Reklama

Studium ve 30 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 11:55
Studium ve 30letech?

:mavam: Ahoj holky, chtela jsem se zeptat na nazor a zkusenosti zkusenejsich ohledne studia ve 30 letech. :think: Chtela bych se stat detskym psychologem a vubec nevim, jak mam zacit. :pocitac: Momentalne studuji na bakalare „kriminologii a psychologii“ na univerzite v Londyne. Myslite si, ze je to blbost, se vydat touhle cestou v pozdnim veku? :roll: DEKUJU :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 27.01.17 12:00

Je potřeba začít přihláškou na jednooborovou psychologii. ;)

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 12:02

A z jednooborove psychologie se prechazi na klinickou a z klinicke na detskou? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 12:19

@At-id-ka hlavně co myslíš tím dětským psychologem, práci v pedagogickop­sychologické poradně? V dětském domově, krizovém centru? Dětský klinický psycholog?

U dětského klinika: Nejdříve dostat se na jednooborové studium psychologie (příprava tak 1 rok), pak 5 let studia, pak5 let atestace základní a nakonec asi 3 roky atestace dětská. Takže po 15 letech bys byla hotová :lol:

Kamarádka je dětská klinická psycholožka vím to z první ruky. Plat má asi 20 tisís. Už by do toho prý znovu nešla :nevim:

Citlivé údaje (chodí sem), prosím anonym.

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 12:25

:( to fakt? Tak ja jsem takhle daleko jeste nepremyslela, ze jaky detsky psycholog, ale 15 let studia kvuli 20 tisicum by mi to za to asi nestalo. Prace by byla super a urcite naplnujici, ale ja se tak nejak hledam.. V Anglii pracuji jako vedouci ucitelka ve skolce, takze se potkavam s ruznymi typy deti a vim, ze prace s detma by me bavila, ale spis tak nejak bych jim chtela pomahat. Ale asi spis budu studovat neco, co budu mit spojeno i s tou kriminologii, kdyz uz to studuju. Protoze jsem se po tom tvem prispevku trosku vydesila :think: :dance:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 27.01.17 12:51

Ano, na klinického psychologa je cesta daleká. Ale tobě by stačil i obyč, pracovat s dětmi (na to není poteřeba nic extra) a pak si vyděláš stejně jako klinický, pokud ti to půjde tak i víc.

Stačí ti Mgr. psychologie (5 let) a pak se někam směřovat. Ideálně nějaký psychoterapeutický kurz (Gestalt, psychoanalýza, psychodinamická etc.) a pak můžeš do dětského krizové centra, poraden atd. Toho klinického potřebuješ kdyby jsi chtěla být v nemocnici, většina klin. dělá na pojištovnu a proto mají tak málo. Jako psychoterapeutka si můžeš otevřít vlastní praxi a mít rozhodně víc než 20 tis. U nás si bere dětský psychoterapeut za jedno sezení 7 stovek, za den jich má pět. Tak si to spočítej ;)

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 27.01.17 12:52

A jestli chceš něco s tou kriminologií tak je ideální speciální pedagogika - etopedie. To jsi vlastně dost blízko i té psychologii. Souvisí to s kriminologií, pomáháš těm dětem i se ti svěřují a radíš jim. Taky možnost.

lenuska86
Povídálka 25 příspěvků 27.01.17 12:55

Tvemu oboru nerozumim, kazdopadne si myslim, ze nikdy neni pozde. Ja zacala studovat i s pritelem ve 30. Zijeme ve Skotsku a studujeme The Open university, k tomu oba pracujeme, mame dve deti.
Jak rikam, nikdy neni pozde, tak preju hodne stesti at se rozhodnes jakkoliv :kytka:

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 12:58

@Aletheia to je parada, dekuju za super typy! Hlavne ted uz vim, po cem se muzu informovat a ze nemusim travit 15 let 8o o etopedii jsem nikdy neslysela, hned udelam vyzkum :)

@lenuska86 Super, ze? Studovat na Open Uni. Co studujes? Ja jsem tam taky :palec: :potlesk:

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 12:59

@Aletheia ty jsi z oboru?

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 27.01.17 13:00

Pokud už něco studuješ a chtěla bys změnit obor, zjisti si, jestli by neuznali nějaké zkoušky, zápočty. Jak je to se studiem v zahraničí, nevím. Ale obecně by Ti to mohlo zkrátit cestu.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 27.01.17 13:01

Ja jsem zacala mirne pred tricitkou, ted je mi mirne pres ctyricet a dodelavam doktorat (ne z psychologie, pracuju v lidskopravnim oboru). Pozde neni nikdy, mam spoustu byvalych spoluzacek, ktere zacaly az kolem ctyricitky. No a jsem taky v UK.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 27.01.17 13:01
@At-id-ka píše:
@Aletheia ty jsi z oboru?

Mám etopedii, chtěla jsem i psychologii ale to je podstatně těžší obor. :mrgreen:

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 13:03
@Aletheia píše:
Mám etopedii, chtěla jsem i psychologii ale to je podstatně těžší obor. :mrgreen:

A co takova etopedie obnasi? Jestli te to nejak neobtezuje, mohla by si mi treba popsat tvuj den? :kytka:

At-id-ka
Povídálka 30 příspěvků 27.01.17 13:05

@Jana206 Dekuji Jani, ja myslim, ze to ten rok a pul uz nejak doklepu, kdyz jsem se do toho uz jednou vrhla.

@ELIbeta :potlesk: :potlesk: VELKY POTLESK, ty jsi presne dukaz toho, ze kdyz se chce, vsechno jde. Myslim, ze v Anglii je to jeste vubec trosku jednodussi prijit ke stesti, teda aspon ja si to myslim. A to az v praci kterou si pracovala, ses rozhodla (nebo ti nabidli) studovat na lepsi pozici? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama