Přijímačky na SŠ - jak myslíte, že to bude?

4156
6.3.21 11:28

Přijímačky na SŠ - jak myslíte, že to bude?

Holky, jestli jsem přehlédla v tom informačním hnojníku, tak mě naveďte. Ale přijde mi, že se ve zprávách tento týden jen posouvání maturit, ale že za měsíc a chlup jsou přijímačky na SŠ, se nějak zapomnělo.
Budou online?
Otestovaný děcka se sejdou?
To mi přijde celé jako větší hardcore než matury, kde se schází jen ta jedna škola.
Přijímačky jsou dva dny za sebou, plný školy cizích dětí pomíchaných, druhý den přemixováno zase na další škole.

Budou posouvat termín?
Dík za info,
Ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27672
6.3.21 11:36

Nikdo nevi, co udelaji. Meli by se snad vyjadrit pristi tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
6.3.21 11:42

Na liště čt24 běželo v týdnu, že ministerstvo uvažuje o posunutí zkoušek na sš…ale co bude ve skutečnosti je ve hvězdách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
6.3.21 11:43

Někde jsem četla, že uvažují o odkladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
6.3.21 11:47
@PetraJ píše:
Někde jsem četla, že uvažují o odkladu.

To bych asi uvítala. Kopu kluka do učení a on se ještě cítí dotčený :roll:.

O maturitách jsem slyšela, o přijímačkách na SŠ ne. Jen to, že možná vyhodí nějaké problematické příklady, když na tom moc lidí vyhoří. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
6.3.21 11:49

@K2 8611 tak jestli se nepřipravuje teď, myslíš, že nějaký odklad tomu pomůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
6.3.21 11:53

@Monchichik On se připravuje, ale podle mě by měl zabrat víc. A jo, myslím, že odklad by pomohl. Mohla bych nadávat déle :mrgreen:.

Připadám si jako bachařka. Ale myslím, že to nejsem jenom já, že je nás rodičů v téhle roli víc. :jazyk:

Příspěvek upraven 06.03.21 v 11:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
6.3.21 11:54

@K2 8611 no právě…čím to bude trvat déle, tím je to horší :mrgreen: my jsme si to užili loni… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4156
6.3.21 11:55

Máte pravdu, přidali čas -tuším 10 minut na každý předmět, ale o čas ani tak nejde, když děti nemají doučeno.
A na těch problematických příkladech se ztrácí hodně času a energie.
Byla bych za posunutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4156
6.3.21 11:56
@K2 8611 píše:
@Monchichik On se připravuje, ale podle mě by měl zabrat víc. A jo, myslím, že odklad by pomohl. Mohla bych nadávat déle :mrgreen:.

Připadám si jako bachařka. Ale myslím, že to nejsem jenom já, že je nás rodičů v téhle roli víc. :jazyk:

nápodobně. Role bachařky je strašná, ač čím déle to trvá, tím je mi to víc jedno. Dítě je víc samostatné, už vidím, že si témata ohlídá samo a já s postupujícím časem jsem víc a víc otupělá a raději se věnuju tomu, abych nás uživila.

Příspěvek upraven 06.03.21 v 12:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
6.3.21 11:57

@NiKina já jsem ho loni moc nehonila…už mi to pak bylo tak nějak jedno :cert: učí se dobře…dostal se na obě školy, které si vybral…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
6.3.21 11:58

@Monchichik Máme pět témat, která se ve škole vůbec neučili. Třeba úroky a daně. To už jsem mu vysvětlila. Pak moc nedělali přímou a nepřímou úměrnost. Obojí mu celkem jde. Čekají nás grafy a statistika. Nechci, aby celý den ležel v učení. I se zlepšil oproti lednu a únoru. Ale je otázka, jak na tom budou ostatní uchazeči. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
6.3.21 11:59

Nevím, jak to teď chodí, ale mají deváťaci nějaká doučka z matky a češtiny on-line anebo to učitelé nechávají na nich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
6.3.21 12:01

@K2 8611 tak to jsi dobrá, že mu to vysvětlíš…já matematiku odjakživa nesnáším :mrgreen: a co potřeboval, si našel na youtube, když něčemu nerozuměl…záleží, kam se hlásí a jaký je tam převis…oni stihli loni ještě 14 dní chodit do školy, to měli jen přípravu na přijímačky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
6.3.21 12:01
@NiKina píše:
Máte pravdu, přidali čas -tuším 10 minut na každý předmět, ale o čas ani tak nejde, když děti nemají doučeno.
A na těch problematických příkladech se ztrácí hodně času a energie.
Byla bych za posunutí.

Tohle vím taky.

Jak se připravujete? Z čeho? My máme dobrý zdroj, ale sama kolikrát netuším, která v těch příkladech bije. A to mu občas vnutím i Bělouha. Třeba na ty úroky.

Já mám obavu z toho, že vyhoří na příkladech jenom proto, že nebude tušit, jak to běhá v praxi (např. spočítat úrok a pak z něj spočítat 15% daň a co zbyde, že mu přistane na účtu, když má vklad a že daň ho nezajímá, když počítá úrok ze svého dluhu… :nevim: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat