. Když teď vidím probíhající online výuku, prvňáci úplně klidně vyslovují jiná písmena R-L. Každopádně se s tím perou statečně…
Já mám dceru lednovou a jsem ráda, že jsem vůbec myšlenku na odklad nemusela řešit, nechtěla bych, aby šla o rok déle ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19697
10.3.21 12:45

Je nesmysl dávat skoro sedmiletýmu dítěti odklad. Vždyť to dítě má ještě půl roku na vývoj, který má skokový, za dva měsíce může být všechno jinak. Navíc ve skupině děti fungují jinak a líp než doma. Když pracuju s dcerkou doma, tak je problém. Někdy je to boj a utrpení a to jsem bez problémů učila dítě s ADHD. Přitom ve školce si jí chválí, tam je ukázková. Do první třídy nenastupují jen děti stopro připravené a superinteligentní, ale od toho tam jsou učitelky, aby si s tím poradily. Můj názor je, že jí odkladem spíš uškodíš než pomůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat