Zdrávka nebo peďák?

Anonymní
8.3.21 10:32

Zdravka nebo peďák?

Zdravím,
Příští rok mě čekají přijímačky na SŠ. Ještě moc nevím co bych chtěla dělat, ale buď do zdravotnictví a nebo do školství. Lépe řečeno ve školce, ale bojím se talentovek. Koukala jsem na kritéria a poté i na videa z takentových zkoušek a u zpěvu bych asi neprošla a tak si říkám, jestli není lepší dělat spíše do zdravotnictví. Ještě k tomu bydím celkem daleko od peďáku a zdravku i gympl mám cca 20 km. Navíc nemůžu dělat fyzicky náročnou práci. Například nosit každý den nějaké děti apod. Praktická sestra být taktéž nemůžu. Otáčet lidi apod. Spíš doktorka a nebo třeba zubařka, poté i farmaceut, ale vím, že zase nejsem tak moc chytrá, abych se dostala poté na medicínu a dokončila ji. A tak prostě nevím, vždy jsem chtěla jít na zdravku a dělat sestru nebo asistentku. Na doktorku si nějak nevěřím. Ještě jsem přemýšlela nad sestrou s Bc. třeba na sále..poradíte někdo prosím? Děkuji :) :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10394
8.3.21 10:39

Jde hlavně o to, co tě bude bavit lépe, pokud bys přeci jen zabrala a chtěla studovat medicínu nebo farmacii, běž na gympl, pokud bych chtěla zdr. sestru, tak na zdrávce je obor praktická sestra, pak na VŠ je obor všeobecná zdravotní sestra, není to je o tom, že můžeš dělat na sále, ale máš více pravomocí než praktická sestra, která by měla mít nad sebou dohled. Nebo pak zkus třeba zubní instrumentářku, zubní hygienu atd. Ale to až po té střední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
8.3.21 10:41
@Anonymní píše:
Zdravím,
Příští rok mě čekají přijímačky na SŠ. Ještě moc nevím co bych chtěla dělat, ale buď do zdravotnictví a nebo do školství. Lépe řečeno ve školce, ale bojím se talentovek. Koukala jsem na kritéria a poté i na videa z takentových zkoušek a u zpěvu bych asi neprošla a tak si říkám, jestli není lepší dělat spíše do zdravotnictví. Ještě k tomu bydím celkem daleko od peďáku a zdravku i gympl mám cca 20 km. Navíc nemůžu dělat fyzicky náročnou práci. Například nosit každý den nějaké děti apod. Praktická sestra být taktéž nemůžu. Otáčet lidi apod. Spíš doktorka a nebo třeba zubařka, poté i farmaceut, ale vím, že zase nejsem tak moc chytrá, abych se dostala poté na medicínu a dokončila ji. A tak prostě nevím, vždy jsem chtěla jít na zdravku a dělat sestru nebo asistentku. Na doktorku si nějak nevěřím. Ještě jsem přemýšlela nad sestrou s Bc. třeba na sále..poradíte někdo prosím? Děkuji :) :lol: :mrgreen:

Peďák se mi ve tvém případě jeví jako nejlepší řešení, tahat děti fakt nemusíš ;) Ta zdrávka, pokud bys nechtěla (nemohla) dělat sestru, ti k ničemu moc nebude. Na zubaře i farmaceuta potřebuješ VŠ a na tu je lépe jít z gymplu. Ještě se mrkni na středoškolské obory typu zdravotní laborant, oční optik, zubní laborant apod. (za mě to byly maturitní obory a poměrně fajn).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7430
8.3.21 10:44

Tak pokud nemůžeš tahat lidi, tak na sestru ani nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
8.3.21 10:46

Buď laborant nebo gympl. Z gymplu se pak můžeš rozhodnout jít na jakoukoliv VŠ a tu výchozí pozici budeš mít lepší než z jakékoliv střední odborné školy. Pokud máš nějaké zdravotní omezení (alespoň jsem to tak pochopila), tak by ti stejně nedala tvoje doktorka razítko na přihlášku, abys mohla jít na zdravku na sestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5933
8.3.21 10:48

Mrkni na NSP. Najdi si obory, které tě zajímají např. zdravotnictví, školství. Najdeš tam katalog povolání z těchto oborů (samozřejmě i z ostatních) - co dané povolání vykonává, s čím pracuje, kde pracuje, jaké je potřebné vzdělání… Věnuj tomu čas, prostuduj si to. Samozřejmě musíš brát v úvahu svůj prospěch, zdravotní stav (často na přihlášky je potřeba razítko, že jsi zdravotně způsobilá), dovednosti apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 10:49
@Anonymní píše:
Zdravím,
Příští rok mě čekají přijímačky na SŠ. Ještě moc nevím co bych chtěla dělat, ale buď do zdravotnictví a nebo do školství. Lépe řečeno ve školce, ale bojím se talentovek. Koukala jsem na kritéria a poté i na videa z takentových zkoušek a u zpěvu bych asi neprošla a tak si říkám, jestli není lepší dělat spíše do zdravotnictví. Ještě k tomu bydím celkem daleko od peďáku a zdravku i gympl mám cca 20 km. Navíc nemůžu dělat fyzicky náročnou práci. Například nosit každý den nějaké děti apod. Praktická sestra být taktéž nemůžu. Otáčet lidi apod. Spíš doktorka a nebo třeba zubařka, poté i farmaceut, ale vím, že zase nejsem tak moc chytrá, abych se dostala poté na medicínu a dokončila ji. A tak prostě nevím, vždy jsem chtěla jít na zdravku a dělat sestru nebo asistentku. Na doktorku si nějak nevěřím. Ještě jsem přemýšlela nad sestrou s Bc. třeba na sále..poradíte někdo prosím? Děkuji :) :lol: :mrgreen:

Ahoj,

mám zdravku a ta mi otevřela hodně dveře. Na základě maturity ze zdravky jsem pracovala jako zdravotní sestra ve školce, pak jsem si pajdu dodělala a ted dělám AP ve škole, kdy opět dodělávám vysokou pajdu, abych mohla učit. Zdravka mě nezklamala - v případě nouze mužu zpět do oboru (což ted nechci, protože mám dvě školkové děti), ale i to školství je mi otevřené :-)

• Citovat
  • Nahlásit
10505

Na zdrávku nechoď, protože sestra prostě lidi tahá. A i specializace jako instrumentářka a podobně, které třeba nejsou tolik fyzicky náročné, začínají jako praktické sestry, jen se musí poté ještě vzdělávat dál. Pokud fakt nevíš kam, šla bych na tvém místě na gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@kotaska91 Jasně. Každá práce, je něčím náročná. Taky vím, že kdybych si v této době dala přihlášku na dvě gymnázia a ani na jedno se nedostala, tak netuším kam bych šla :nevim:. Asi se zkusím zeptat naší poradkyně ve škole. Nabízí pomoct výběru SŠ

• Citovat
  • Nahlásit
13203
8.3.21 10:50
@Serpentini píše:
Buď laborant nebo gympl. Z gymplu se pak můžeš rozhodnout jít na jakoukoliv VŠ a tu výchozí pozici budeš mít lepší než z jakékoliv střední odborné školy. Pokud máš nějaké zdravotní omezení (alespoň jsem to tak pochopila), tak by ti stejně nedala tvoje doktorka razítko na přihlášku, abys mohla jít na zdravku na sestru.

Nebo taky pak miuže skončit s maturitou z gymplu a dál nic a co z toho? Znám tolik lidí, kteří pak už nepokračovali a ted gymplu litují. Zbytečné, pokud nechce jít na medinu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 10:54

@Serpentini mám problémy se srdcem (i s chlopněmi) a zrovna v pátek jsem byla na kardiologii a doktorka se mě ptala kam bych tak asi chtěla jít. A hlavně ať si nevybírám nějaké náročné obory, kde bych musela cokoliv pravidelně zvedat. Takže i kdybych v pozdějším věku chtěla jít například do posilovny a zvedat činky, tak nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
13203
8.3.21 10:55
@Anonymní píše:
Zdravím,

Pokud nemuže nic dělat, tak na pajdu prd - tam je tělocvik, lyžák, plavecký kurz, fakt se na to vyprdni. Zdravku ti sice doktor muže odklepnout, ale na praxi se pak zblázníš - fakt se taháš s pacienty a někdy je musíš i přeprat, taháš pak materiály apod.

Viděla bych to na obchodku, nebo (zbytečný) gympl :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13203
8.3.21 10:56
@Anonymní píše:
@Serpentini mám problémy se srdcem (i s chlopněmi) a zrovna v pátek jsem byla na kardiologii a doktorka se mě ptala kam bych tak asi chtěla jít. A hlavně ať si nevybírám nějaké náročné obory, kde bych musela cokoliv pravidelně zvedat. Takže i kdybych v pozdějším věku chtěla jít například do posilovny a zvedat činky, tak nemůžu.

Jaké máš známky? :think: je to na jazykovku? Na gympl? Na obchodku? Nebo jsi průměr či horší průměr? :nevim: Nestyděla bych se ani za učnák ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10394
8.3.21 10:57
@Anonymní píše:

a co ekonomka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 10:58

@chs.jasmin ano já vím, od kamárádky rodiče mají jen gympl a maminka je pekařka v Tescu a táta je automechanik 8o
Také vím, že kdybych chtěla jít vážně na medicínu, tak by mi střední zdravotnická nestačila a na přijimačky a poté i celkově 6 let bych se musela pořád jen učit a učit..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat