Ukončení VŠ

Anonymní
24.2.21 18:38

Ukončení VŠ

Potřebuji od vás radu.
Chci ukončit studium na VŠ a odjet mimo ČR pracovat. Když ukončím VŠ od kdy si musím platit zdravotní pojištění? Musím hned ode dne ukončení školy?
Budu mít pracovní smlouvu, ale ta mi bude platit až ode dne příjezdu.
A tak nevím např. Když školu ukončím 26.2. a budu nastupovat do práce třeba od 6.3 zda tyto dny musím platit zdravotní si sama a nebo zda je nějaká doba po ukončení studia.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
288
24.2.21 19:03

Pokud se něco nezměnilo, tak nemusíš… Únor se bereš jako student a březen už seš zase zaměstnaná… Ale teď mě napadlo, že teda nevím, jak je to s tím zahraničím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.2.21 21:01

Pojištění musí být hrazené za každý měsíc, tj. únor = student, březen = samoplátce, dál samoplátce nebo nic (za předpokladu, že se odhlásíš od zdr. pojištění z důvodu dlouhodobého pobytu v cizině).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 21:22
@Imi93 píše:
Pojištění musí být hrazené za každý měsíc, tj. únor = student, březen = samoplátce, dál samoplátce nebo nic (za předpokladu, že se odhlásíš od zdr. pojištění z důvodu dlouhodobého pobytu v cizině).

A pokud odejdu ze školy v březnu a i v březnu odjedu pracovat do zahraničí? A v cizině bych byla 6 měsíců což znamená že to nemusím nahlašovat pojišťovně a udělat si jen cestovní pojištění, ne? Pokud tomu dobře rozumím

• Citovat
  • Nahlásit
33
24.2.21 21:41
@Anonymní píše:
A pokud odejdu ze školy v březnu a i v březnu odjedu pracovat do zahraničí? A v cizině bych byla 6 měsíců což znamená že to nemusím nahlašovat pojišťovně a udělat si jen cestovní pojištění, ne? Pokud tomu dobře rozumím

Pokud ukončíš v březnu, v březnu i odjedeš a budeš v zahraničí do 6 měsíců, pojištění si celou dobu musíš platit (od dubna). Pokud bys byla v zahraničí déle než 6 měsíců, pojišťovně jsi to nahlásila a byla pojištěná v zahraničí, nemusíš platit nic. Dobře to má vysvětlené např. VZP https://www.vzp.cz/…-v-zahranici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 21:50

@Imi93 Moc děkuju za odkaz koukala jsem na něj, ale první dva odstavce si odporují mi příjde. Nejdříve se píše že stačil cestovní pojištění a v druhém je že to stejně musím nahlásit pojišťovně.
Pojedu jako au pair, ve smlouvě zdravotní pojištění nemám a budu mimo čr 6 měsíců. Teď tedy nevím zda tohle musím nahlásit na pojišťovně nebo ne a jen si zajistím cestovní pojištění. Promiň za tolik otázek, ale chci mít ve všem jasno a abych náhodou něco nezanedbala.

• Citovat
  • Nahlásit
33
25.2.21 14:21
@Anonymní píše:
@Imi93 Moc děkuju za odkaz koukala jsem na něj, ale první dva odstavce si odporují mi příjde. Nejdříve se píše že stačil cestovní pojištění a v druhém je že to stejně musím nahlásit pojišťovně.
Pojedu jako au pair, ve smlouvě zdravotní pojištění nemám a budu mimo čr 6 měsíců. Teď tedy nevím zda tohle musím nahlásit na pojišťovně nebo ne a jen si zajistím cestovní pojištění. Promiň za tolik otázek, ale chci mít ve všem jasno a abych náhodou něco nezanedbala.

Pokud nechceš platit zdravotní pojištění v ČR, vždy to musíš nahlásit pojišťovně. Pojištění je povinné, odchylku musíš ty inicializovat, jestli je to srozumitelné. Co máš ve smlouvě je jedno, pokud se v ČR od pojištění odhlásíš, budeš potom po návratu při přihlášení dokládat, že jsi byla těch 6+ měsíců pojištěná jinde, jinak bys musela pojištění zpětně doplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat