Distanční výuka - ŠÍLÍM!

19
1.3.21 15:47

Distanční výuka - ŠÍLÍM!

Dobrý den,
jak zvládáte on-line výuku vašich ratolestí? Mám děti 3. a 5. třída takže v mojí pracovní době se na on-line hodiny musí přihlásit sami, ale odpoledne nastává peklo! Dělání úkolů, ten nechápe tohle druhý zase tohle…pořád do nekonečna. Poté by děti rády šly ven, chtěly by nějaké aktivity jako ve družině, ale bohužel kvůli práci nemám čas.

Nevíte jestli neexistuje nějaká služba, kde by mi s dětmi nějaká slečna/paní udělala úkoly, vysvětlila školu, vzala děcka ven nebo třeba vymyslela nějakou kreativní aktivitu (tvoření, malování, modelování…jako ve družině). Co jsem koukala tak jsou jen nějaké agentury na hlídání, ale to není to, co bych teď potřebovala.

Jak řešíte a zvládáte situaci vy?

EDIT: Hodně lidí mi samozřejmě napsalo, že nechápu, jak nemůžu mít čas na aktivity s vlastními dětmi. Úkoly, chození ven atd mimo covid…Jsme teď v nestandardní pracovní situaci. Manžel pracuje v nemocnici takže díky covidu je to opravdu katastrofa a já jsem teď bohužel kvůli problémům ve firmě také extrémně vytížená.

Příspěvek upraven 01.03.21 v 16:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
616
1.3.21 15:56

Si dej inzerat na nahradni maminku, kdyz hlidaci agenturu nechces. Ty pak budes delat co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
1.3.21 15:56

@katederr Některé sociální služby nyní pomáhají s učením dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
1.3.21 15:57
@Aneta.Berg píše:
Si dej inzerat na nahradni maminku, kdyz hlidaci agenturu nechces. Ty pak budes delat co?
Že by pracovala? Bože kdo by nechtěl odlehčit?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
1.3.21 15:59

@katederr Zkusit se i zeptat ve škole. U nás funguje spolupráce s univerzitou a studentky pedagogiky zdarma pomáhají s doučováním d+ětem do 5 třídy. Dávala nám toto vědět i škola. Nevyužila jsem to. Zvládáme. Ale jsem s dětmi oficiálně na očr, a práci se věnuji tak 4 hodiny denně z domova, jednou za 14 dní tam dojdu. Bohužel, jinak to nejde.

U plného pracovního nasazení bych se zbláznila, to jsem zkusila loni v březnu asi 14 dní (to nebyla ani online výuka), a nedávaly jsme to (škola, doma, obědy apod). Teď to prostě pracovně jede na půl plynu, holky mají dopoledne obě dvě (3 a 5 třída) online 8-10:40, po obědě děláme úkoly (mladší dovysvětluju co potřebuje, starší je hodně samostatná a chápe věci), jdou ven, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.3.21 16:00

@Hlaholice Klidně si i připlatím. S penězi problém nemám takže bych podobné služby nechala raději potřebnějším, ale moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
1.3.21 16:01

A co se domluvit s nejakou kamaradkou, ktere veris (vis, jak se chrani a pod) na venceni deti nastridacku? Alespon dvakrat trikrat do tydne bys mohla oddechnout. Nebo dohnat praci. Jsi s detmi sama?
Pozn: nechapu ty, kteri maji potrebu hloupe komentovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.3.21 16:05

@Aneta.Berg Myslím, že tenhle komentář je opravdu od věci. Jsem v práci v jednom kole. Z normální osmi hodinové pracovní doby se mi to častokrát protáhne klidně na 10h. Manžel pracuje v nemocnici takže vzhledem k situaci je to opravdu náročné. Vzhledem k časové náročnosti našich prací pro nás byla družina naprostou nutností. Děti měly úkoly hotové, byly vyřáděné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.3.21 16:07

@Tajeka V okolí kamarádkám hlídají babičky nebo jsou v práci v podobně šílené situaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
1.3.21 16:12

Chápu pomoct s učením.
Ale co ty aktivity? Ty s dětmi za normálních okolností nic nedělaláš? Nechodily ven? Nebo s tebou, když jsi přišla z práce? A úkoly to samé. Když děti chodily do školy a pak přišly domu, kdo s nimi dělal úkoly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6383
1.3.21 16:15
@katederr píše:
@Hlaholice Klidně si i připlatím. S penězi problém nemám takže bych podobné služby nechala raději potřebnějším, ale moc děkuji.

Co studentky z pedagogické školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.3.21 16:15

@topazio Úkoly měly hotové z družiny. Ven už také většinou nechtěli, protože byly vylítaný s kamarády z družiny. Já si je kolem 5 vyzvedla a jeli jsme domů. Samozřejmě jsem se jim věnovala, občas i do školy bylo něco potřeba mimo družinu. Ale bohužel teď mám velmi nestandardní situaci v práci manžel pracuje v nemocnici takže také. Je to blbá doba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
1.3.21 16:16

Chápu pomoc s učením. Ale tvoje děti potřebují mít v tomhle věku venku někoho za zadkem, kdo je hlídá? To nemohou jít samy ven? Úkoly jste před domácí výukou dělali jak, že teď na ně nemáš čas? Nějaké aktivity jsi před covidem s nimi doma nedělala? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
1.3.21 16:19

Tak u nás je to naopak. Dopoledne online výuka i s vyplněním úkolů během přestávky a odpoledne klid na hraní a relax. Mladší 2.třída online cca 2 hodiny a starší 6.třída online od 8:00 do 13:30.
A s dcerou trénování logopedie 30 minut denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
1.3.21 16:21
@katederr píše:
@topazio Úkoly měly hotové z družiny. Ven už také většinou nechtěli, protože byly vylítaný s kamarády z družiny. Já si je kolem 5 vyzvedla a jeli jsme domů. Samozřejmě jsem se jim věnovala, občas i do školy bylo něco potřeba mimo družinu. Ale bohužel teď mám velmi nestandardní situaci v práci manžel pracuje v nemocnici takže také. Je to blbá doba…

Dej si inzerat na fb obce, je dost lidi bez prace. Nebo z rad znamych, to je spolehlivejsi.
Uplne tu potrebu chapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat