Střední škola, kam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

paja71580
Povídálka 23 příspěvků 27.01.17 17:30
Střední škola, kam?

Ahojte. Chtěla bych se poradit a je to celkem vážné téma jaký obor a jakou školu si vybrat, protože mám na to už jen měsíc, takže prosím seriózně.
Takže jak už jsem zmínila, do 1. března musím odevzdat přihlášku na střední školu a obor jaký chci studovat. Vůbec nevím, co si vybrat. Vypíši sem to co mě tak baví a dejte mi prosím nějaké typy. (Na internetu jsem nic moc nenašla)
Takže baví mě různé upravování fotek (photoshop) a třeba i PFka. Taky mě baví stříhání videí a upravování. Pokud třeba znáte youtubery, kteří natáčí na yt. Tak něco podobného s těmi videi mě taky baví. A různé miniatury a outra a intra. Dívala jsem se na obor IT, ale je to spíš pro kluky a tam bych nechtěla. Dál by mě bavilo třeba vytváření webů a jejich desing. Taky jsem se dívala na tento obor, ale zjistila jsem, že tam se dělají talentové zkoušky a sice mě to vše baví, ale výtvarka mi moc nejde.
Taky by mě bavilo účetníctví nebo něco ohledně ekonomiky, ale prý se zase s tímto oborem hodně špatně sehnává práce, takže to jsem taky zamítla.
Na gympl jít nechci, nechci jít tam, kde je milion nepotřebných věcí. A na gympl jdou většinou s jedničkami a já mám šest dvojek a jednu trojku.
Dívala jsem se na obor technické lyceum, ale tal je zas hodně hodně moc fyziky a fyzika mi vůbec nejde, nenávidím ji a mám z ní právě tu trojku.
Takže prostě nevím no, nějaký obor pro mě. Asi neexistuje :-D Ohledně zdravky…dělá se mi špatně z krve, takže taky nic.
Takže prosím, víte o nějakém oboru?
Třeba i typy na nějaký, které nejsou moc známé, ale poptávka je velká. Nebo tak něco. Budu vděčná za každou radu.
Když tak můj email: jandova. pavlina13@sez­nam.cz

Reakce:

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 27.01.17 17:38

Proč ty talentovky nezkusit? Nejhorší, co se může stát je, že tě nevezmou, pak je tedy dobré mít něco v záloze. Jinak já chodila na ekonomické lyceum (práci jsem sehnala dobře), nebo na naší škole byl i obor informační technologie se zaměřením na ekonomiku..to myslím, by bylo také dobré, pokud tě baví práce s PC a i ekonomika. A holek tam bylo teda míň jak kluků, ale né zase o tolik.

KiwiT
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 27.01.17 17:38

„jsem se na obor IT, ale je to spíš pro kluky“

Žádný obor není jen pro kluky, to je názor, který bych od tak mladého člověka opravdu nečekala.

Jestli tě baví IT běž na IT, jestli chceš dělat design, tak si sežeň soukromé doučování výtvarné výchovy a věnuj se kreslení, pak se nemusíš bát přijímaček.

paja71580
Povídálka 23 příspěvků 27.01.17 17:42

Talentovky na desing už bohužel byly. A jinak já byla na dni otevřených dveří na IT a tam nebyla ani jedna holka :( tak nevím. A jinak tu ekonomku budu mít asi jako v záloze.

KiwiT
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 27.01.17 17:45
@paja71580 píše:
Talentovky na desing už bohužel byly. A jinak já byla na dni otevřených dveří na IT a tam nebyla ani jedna holka :( tak nevím. A jinak tu ekonomku budu mít asi jako v záloze.

A proč se omezovat na to, jaká pohlaví byla na dni otevřených dveří? Baví tě IT, jdi na IT! Neomezuj se něčím, co tě neomezuje. Škoda, že jsi přišla o ty talntovky, ale s tím už teď nic nenaděláš. Zkus se podívat jestli někde není ekonomka se zaměřením na IT, tam bys mohla mít dvě věci, co tě baví.

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 27.01.17 17:47

Odkud jsi? Jestli z Prahy nebo okolí, tak bych ti poslala odkaz na tu školu s tím IT se zaměřením na ekonomiku.

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 27.01.17 17:58

@paja71580 Proč by mělo být IT jen pro kluky? Pokud tě to baví, koukej na obory okolo. Zkus najít třeba obor multimediální tvorba, nebo počítačová grafika a tak.
Být tebou, tak bych se IT nevzdávala, pokud tě baví. Poptávka bude vždy a dá se pracovat kdykoli a odkudkoli.

Procházející
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 27.01.17 18:11

Všude hledáš problémy, nauč se to překonávat. Pokud něco chceš něco pro to musíš udělat, ne v tom hledat problémy a vymlouvat se.

Na IT obory, chodí holky a kluci, tak se nevymlouvej. Desing, stříhání videa - talentovky, to jsi zaspala už jsi se měla dávno připravovat a dělat si portfolio.
Všude se budeš muset učit, v každým oboru je velká konkurence. Dobrý obor, kde se hned chytneš a budeš mit velkou výplatu neexistuje. Taky záleží, co jsou ochotní rodiče platit. Tebe sice občas něco zaujme, ale ty neumíš nic, ničemu z toho ses nevěnovala. Ostatní budou mít předstih, bud se připravují na telentovky, nebo umí fyziku, protože je baví…

Porad se s rodičema nebo učitelkou.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 27.01.17 18:32

Obor grafik

pinguin11
Povídálka 40 příspěvků 27.01.17 18:45

Jsem holka a studuji strojařinu, kolik myslíš že je tam holek? :nevim: :lol:

paja71580
Povídálka 23 příspěvků 27.01.17 18:54
@Paola21 píše:
Odkud jsi? Jestli z Prahy nebo okolí, tak bych ti poslala odkaz na tu školu s tím IT se zaměřením na ekonomiku.

Jsem z Moravy, ale jdu do Prahy na intr, takže poslat bys mohla prosím.

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 28.01.17 07:38

Už teda nestuduji střední, ale VŠ - sice peďák, ale IT a kolik myslíš, že je holek v ročníku?:-D vůbec bych se na tohle nezaměřovala, jestli tě to baví, jdi do toho.

Athosek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.17 22:54
Střední škola strojní

Má tu prosím někdo zkušenost se Střední školou strojní? Je hodně náročná? Syn se rozhoduje, čekají ho přijímačky, ale nevíme zda je to"to pravé" :) Na vysvědčení měl 4 dvojky (M, Čj, Nj, F).Mám pocit, že jsem absolutně neschopna mu jakkoliv poradit :(.A on taky tápe.

sagina
Echt Kelišová 7593 příspěvků 01.10.17 09:22

@Athosek asi jde o to, jak která konkrétní škola, ne? ale jinak - byli jste se podívat na dni otevřených dveří? měl možnost si tam kluk promluvit třeba s ostatními studenty a ty s rodiči? člověku to pomůže se zorientovat. když jsem takhle byla s nejstarší, tak škola kromě klasického dne otevřených dveří měla i ten den dopoledne přístup pro zájemce přímo do vyčování (jo, akorát si to pak člověk musel odsedět celou hodinu, aby se necoural sem a tam).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >