Reklama

Riziko střevních problémů v Turecku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

iva.kar
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 21:14
střevní problémy v Turecku?

Dobrý večer, plánujeme dovolenou na léto a rádi bychom k moři do tepla, ale do země, kde nám nebudou hrozit střevní problémy (tedy ne Egypt, Tunisko…). Doposud jsme byli v Itálii a Řecku, kde toto nehrozí, ale je to příští rok hodně drahé… Prosím, máte někdo zkušenost z Tureckem (případně z jakého letoviska přesně)?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 03.01.18 21:17

@iva.kar v Turecku se bojím atentátu na letišti, ne průjmu, proto tam nejezdím

brutusnikki
Kecalka 143 příspěvků 03.01.18 21:20

Nevím, ale podle mě záleží i na odolnosti daného jedince… Já ani partner jsme neměli problémy nikdy nikde. Tehdy dvouletý syn dostal průjem na i na Rhodu a loni roční dcerka měla lehký průjem i v severní Itálii… Pokud pojedete jen dospělí, tak bych to neřešila a jediný, na co bych si dávala pozor je dodržování základní hygieny a pití balené vody. Jinak tedy s Tureckem máme zkušenosti dobré (ale jak jsem psala, nám (dospělým) nikdy nikde nic nebylo). V Turecku jsme byli v Alanyi a i v horských vesnicích a vše ok.

ještě dodatek: vezměte si s sebou lahvinku domácí slivovice (žádný Jelínek) a budete mít vystaráno :jazyk:

Fally123
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 03.01.18 21:25

My byli v turecku loni a vse naprosto bez problemu. S detmi doporucuji club turtas, meli tam bohaty animacni program

lachtanice86
Kelišová 6044 příspěvků 03.01.18 21:25

Byl jsem v egyptě celkem 4× vždy v létě. A nikdy problémy nebyly. U mne ani manžela.

bigl
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 03.01.18 21:28

V Turecku mít problémy nebudete. My byli jednou, letos pojedem podruhé, ale mám hromadu známých, co tam jezdí roky, pokaždé na jiná místa a do jiných hotelů a nikdy nikdo. Na rozdíl od Egypta a Tunisu.

Uživatel je onlinejenny.fields
Generální žvanilka 24722 příspěvků 03.01.18 21:35

Nejake zkusenosti vam moc nepomohou. Poprve turecko dite 11 mesicu vse v pohode. Podruhe turecko deti 1.5 a 4.5. Manzel vysoke horecky. Uz jsme koupili tamiflu na ptaci chripku. Starsi zvraceni. Ja jednodenni horecka. Mladsi nic. Letos poprve egypt a vsichni ok.

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 03.01.18 21:57

Do Turecka létáme často a nikdy žádné střevní problémy, ani jiné, nebyly, jen jednou, je to deset let zpět, angína, ale bylo to z blbě chlazeného autobusu při transferu. Péče doktora skvělá.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28765 příspěvků 03.01.18 22:08

Běhavka jako bič. Byl to campylobacter. Naštěstí se však projevil až po návratu.

a0b9
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.01.18 22:53

S dovolením se přidám, kdyby padly nějaké dobré tipy a rady… taky s dětmi dost cestujeme, ale na exotiku jsme si zatím netroufli… Letíme na konci ledna na jih Španělska, kde bude max 20 stupnů a taky jsem hodně přemýšlela, jestli neletět někam dál (Egypt, SAE, Thajsko), kde bychom se více ohřáli, ale taky mám strach ze střevních problémů u dětí - přece jen roční prcek se s průjmem pere jinak než dospělí :think: Známý, který pracuje dlouhá léta v cestovce, tvrdí, že v Turecku nic takového nehrozí - pokud bychom se tam vypravili, asi bych stejně volila evropskou část (Bodrum atp.)…

geileenka
Extra třída :D 11244 příspěvků 04.01.18 09:15

U nás proběhlo Turecko také naprosto bez problémů, tam bych se opravdu nebála.
Za nás doporučuji Paegasos resort.

Raolka
Nováček 5 příspěvků 25.05.18 00:07
Take se přidávám

Letime v červnu do Turecka s detmi 20 mes.3roky a 13 let…
V Turecku jsme byli již, ale ne s detmi…
Jen se zeptám co používáte treba v tom Turecku za „leky“ na deti pri prujmech, zvraceni???
Dekuji moc za rady…

nozu
Extra třída :D 11577 příspěvků 25.05.18 03:46

Vozim s sebou enterol. deti tam ale nikdy strevni problemy nemely. ani my dospeli.

Uživatel je onlineKonnny
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 25.05.18 07:28

Byla jsem tam před dvěma lety, střevní potíže jsem měla, mírnější, ale měla. V místní lékárně mi doporučili lék, název si nepamatuju, začínal od L. Doma jsem pak zjistila, že má naprosto stejné složení jako naše české Immodium. Ten zabral ihned a byl klid.

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 25.05.18 08:02

Byla jsem turecku 2 krat-poprve nic a podruhe me to chytlo noc pred odjezdem. nezabralo nic. zvracela naem pred autobusem, za autobusem, na letisti…az v cr uz ne. neudrzela jsem ani endiaron, ani smectu ani Torecanovy cipek. az na letisti zabrala coca cola. jinak doporucuji tu smectu-pomaha mi v CR okamzite a ted davaji reklamu na nejaky sacky co se konzumuji bez rozmichani. :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >