Soukromé jesle/školka a lockdown

384
6.3.21 13:53

Soukromé jesle/školka a lockdown

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, kteří dávají děti do soukromých jeslí/školek, jak je ve vaší školce řešeno školkovné v době lockdownu? Zda „propadá“ nebo se např. použije na úhradu, až se otevře? Dcera má do jeslí nastoupit přesně za měsíc, tedy po Velikonocích, tak zvažuji, jestli to neodložit, pokud by se lockdown školek dále prodlužoval. Díky za případné reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1406
6.3.21 14:14

Musis vychazet z toho, co mate ve smlouve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
6.3.21 14:37

Platím pouze za odchozené dny, tj. LD neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
6.3.21 14:57

@Yorkmut ano, to jsem zapomněla dodat, že smlouva na tyto situace nepamatuje :nevim: tak by mě zajímalo, jak to bylo řešeno jinde, kde třeba také tyhle údaje ve smlouvě absentovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
6.3.21 15:01
@mrsrestarick píše:
@Yorkmut ano, to jsem zapomněla dodat, že smlouva na tyto situace nepamatuje :nevim: tak by mě zajímalo, jak to bylo řešeno jinde, kde třeba také tyhle údaje ve smlouvě absentovaly.

My mame dano, ze si platime misto, takze teoreticky bychom meli platit plne skolkovne. Ale skolicka nam to kvuli LD snizuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
6.3.21 15:21

Nám skolkovne snížili na 65%. Ale je hrozne platit tolik peněz když tam nechodí a kdoví kdy to otevřou. Plné skolkovne je 10 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 15:56

@mrsrestarick u nás mám v okolí dvě soukromé dětské skupiny. Jedna nesnížila nic, tam mají školné 11000,–/měsíc a druhá školné odpouští úplně, tam platí 6500,–. Záleží co máte ve smlouvě, často se to skrývá pod pojmem vyšší moc. Je mi trochu divné, že by nic podobného ve smlouvě po minulém jaru neměli.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 15:57
@zudina píše:
Nám skolkovne snížili na 65%. Ale je hrozne platit tolik peněz když tam nechodí a kdoví kdy to otevřou. Plné skolkovne je 10 tis.

hele já bych se na takovou školku vyprdla. Stejně čerpají různé covid programy na zavřené provozy a platit 65% za nic, to je tedy mazec. U nás v té dražší (jak jsem psala výše) už se rodiče také pomalu odhlašují.

• Citovat
  • Nahlásit
3172
6.3.21 16:03
@Anonymní píše:
hele já bych se na takovou školku vyprdla. Stejně čerpají různé covid programy na zavřené provozy a platit 65% za nic, to je tedy mazec. U nás v té dražší (jak jsem psala výše) už se rodiče také pomalu odhlašují.

Nojo ale když se v dubnu otevře kam malého dam? Jemu se tam líbí a těžko si zvyká na nové prostředí.. navíc u nás je dvouměsíční lhůta na odhlášení takže je to stejně jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
6.3.21 16:07
@zudina píše:
Nojo ale když se v dubnu otevře kam malého dam? Jemu se tam líbí a těžko si zvyká na nové prostředí.. navíc u nás je dvouměsíční lhůta na odhlášení takže je to stejně jedno

Mam to stejne. S tim jsem do toho sla. Ze treba budou vyplaznuty prachy za nic. Ale nemenila bych. Ta pece, chovani apod. je oproti skolkam v okoli jiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 18:36

U nás školka snižuje školkovné, je o něco nižší, měsíčně platíme tedy 25000, takže plné by se mi platit nechtělo. Rušit rozhodně nemám v plánu, jsme moc spokojení a i oni mají svoje náklady (nájem v Praze, zahraniční lektoři, nasmlouvané aktivity…). Teď máme alespoň denně distanční program.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 14:06

Tedy, jak to tak čtu, máme extra seriózní školku… platíme totiž jen 30% (Praha 21) plus se teď chystá několikrát týdně online program pro děti (tak na půl hodinky, nějaké tvoření a angličtina, jinak předškoláci toho mají ještě více). Kdo chce, připojí se. 65% mi přijde celkem hodně - ale zase chápu, že náklady se v době zavření školky o moc nesníží (tak nanejvýš energie, pak je otázka, jak je na tom dotyčná školka s dotacemi a tak - ty samozřejmě plynou dál)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat