Streptokokus skupiny B

vsetin
16.6.13 15:37

streptokok sk.B

Ahoj holky, mam takovy kratky dotaz… provadel vam gyndr vyter na streptokkoka? me totiz ne, jsem dnes 39+0 a zadny vyter se nekonal, na kontrolu jdu az ve ctvrtek, taky bych se chtela zeptat jestli vam mimo ozev v poslednim mesici dr delal ultrazvuk a odhad vahy atd…predem diky :) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
536
16.6.13 15:53

Ahoj, mi u prvniho teh. delali stery na streptokoka kolem 30.tydne a utz ke konci vzdy. Ted jsem teprv 24.tyden, tak stery zatim nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5158
16.6.13 15:53

Vyter se dela standardně ve 36tt, proč ses neozvala dřív? jo odhad váhy se v posledních dnech ještě taky dělá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vsetin
16.6.13 15:54

@annie1987 jsem ztoho docela dost nervozni, aby se miminu nic nestalo u porodu, ale vzdycky na to u prohlidky zapomenu :D :,(

• Citovat
  • Nahlásit
vsetin
16.6.13 15:55

@archienka1 a co ja vim ze se to dela sem se to docetla teprve nedavno, to by snad mela byt jeho starost ne??

• Citovat
  • Nahlásit
536
16.6.13 15:57

Je divne, ze ti ty stery nedelali. Tak snad ho nemas, kdyztak se na to zkus alespon na kontrole poptat, proc je nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vsetin
16.6.13 15:59

@annie1987 jj snad uz nezapomenu jako minule :D

• Citovat
  • Nahlásit
536
16.6.13 16:00

Jasne, ze je to jejich starost. Ja to taky jako prvorodicka nevedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
16.6.13 16:24

Ahojky mě ho dělal minulý týden a to jsem byla ve 36tt a měl by ti ho udělat podle mého každý doktor… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9578
16.6.13 16:28

Stěry se dělají kolem 36tt. Projdi si průkazku, jestli tam někde nemáš GBS (pozit./negat.), pokud jo, tak nabíral. Kolikrát si toho člověk ani nevšimne. UZ se dělá naposled kolem 32tt, pokud dělá Dr. UZ i po tomto týdnu, tak z nějakého důvodu, podezření. U zdravé těhotné s fyziologickým průběhem další UZ potřeba není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24838
16.6.13 16:29

Stěry jsem měla dělané pokaždé ve 36.tt.

UZ v prvních 4 těhotenstvích standard - potvrzení těhotenství, 12., 20. a 30.tt a šmytec ;) Bez váhového odhadu jsem si žila celkem spokojeně.
U 5. se na UZ kontrolovala poloha mimča - bylo dlouho KP. Váhový odhad se nedělal. U 6. dítka mi dělal MUDr. UZ kromě těch 3 „povinných“ den před porodem a teď, při 7. těhotenství jsem byla víc hlídaná kvůli velikosti 6. dítka, tak mi váhový odhad dělal MUDr. ke konci cca po 2-3 týdnech…

Váhový odhad je stejně jenom odhad. Můžou se seknout o půl kila, jak směrem nahoru, tak dolů. Pokud není někde nějaký problém (třeba ta poloha KP, velké mimčo), je jen na MUDr., jestli udělá UZ navíc, než je standard proplácený pojišťovnou. Chci říct, že pokud udělá MUDr. poslední UZ ve 30.tt a dál už ne, není to tak, že by něco zanedbal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10614
16.6.13 18:09

Mě dělala stěr na streptokoka minulý týden a to jsem byla v 34.tt, UTZ mi dělá každiu kontrolu a u toho mi řekne i odhad váhy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vsetin
16.6.13 21:39

Asi zmenim gyndare :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie